• ,

  Carnitine 3 – ACTIVLAB

  0 out of 5
  (0)

  Carnitine 3 – ACTIVLAB е комбинација од три активни форми на L-карнитин – најдобар транспортер на масни киселини.

  Carnitine 3 – ACTIVLAB содржи L-карнитин, L-карнитин тартрат и ацетил L-карнитин.

  Carnitine 3 – ACTIVLAB е особено индициран за долгорочно и интензивно вежбање. Карнитен3 ја подобрува употребата на маснотии како извор на енергија за време на тренингот за тежина и го зголемува нејзиното времетраење.

  Комбинацијата на три активни форми на L-карнитин гарантира високи перформанси на производот.

  SKU: n/a
 • EXTREME WEIGHT CUTTING ActivLab

  0 out of 5
  (0)

  “EXTREME WEIGHT CUTTING” – За оние кои сакаат да ја намалат својата тежина за многу краток период (намалување на тежина за предстојна борба, можност да се биде категорија подоле, да имате помалку килограми за официјалното мерење)

  Подгответе се за борба!!!

  Повеќе од мотивација !!!

  Пакувањето има 60 капсули

  Маса на една капсула 620мг

  Дневна доза 3 капсули

  Нутритивни информации 3 капсули

  Екстракт од горчлив портокал 300мг

  Кофеин 200мг

  Кетони од малина 200мг

  Екстракт од глуварче 200мг

  Екстракт од коњска опашка 200мг

  Нето тежина 37,2г

  Голема количина на коефин за поголем фокус!

  SKU: n/a
 • ISOTONIC “RUN&BIKE” ActivLab

  0 out of 5
  (0)

  Концентриран изотоничен пијалок дизајниран за спортисти (за дисциплини на издржливост)

  ISOTONIC “RUN&BIKE” ActivLab е пијалок кој го изедначува нивото на вода и електролити излачени од телото во процесот на потење. Исто така надополнува со витамини и минерални соли, а во мала мерка и јаглехидрати потрошени за време на физичкиот напор.

  Урамнотеженото ниво на електролити и осмотски притисок, што одговара на притисокот што преовладува во телесните течности, овозможува брзо гаснење на жедта и обновување на изгубените микронутриенти.
  Натриумот содржан во пијалокот ефикасно се спротивставува на формирањето на мускулни грчеви.

  За разлика од енергетските пијалаци, изотоникот има ниска содржина на шеќер и е малку газиран. Исто така, помага да се задржи водата во телото и да се збогати со микро и макро елементи кои помагаат во обновувањето на мускулите.

  SKU: n/a
 • L-CARNITINE GREEN TEA AktivLab 60caps

  0 out of 5
  (0)

  Л-Карнитинот Плус Зелен чај е комбинација на L-карнитин и екстракт лисја од зелен чај, кои содржат epigallocatechin gallate (EGCG).

  Еден од клучните функции на L-карнитинот се состои во транспортот на долгиот ланец масни киселини во клетките. EGCG делува како силен антиоксиданс, што е 100 пати посилно од витаминот Ц и 25 пати посилен од Е. Л-карнитин GreenTea се препорачува на сите физички активни луѓе.

  СОСТАВ:

  1.          L-карнитин
  2.          Екстракт од лисја од зелен чај (Camelia sinensis)

  Едно пакување содржи: 60 ​​капсули.

  1 капсула има тежина од 900 mg.

  Препорачаната дневна доза: 2 капсули.

  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не може да се користи како замена за разновидна исхрана.

  SKU: n/a
 • Machine man Joint & Recovery 120cap – Aktiv Lab

  0 out of 5
  (0)

  MACHINE MAN JOINT & RECOVERY е особено препорачливо за сите лица кои извршуваат различни спортски дисциплини и имаат зголемување на оптоварувањето на зглобовите. Глукозамин и хондроитин обезбедуваат супстанци за биосинтезата на макромолекули кои ja градат зглобната ‘рскавица ( гликозаминогликани, протеогликани и хијалуронска киселина ).

  Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на коските и ‘рскавица. Пептидите и амино киселините се содржани во колагенот. Тие  исто така се “инструменти” во производството на колаген. Колагенските протеини и манган придонесуваат за одржување на нормални коски.

  СОСТАВ:

  1.       Глукозамин сулфат 2KCl
  2.           Хондроитин сулфат
  3.           Колаген
  4.           L-метионин
  5.           Ѓумбир
  6.           L-аскорбинска киселина
  7.           Куркума
  8.           Натриум хиалуронат
  9.           Манган диглицинат…

   Едно пакување содржи 120 капсули.

  Маса на 1 капсула: 1200 mg.

  НАЧИН НА УПОТРЕБА: 2 капсули двапати на ден. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не може да се користи како замена за разновидна исхрана.

  SKU: n/a
 • Mass Up 1.2kg – Aktiv Lab

  0 out of 5
  (0)

  Mass Up – производ препорачан за време на периодот на градење на мускулна маса. Производ содржи највисок квалитет протеински концентрат од сурутка, оптимален состав на едноставни и сложени јагленохидрати, како и креатин и таурин. Прашок за подготовка на хранлив пијалок.

  До 393 kcal во 100g на производот!

  10 г протеини во 100 гр

  Содржи: креатин и таурин

  СОСТАВ: малтодекстрин, глукоза, концентрат на протеин од сурутка, креатин монохидрат, таурин, глицин, вкус, агенс за задебелување E466, регулатор на киселост: лимонска киселина (јагода, вкус од јогурт и соуер и вкус на шумски плодови), бои: Е124 (јагода, јогурт – вкус на чоколадо и орев, E171 (вкус од ванила, кокос и банана), E950 засладувач. Може да влијае на активноста и концентрацијата кај децата, E133 (вкус на шумски плодови). Содржи деривати на млеко, јајца, соја, пченица; може да содржи траги од ореви.

  МЕТОД НА УПОТРЕБА: Растворете 100 g (4 рамни мерки) во 200 ml вода или млеко. Користете двапати дневно, по можност помеѓу оброците и по физички напор.

  SKU: n/a
 • Mass Up 5kg – Aktiv Lab

  0 out of 5
  (0)

  Mass Up – производ препорачан за време на периодот на градење на мускулна маса. Производ содржи највисок квалитет протеински концентрат од сурутка, оптимален состав на едноставни и сложени јагленохидрати, како и креатин и таурин. Прашок за подготовка на хранлив пијалок.

  До 393 kcal во 100g на производот!

  10 г протеини во 100 гр

  Содржи: креатин и таурин

  СОСТАВ: малтодекстрин, глукоза, концентрат на протеин од сурутка, креатин монохидрат, таурин, глицин, вкус, агенс за задебелување E466, регулатор на киселост: лимонска киселина (јагода, вкус од јогурт и соуер и вкус на шумски плодови), бои: Е124 (јагода, јогурт – вкус на чоколадо и орев, E171 (вкус од ванила, кокос и банана), E950 засладувач. Може да влијае на активноста и концентрацијата кај децата, E133 (вкус на шумски плодови). Содржи деривати на млеко, јајца, соја, пченица; може да содржи траги од ореви.

  МЕТОД НА УПОТРЕБА: Растворете 100 g (4 рамни мерки) во 200 ml вода или млеко. Користете двапати дневно, по можност помеѓу оброците и по физички напор.

  SKU: n/a
 • Soya Pro 750g – Aktiv Lab

  0 out of 5
  (0)

  “SOYA PRO” – идеален протеински напиток за Вегетеријанци и Вегани

  101 калории

  24г протеин

  0 гр. јагленохидрати

  0.5 грама масти

  26 порции

  Тежина: 750 грама

  Вкус: чоколадо

  Прав за припрема на здрав пијалок.

  SKU: n/a

Showing all 8 results

Производите на Activ Lab може да ги најдете во нашата продавница со ексклузивни цени и врвен квалитет, ние нудиме оригинални производи со декларација!