• A.B.E. All Black Everything

  0 out of 5
  (0)

  Предупредување… премногу моќен да не се прекорачува 1 доза !!! 

  • 4г Цитрулин
  • 3.25мг креатин
  • 2г бета аланин
  • 100мг теакрин
  • Б3/Б12 витамини

   Тестирано за спортисти

  Тежина: 315г.

  Во едно пакување добивате 30 дози

  Природен вкус и бои 

  АБЕ е уникатна мешавина од здрави, одбрани активни состојки кои допринесуваат за зголемување на физичкиот перформанс, намалување на заморот, го подобрува фокусот или севкупно го максимизира потенцијалот на Вашето тело.

  SKU: n/a
 • ,

  DIET WHEY 1 kg. – 40 servings Applied Nutrition

  0 out of 5
  (0)
  •   CLA
  •         Л-КАРНИТИН
  •         ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ
  •         ПРОТЕИНСКИ ИЗОЛАТ ISO-XP
  •         20  гр. ПРОТЕИН
  •         4.1 гр. БЦАА
  •         1 гр. ЈАГЛЕНИ ХИДРАТИ
  •         79 КАЛОРИИ
  •         0.9 гр. ШЕЌЕР
  SKU: n/a
 • ,

  DIET WHEY 2 kg. – 80 порции – Applied Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  DIET WHEY 2 kg. – 80 порции – Applied Nutrition е досега најнапредниот суплемент справуање на вишокот тежина, комбинирајќи ги сите главни состојки за кои се знае дека придонесуваат за НАМАЛУВАЊЕ НА ВИШОКОТ НА ТЕЖИНА, вклучително CLA, L-Carnitine, зелен чај, протеински изолат и концентрат на протеини од сурутка, што резултира во исклучително низок % на јаглени хидрати.

  НУТРИТИВНИ ФАКТИ:

  • 50mg AstraGin® по порција
  • Прашок CLA & L-Карнитин
  • Екстракт од зелен чај
  • Поддршка за управување со тежината
  • Ниски јаглехидрати и шеќери
  • Халал сертифициран производ

  ТЕСТИРАНО НА СПОРТИСТИ

  Секоја состојка во рамките на оваа серија се подложува на строго испитување и испитување на забранети материи пред производство во рамките на строго – набљудувана програма. Конечните производи потоа се произведуваат и се спакувани во лабораторија акредитирана со ISO 22000, BRC, GMP & Halal за да обезбедат највисоко ниво на гаранција дека се безбедни за употреба од спортисти.

  SKU: n/a
 • ISO-XP 1 kg. – 40 порции

  0 out of 5
  (0)

  ISO-XP е ВИСОКО-ПРОТЕИНСКИ  производ и моментално е најчистиот и највисок квалитет изолиран протеин од сурутка, со само 0,1 гр лактоза на 25g порција.

  Во суштина, не постои друг протеин на пазарот  што го надминува ова ниво на клинички протеини на сооднос 100g – со 23,4g протеини на 25g порција.

  ISO-XP е идеален за секој што сака да го зголеми дневниот внес на протеини без дополнителни масти, јаглени хидрати или шеќери. ISO-XP треба да се меша со вода или обезмастено млеко за лесно мешање и одличен вкус.

  SKU: n/a
 • ISO-XP 2 kg. – 80 порции Applied Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  ISO-XP е ВИСОКО-ПРОТЕИНСКИ  производ и моментално е најчистиот и највисок квалитет изолиран протеин од сурутка, со само 0,1 гр лактоза на 25g порција.

  Во суштина, не постои друг протеин на пазарот  што го надминува ова ниво на клинички протеини на сооднос 100g – со 23,4g протеини на 25g порција.

  ISO-XP е идеален за секој што сака да го зголеми дневниот внес на протеини без дополнителни масти, јаглени хидрати или шеќери. ISO-XP треба да се меша со вода или обезмастено млеко за лесно мешање и одличен вкус.

  SKU: n/a
 • Vegan Pro 2.1kg – Applied Nutrition

  0 out of 5
  (0)
  • Протеински изолат од соја
  • Протеински изолат од грашак
  • Протеин од кафен ориз
  • Протеински микс од растително потекло

  Во 30 гр.  порција  

  • 25.3 гр. протеин  
  • 4.1 гр. БЦАА 
  • 1.9 гр. јаглехидрати
  • 108 кцал 
  • О гр. шеќер

  Тестирано за атлети

  Нето тежина 2.1 кг

  70 порции

  Овој продукт е без глутен

  SKU: n/a
 • Vegan Pro 450 gr.

  0 out of 5
  (0)

  Протеински микс од растително потекло

  Протеински изолат од соја
  Протеински изолат од грашак
  Протеин од кафен ориз

  Во 30 гр. порција

  25.3 гр. протеин
  4.1 гр. БЦАА
  1.9 гр. јаглехидрати
  108 кцал
  О гр. шеќер

  Тестирано за атлети

  Нето тежина 450 грама

  15 порции

  Овој продукт е без глутен

  Нова подобрен природен вкус & боја

  Додаток во исхраната. Веган Про е перфектен Вегански Протеински микс комбинирајќи Протеински Изолат од соја, Протеински изолат од грашак и Протеин од Кафен Ориз за да Ви достави врвен квалитет на Вегански Протеински прав со вклучени Есенцијали Амино Киселини ЕАА и преку 25 грама на протеин во една доза.

  Веган Про е добар избор за сите Вегани кои иммат потреба да го зголемат протеинскиот внес. Заедно со БЦАА Леуцин, Изолеуцин и Валин. Веган Про истотака може да помогне во
  зголемување и одржување на мускулната маса.

  Главни бенефити

  *Нова подобрена формула

  *Дневен протеински извор

  * Супериорен Амино-киселински профил

  * Повеќе од 25 грама во една доза

  * Погодна за Вегани & Вегетеријанци

  * Ниска количина на масти и шеќери

  * Халал сертифициран производ

  SKU: n/a

Showing all 7 results