• BLOOD & GUTS – NEW ERA OF PRE WORKOUT – DY Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  BLOOD & GUTS – NEW ERA OF PRE WORKOUT – DY Nutrition e Експлозивна комбинација од состојки дизајнирана да ги максимизира перформансите за тренинг и да го оптимизира менталното сознавање.

  Добивате моќна комбинација во една доза за врвни перформанси – вклучувајќи цитрулин малат, аргинин AKG и бета-аланин за огромно мускулно пумпање, неспоредлива издржливост и тотално зголемување на силата.

  Содржи низа на стимуланси за подобрување на менталното сознавање, обезбедувајќи ментална подготвка и физичка подготвка за СУПЕР КВАЛИТЕТЕН ТРЕНИНГ.

  “Отсекогаш сум ја препознал огромната важност на интензитетот и сериозноста во салата. Оваа нова BLOOD & GUTS – NEW ERA OF PRE WORKOUT – DY Nutrition формула ги спојува сите состојки потребни за да се “влезе во зоната” и го освојува Вашето тело, ментално и физички, за исцрпувачки вежби. Секоја состојка е внимателно избрана за да се осигура дека не постојат “состојки со лажни перформанси”, а во производот се вклучени само најсилните состојки во правилните дози.

  SKU: n/a
 • Game Changer MASS 3kg – DY

  0 out of 5
  (0)

  Гејм Чејнџер Мас

  Моќен гејнер за мускули

  Веј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј протеин изолат, хидролизиран казеин

  56 гр. протеин

  126 гр. јагленохидрати

  Нето: 3 кг.

  SKU: n/a
 • ,

  HIT BCAA 10:1:1 400g – DY Nutrition

  0 out of 5
  (0)

   

  HIT BCAA 10:1:1 400g – DY Nutrition содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, дизајнирани за да го минимизираат уништувањето на ткивата за време на тренингот и да го подобрат времето за обновување помеѓу тренинзите.

  Ја подобрува издржливоста и продолжува го интензитетот со вклучување на цитрулин малат и бета-аланин, овозможувајќи Ви да ги зголемите Вашите повторувања во секоја наредна серија.

  HIT BCAA 10:1:1 400g – DY Nutrition го спречува осиромашување на вишокот амино киселини за време на тренингот и Ви овозможува да го одложите катаболизмот за време на тренингот.

  Комбинација од амино киселини со разгранети синџири во размер 10:1:1 со бета-аланин, л-тирозин и цитрулин малат. Наменет за атлети и физички активни луѓе.

  SKU: n/a
 • Shadow Whey Protein 908 gr. – DY Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  Shadow Whey Protein 908 gr. – DY Nutrition протеинот е во боди билдингот исто толку време колку што постои и боди билдингот. Влегувањето на Доријан Јејтс на пазарот на протеини, без сомнение, го постави највисокиот квалитет, концентрат премиум протеин кој е достапен на пазарот денес. Содржи повеќе од 23 грама протеини во една доза со минимална содржина на масти и јаглени хидрати, Shadowhey е вистински нокаутер.

  Природно високо ниво на BCAA и глутамин, Shadow Whey Protein 908 gr. – DY Nutrition е совршен за спортисти кои сакаат да го подобрат времето за регенерација помеѓу тренинзите и да го забрзаат градењето на мускулите.

  Кога станува збор за избор на протеин од сурутка , Shadow Whey Protein 908 gr. – DY Nutrition е јасен извонреден победник во спортската исхрана. Оптимизирајте го Вашето тело и закрепнување со тоа што Shadow Whey ќе биде дел од Вашиот режим.

  Прашок веј протеин концентрат за подготвување врвни протеински шејкови. Производот е дисајниран за атлети и физички активни луѓе со зголемена потреба од протеини. Протеинот помага за одржувње и за раст на мускулната маса.

  Начин на употреба : Измешај 1 дозерка прашок (30г) со 200-300мл вода или млеко. Се користи пред тренинг и обавезно после тренинг.

  Предупредување : Не конзумирајте доколку сте алергични на некој од состојките.
  Да не се користи за време на бременост.
  Прпорачлив е здрав начин на живот и најизменична исхрана.
  Може да содржи : житарици (глутен), соја, јајца.

  Да се држи подалеку од дофат на деца.

  Најдобро за употреба пред, означено на амбалажата.

  Да се чува на суво и ладно место. Да се чува од директни сончеви зраци.

  Порција 30г

  Порции во пакувањето 31

  SKU: n/a
 • Shadow Whey Protein Isolate 908 gr. – DY Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  Shadow Whey Protein Isolate 908 gr. – DY Nutrition e Протеински производ кој Ви го дава најчистиот веј протеински изолат. Веј протеин изолат прав создаден во процес на неколку-фазен вкрстена микрофилтрација, дозволувајќи да се одвојат најдобрите фракции од протеинот притоа задржувајќи ги биолошките карактеристики.

  Протеините во Shadow Whey Protein Isolate 908 gr. – DY Nutrition допринесуваат за растење и одржување на мускулната маса и допринесуваат за одржување на нормални коски и затоа треба да биде дел од секоја исхрана на секој атлета.

  Нето. 908г.

  Днавен препорачан внес: Измешајте 1 доза од прашок (30г) со 300 мл., млеко или сок.Испијте една порција веднаш кога ке станете и една порција веднаш после тренинг.

  Порции во пакувањето – 31

  SKU: n/a
 • Shadowhey Protein 2kg – DY

  0 out of 5
  (0)

  100% Веј Протеин Концентрат

  23г протеин 5.6г БЦАА

  Нето тежина 2кг

  Веј протеинот е во боди билдингот исто толку време колку што постои и боди билдингот. Влегувањето на Доријан Јејтс на пазарот на протеини, без сомнение, го постави највисокиот квалитет, концентрат премиум протеин кој е достапен на пазарот денес. Содржи повеќе од 23 грама протеини во една доза со минимална содржина на масти и јаглени хидрати, Shadowhey е вистински нокаутер. 

  Природно високо ниво на BCAA и глутамин, Shadowhey е совршен за спортисти кои сакаат да го подобрат времето за регенерација помеѓу тренинзите и да го забрзаат  градењето на мускулите.

  SKU: n/a
 • THE CREATINE 316g – DY Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  КРЕАТИНОТ

  Врвен креатински комплекс Од Дораин ЈЕИТС 6х Мр. Олимпија

  – 3000 мг. Креатин монохидрат
  – 3000 мг. трикреатин малат
  – 0г шеќери
  – 1000 мг. Бета-Аланин
  – 500 мг. Таурин

  SKU: n/a
 • The Glutamine DY 300g

  0 out of 5
  (0)

  Ултимативен мускулен штит

  – 4.5 гр. Л Глутамин

  – 50 мг. Бета Глукан во една доза

  – Порции во пакувањето:  67 !!!!!

  Нето: 300г

  Глутаминот. Додаток во исхраната. Како додаток во исхраната со Л Глутамине и Бета Глукан, препорачливо за атлети и физички активни луѓе.

  Состав: Л-глутамин, бета-глукан (од јачмен).

  Дневна препорачана доза: Една доза (4,5г) со 250 – 350 мл. вода. Испијте една порција после тренинг.

  Порција       1 доза

  Количина во         4.5г

  Л-глутамин             4.5г

  Бета-глукан            50мг

  Нето тежина: 300 гр.

  SKU: n/a

Showing all 8 results

Производите на Dorian Yates Nutrition може да ги најдете во нашата продавница со ексклузивни цени и врвен квалитет, ние нудиме оригинални производи со декларација!