• ,

  BCAA CORE 8:1:1 350g – FA Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  БЦАА 8:1:1

  Бета-аланин + цитрулин малат + таурин

  BCAA – леуцин, изолеуцин и валин – се три основни амино киселини (кои телото не може само да ги синтетизира) со разгранети странични синџири. Трите ја сочинуваат  речиси 40% од сувата мускулна маса, па затоа се важен дел од тоа ткиво. Дополнително на леуцин, изолеуцин и валин обично се препорачува во однос 2: 1: 1, бидејќи во овој однос тие амино киселини се појавуваат во мускулите.

  Порции во пакувањето     40

  Активни состојки во                           9г (% НРВ)

  Л-леуцин                                               4000мг

  Л-исолеуцин                                          500мг

  Л-валин                                                  500мг

  Цитрулин малат                                    1000мг

  Бета-аланин                                          1000мг

  Таурин                                                    1000мг

  Витамин Б6                                           1мг(71)

   

  НРВ-нутритивна референтна вредност

   

  SKU: n/a
 • Core Mass 7 kg. Fitness Authority

  0 out of 5
  (0)

  Јагленхидрат комплекс за зголемување на телесна маса!

  – малтодекстрин
  – глукоза
  – пченкарен скроб Vitargo.
  Протеин комплекс
  – концентрат од млечен протеин
  – концентрат од белковинска сурутка Carbelac
  – матеница
  – изолат од протеинска сурутка Isolac
  – хидролизирана протеинска сурутка
  – хидролизиран изолат од протеинска сурутка Optipep
  – хидролизиран казеин PeptoPro.

   

  SKU: n/a
 • GLUTAMINE 1250 – FA

  0 out of 5
  (0)

  Л-ГЛУТАМИН ВО ТАБЛЕТНА ФОРМА

  1250 mg на L-глутамин во секоја таблета
  Извор на амино киселина неопходен за синтезата на протеините
  Чиста форма
  ВИСОКОФОРМАЛЕН ПРОИЗВОД ФОРМУЛА
  ПРЕПОРАКИ ЗА ИНТЕНЗИВНА ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ
  ИДЕАЛЕН ЗА ПЕРИОД НА ПОВРЕДАТА ПО ОБУКАТА
  ПОГОДНО ЗА ВЕГАНИ

  SKU: n/a
 • ,

  Glutamine Xtreme 500g – FA

  0 out of 5
  (0)

  Екстрим Глутамин
  Ултра моќен глутамин
  Л-глутамин Таурин Витамин Б6
  Екстрим Глутамин. Додаток во исхраната. Ја снабдува исхраната со глутамин, таурин и витамин Б6, препорачливо за спортисти.
  Состав:Л-глутамин, таурин, витамин Б6 ( пиродоксин хидрохлорид).
  Начин на употреба:Измешајте 1 доза прашок (5г) со 250мл вода. Испијте една порција веднаш после тренинг.
  Предупредување:Не го конзумирајте производот доколку сте алергични на било која од продуктите во составот.

  Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна и балансирана храна. Не го користите доколку сте трудни или доите.

  Чувајте го надвор од дофат на деца. Да се чува на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

  Порција: 1 доза
  Порции во пакувањето: 100
  Содржина во 5г
  Витамин Б6 1мг
  Л-глутамин 4,5г
  Таурин 0,5г
  Нето тежина 500г

  SKU: n/a
 • Mass Core 3kg – FA

  0 out of 5
  (0)

  Порција: 4 дози ( 200г )

  Нутритивна вредност во  100г           200г
  Енергија                                   1596 кџ     3177кџ
  Протеин                                    20г             40г
  Јагленхидрати                        68г             136г
  од кои шеќери                       10г              20г
  Влакна                                       2г                1г
  Масти                                        2.5г              5г
  (од кои заситени                 1,6г              3.2г
  Сол                                             0.2г              0.5г

  СОСТОЈКИ:

  Јагленхидрат комплекс
  – малтодекстрин
  – глукоза
  – пченкарен скроб Vitargo.

  Протеин комплекс
  – концентрат од млечен протеин
  – концентрат од белковинска сурутка Carbelac
  – матеница
  – изолат од протеинска сурутка Isolac
  – хидролизирана протеинска сурутка
  – хидролизиран изолат од протеинска сурутка Optipep
  –  хидролизиран казеин PeptoPro.

  Препорачана употреба: Измешајте 4 лажици од прашокот (200г) со 400мл вода или обезмастено млеко. Употребете ½ – 1 порција 45-75 минути пред вежбање и ½ – 1 порција веднаш после вежбање. Кога не вежбате користете една порција помеѓу оброци. Оваа формула е високо концентрирана и поради нејзината јачина, препорачливо е да земате ½ порција 2-4 пати на ден.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не користете ако сте алергични на било кои од соединенијата на производот. Соддржи млеко. Направено во фабрика која обработува соја, јајца, кикиритки, лешници и житни производи. Не користете ако сте трудни или боледувате. Чувајте го производот на суво и ладно место. Држете го вон дофат од деца. Чувајте го од директни сончеви зраци.

  SKU: n/a
 • Mass effect 1kg – FA

  0 out of 5
  (0)

  Екстрим Мас ефект. Нова генерација на гејнери. Прашок за правење на јаглехидратен и протеински пијалок. Храна за спортисти. Секоја порција од Екстрим Мас Ефект ве снабдува со 30 грама протеин за мускулен раст и одржување на мускулна маса. Исто така, секоја порција содржи 148 грама јаглехидрати кои се основен енергетски извор за мускулите, што спречува протеинско разградување на мускулите како потреба за енергија.

  Состав:Комплексни јаглехидрати (малтодекстрин, глукоза, пченкарен скроб Витарго), протеински комплекс ( матеница, концентриран протеин од сурутка Carbelac, протеински изолат од сурутка Исолак, хидролизиран протеин од сурутка Оптипеп), какао, згуснувачи ( Ксантан гума), вкусови, бои (карамела1,2,3, концентрат од црвена репка во прашок, бета-каротин3,4)

  Нутритивни вредности                                       100г                       200г
  Енергија                                                                     1613кџ                  3226кџ
  Протеин                                                                     15г                          30г
  Јаглехидрати                                                           74г                          148г|
  Од кои шеќери                                                       42г                          84г
  Масти                                                                           2,7г                         5,4г
  Од кои заситени                                                     1,7г                         3,4г
  Влакна                                                                          1г                            2г
  Натриум                                                                       0,1г                         0,2г
  Нето количина:  1000г

  SKU: n/a
 • TITANIUM PRO PLEX 5 Fitness Authority

  0 out of 5
  (0)

  Титаниум

  Мулти-протеински комплекс…ПроПлекс 5

  Содржи 5 вида на протеин + BCAA:

  – Протеински концентрат од сурутка [email protected]!
  – Хидролизиран суруткин протеин [email protected]!
  – Суруткин протеински изолат [email protected]!
  – Хидролизиран казеин!
  – Белка од јајце!

  BCAA – 5.5 гр. во секоја доза !

  Пакување: 2000 гр.

  ДОЗИ ВО ЕДНО ПАКУВАЊЕ: 74 порции

  22г протеин по порција

  Ванила вкус

  SKU: n/a
 • VITA CORE Fitness Authority 90 caps.

  0 out of 5
  (0)

  Core Vita

  Основа на секој суплементарен план!

  Вита од ФА Кор линијата е избалансиран витамински и минерален продукт!

  Комплетната формула ги покрива телесните потреби за есенцијални витамини минерали со 100% ПДВ. Витамините се кофактори во многу важни процеси во телото. Минералите се потребни за нормална мускулна контракција.

  Доколку вашата диета е осиромашена со хранливи материи и не ве снабдува со СИТЕ потребни витамини и минерали, тешко е да се замисли тренирањето без Вита. За жал, денеска најчесто конзумираме процесирана храна која е осиромашена во поглед на есенцијалните витамини и минерали.

  SKU: n/a
 • Xtreme Creatine 500g – FA

  0 out of 5
  (0)

  Екстрим Креатин

  Највисок квалитет на микронизиран креатин монохидрат!!!

  – Зголемување на силата и издржливоста
  – Го поддржува растот на мускулната маса
  – Ја зголемува енергијата
  – Ја зголемува синтезата на протеините
  – Овозможува регенерација после напорниот тренинг
  – Го подобрува визуелниот капацитет
  – 100% чист креатин , 0% адитиви
  – 100 дози во едно пакување
  – Многу поефикасен од стандардните монохидрати
  – Лесна растворливост

  Порции во пакувањето = 100

  Количина во                   5г
  Витамин Б6                      1мг
  Kреатин монохидрат        4,5г
  Од кои креатин                4,0г
  Таурин                              0,5г

  SKU: n/a
 • XTREME NAPALM® LOADED WITH VITARGO® 500 gr – FA

  0 out of 5
  (0)
  • Моќниот стимуланс пред тренинг
  • Зголемува енергија
  • Го зголемува фокусот и концентрацијата
  • Забрзува хранливи материи и транспорт на кислород
  • Ја подобрува висината на капацитетот
  • Намалува акумулација на млечна киселина
  • Ги отстранува слободните радикали од работните мускули
  • Обезбедува соодветна хидратација
  • Нема додаден шеќер
  • Обезбедува највисок квалитет на јаглехидрати (Vitargo®) вклучени во формулата за јаглени хидрати
  SKU: n/a
 • XTREME NAPALM® PRE-CONTEST Fitness Authority

  0 out of 5
  (0)

  XTREME NAPALM® PRE-CONTEST Fitness Authority е моќен и напреден стимуланс за пред тренинг. Дизајниран е специјално за најефективна подготовка за интезивен тренинг за сила и кондиција. Xtreme Napalm® започнува да има ефект само неколку минути по внесувњето на првата доза и дава силно чувство на активација на сите телесни ткива.

  Аргининот и бета-аланинот внесени од  Xtreme NO-Volumizing Complex го подобруваат ослободувањето на азотниот оксид од епителното ткиво кое ги шири крвните садови и ја го забрзуваат транспортот на хранливи материи и кислород до активните мускули и даваат силно чувство на “вечен пумп” низ целиот тренинг.

  Овој моќен стимуланс:

  – ја зголемува енергијата;

  – ги подобрува фокусот и концентрацијата;

  – го забрзува транспортот на хранливи материи и кислород;

  – го подобрува пуферниот капацитет;

  – ја намалува акумулацијата на млечна киселина;

  – ги отстранува слободните радикали од активните мускули и осигурува соодветна хидратација.

  SKU: n/a
 • ZMA 90 cap – FA

  0 out of 5
  (0)

  ЗМА. Додаток во исхраната. Ја збогатува исхраната со цинк, магнезиум и витамин Б6, препорачан за спортисти.

  –  Цинкот придонесува за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта и на заштитата на клеточните состојки од оксидативно оштетување.

  – Витаминот Б6 придонесува во намалување на заморот, придонесува за нормално формирање на црвени крвни клетки и регулирање на хормоналната активност.

  – Магнезиумот придонесува за нормална мускулна фукнција., нормален енергетскиот метаболизам, нормална синтеза на протеини и за намалување на замор и исцрпеност.

  Порција:        2 капсули

  Порции во пакувањето:     45

  Нето количина       90 капсули

  Состав:Магнезиум цитрат, агенс за зголемување (Е460(и)), капсула (желатин, боја (Е171), вода), агенс против стврднување (Е551, Е470б), цинк цитрат, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

  Начин на употреба: За мажи 3 капсули пред спиење. За жени 2 капсули пред спиење. За најдобри резултати, избегнувајте храна или суплементи со високо ниво на калциум. Не ја порекорачувајте препорачаната дневна доза.

  Предупредување:Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за расновидна и балансирана диета. Разновидна диета и здрав начин на живот се препорачани. Не го конзумирајте доколку сте алергични на некои од неговите соединенија. Не го користите доколку сте трудни или доите. Држете го надвор од дофат на деца. Чувајте го на ладно и суво место. Не го изложувајте на сончева светлина.

  Порција        2 капсули

  Порции во пакувањето     45
  Количина во                   1капсула(%ПДВ)   2капсули(%ПДВ)          3капсули(%ПДВ)
  Цинк                                   5мг(50)                     10мг(100)                         15мг(150)
  Магнезиум                       74мг(20)                   148мг(39)                         222мг(49)
  Витамин Б6                      1,7мг(121)                3,4мг(243)                        5,1мг(364)
  Нето количина       90 капсули
  Произведено во Е.У.

  SKU: n/a

Showing all 12 results

Производите на Fitness Authority може да ги најдете во нашата продавница со ексклузивни цени и врвен квалитет, ние нудиме оригинални производи со декларација!