• Creatine Monohydrate, 500g

  0 out of 5
  (0)

  Creatine Monohydrate, 500 g

  Креатин е идеален производ со широк спектар на потрошувачи, од бодибилдери до спинтери, но најважно за луѓе кои сакаат да ја подобрат својата сила, брзина и чиста телесна маса. Предмет е на голем број студии и докажано помага  во зголемувањето на сила и чиста мускулна маса. Креатин монохидрат исто така се покажува одлично во зголемување на телесни перформанси и краткотрајни вежби со висок интензитет.

  SKU: n/a
 • Peanut butter, путер од кикирики, 1000 g

  0 out of 5
  (0)

  Путер од кикирики е природен извор на здрави протеини, јаглехидрати и масти од 100% кикирики.

  Одличен оброк со здрави моно и полинезаситени масти за оние кои им е важна избалансирана исхрана. Путер од кикирики исто така е идеален за лица кои се физички активни, бидејќи тоа е добар извор на протеини и богат со калории, притоа овозможувајќи им дополнување со било која високо калориска диета.

  Кикириките се печат во нивната природна кафеава лушпа пред тие да ја постигнат саканата текстура. Нема никакви додатоци, и поради тоа го прави овој путер природен и здрав избор.

  Клучни придобивки:

  ·         100% природен путер од кикирики

  ·         Без додавање на сол, шеќер или палминово масло

  ·         Природно богат извор на протеини

  SKU: n/a

Showing all 4 results