• FAT NO MORE – 120 CAPSULES – Sport Definition

  0 out of 5
  (0)

  Екстремно ефикасен топач кој се базира само врз докажани и безбедни активни состојки. Производот има голем број растителни екстракти кои имаат физиолошки ефект. Тоа е идеален избор за кој сака ефективно да ја намали телесната тежина и да ја контролира телесната маса. Го забрзува метаболизмот, со што се зголемува термогенезата, го намалува апетитот и обезбедува солидна енергија за дејство. Производот има висока содржина на кофеин (200 mg / serving) и затоа не се препорачува за деца или за бремени жени и доилки.

  Препорачана употреба
  Земете 1 дел (3 капсули) еднаш дневно, 30 минути пред тренинг или пред оброк.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Поради високата содржина на Cayenne пиперка (која содржи капсаицин), дозата на додатокот треба постепено да се зголемува за да го прилагоди дигестивниот систем на таква високо-термогена супстанција.

  Состојки
  L-тирозин, екстракт од зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze) стандардизиран за 50% полифеноли, екстракт од горчлив портокалови плодови (Citrus aurantium L.) стандардизиран за 6% синефрин, безводен кофеин, екстракт од ѓумбир ризом (Zingiber officinale Rosc. ) стандарден за 5% гингерол, екстракт од кајенски бибер (Capsicum annuum L.), стандардизиран за 10% капсаицин, екстракт од зелени кафени семиња (Coffea arabica L.) стандардизиран за 50% хлорогено киселина, екстракт од црн пипер овошје (Piper nigrum L.) стандардизиран за 95% пиперин, агенс за набивање (микрокристална целулоза), агенси против стврднување (E470 – магнезиум стеарат, силициум диоксид), капсула (желатин, боја: Ел 71).

  Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Поради високата содржина на кофеин (200 мг / дел), производот не се препорачува за деца и деца под 16 години, бремени жени и жени кои дојат, дијабетес, лице кое страда од висок крвен притисок и други срцеви заболувања.

  Не користете со алкохол. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачуваат разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се ​​чува подалеку од мали деца. Заштитете од директна сончева светлина.

  SKU: n/a
 • PUMP KICK – 450gr – Sport Definition

  0 out of 5
  (0)
  Pump Kick е модерен пре-тренинг производ кој се базира на висококвалитетен бета-аланин, црвен цвекло екстракт, тирозин, цитрулин малат и таурин. Цврстото додавање на амино киселините со разгранет ланец ги штити мускулите од катаболизам и го намалува времето на регенерација. Кофеинот ја зголемува енергијата и желбата да делува и ја зголемува концентрацијата.

  Витамини додадени на формулата (C, B6, B12) помагаат да се одржи нормалниот метаболизам што дава енергија, да придонесе за намалување на замор и замор и да помогне во правилното функционирање на имунолошкиот систем.

  Препорачана употреба
  Измешајте 2 дози прав (15 g) со 300 ml вода. Употреба пред тренинг.

  SKU: n/a
 • PUMPKICK SHOT – 12 x 80ML=24 дози – Cherry Orange – Sport Definition

  0 out of 5
  (0)

  PUMPKICK SHOT – 12 x 80ML=24 дози – Cherry Orange – Sport Definition е создаден со цел да ја практикува својата употреба, ефикасност и брза сварливост. Исто така е многу ефикасна формула за пред-тренинг базирана на пет активни состојки (бета-аланин, L-аргинин Алфа кетоглутарат (ААКГ), таурин, кофеин, глуконолактон) кои гарантираат брз стимулирачки фактор и подобра ефикасност во тренингот.

  Содржината на витамин Б6 придонесува за ефикасна обработка на енергија во вашиот организам, го елиминира чувството на замор или замор и ги поддржува правилните функции на имунолошкиот систем.

  Препорачана употреба
  Користете ½ шише (40 ml) пред или за време на тренингот.

  Состојки
  Вода, бета-аланин, L-аргинин алфакетоглутарат (ААКГ), таурин, кофеин, глукуронолактон, киселина (лимонска киселина), регулатор на киселост (натриум цитрат), природни ароми, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), конзерванси (натриум бензоат, калиум сорбат), боја (Cochineal Red A-E124), витамини [витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б12 (цијанокобаламин)]. Е124 – може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

  Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или доите. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

  SKU: n/a
 • SHAPE DEFINITION 120caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Напреден и ефикасен топач на маснотии.
  Ексклузивна формула создадена за жени.
  Содржи екстракти од природни растенија со висока концентрација.
  Солидна доза на l-карнитин, холин и инозитол.
  Дозволете си да изгубите тежина додека се потите
  Додавањето на некои витамини од групата Б ја поддржува животната сила на организмот.

  SHAPE DEFINITION 120caps – TrecNutrition е направена без кофеин и други стимуланси за да можете да го направите тренингот кратко пред спиење, нема да биде тешко да заспиете. Композицијата главно се базира на екстракти (зелен чај и лен) и додатоци на растенија (спирулина, лисја од магдонос), кои се богат извор на многу активни супстанции како што се полифеноли, витамини, минерали и дури и протеини.

  За време на интензивните тренинзи, телото губи електролити, кои се неопходни за одржување на здраво тело. Затоа составот се состои од магнезиум и калиум.

  Благодарение на витамините од групата Б, можно е да се задржи енергетската економија на телото на доволно високо ниво. Овој производ е создаден за сите кои сонуваат за губење на непотребни килограми.

   

  SKU: n/a
 • SPORT DEFINITION THAT’S THE WHEY ZERO 500 G – Sport Definition

  0 out of 5
  (0)

  SPORT DEFINITION THAT’S THE WHEY ZERO 500 G – Sport Definition е високо протеинска исхрана, апликација која е практично без лактоза и има мала количина на јаглени хидрати и маснотии. Производот е создаден за да ги задоволи најпребирливите жени, па нејзиниот вкус и растворливост се на многу високо ниво. Во исто време, високи концентрации на корисни протеини не можат да бидат зафатени (75% во сува тежина). Формулата на препаратот се базира исклучиво на протеини, врз основа на концентрат на протеин од сурутка (WPC) без примеси од растителни протеини. Одлична аминограм го обезбедува тоа секоја порција обезбедува висококвалитетни градежни блокови за ефикасна регенерација и развој на ткивата (вклучувајќи и мускули).

  Препораки за употреба:
  Измешајте 1 лажичка прашок (30 g) со 200 ml вода или обезмастено млеко. Јадете една порција наутро и втора по тренингот. Внимание: Не земајте ако сте алергични на производот. Не се препорачува за жени за време на бременоста и доењето. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачува да се следи урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на суво, ладно место, надвор од дофатот на мали деца. Да се чува подалеку од директна сончева светлина

  Состав:
  концентриран протеин од сурутка (од млеко), какао, вкус, стабилизатор (E451i), згуснувач (карбоксиметилцелулоза), регулатор на киселост (лимонска киселина) 5,8,11,12, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К) ), сок од концентрат од црвена репка (за боја) 9, бои [E160a1,2,5,7,8, E150c4,6, E141i7, E13311,12, E10411].

  SKU: n/a
 • THAT’S THE PEANUT BUTTER CRUNCHY – 300G – Sport Definition

  0 out of 5
  (0)

  THAT’S THE PEANUT BUTTER CRUNCHY – 300G – Sport Definition е висококвалитетен путер од кикиритки, базиран на кикиритки, кој е подложен на механичко мелење сè додека не се добие посакуваната крцкава текстура. Тоа ќе биде одлично дополнување на појадок и закуски (вклучувајќи колачи и палачинки). Секоја порција обезбедува солидна доза на здрави маснотии, растителни протеини (речиси 30%) и минерали без кои правилното функционирање и функционирање на целото тело не би било можно.

  Затоа, THAT’S THE PEANUT BUTTER CRUNCHY – 300G – Sport Definition e путер од кикирики не само што ќе го задоволи непцето на најсложените луѓе, туку ќе обезбеди многу вредни состојки за нивната исхрана.

  SKU: n/a

Showing all 6 results

Производите на Sport Definition може да ги најдете во нашата продавница со ексклузивни цени и врвен квалитет, ние нудиме оригинални производи со декларација!