• ,

  GLUTAMINE 600gr Micronized Instant – UNS

  0 out of 5
  (0)

  GLU-TA 600 gr UNS Instant
  Чист Микронизиран L-Glutamine
  Инстант растворливост
  ОДЛИЧЕН ВКУС

  SKU: n/a
 • Mono Extreme Creatine 600gr 166 Servings – UNS

  0 out of 5
  (0)

  Mono Extreme микронизиран креатин во прав.

  Креатинот е преносител на енергија во мускулните клетки.
  Ги подобрува физичките перформанси кај краткотрајни високоинтензивни физички вежби.
  Ефектот се постигнува со земање на 3.6 g креатин дневно.
  Се препорачува за секојдневна употреба како дополнување на разновидна и балансирана исхрана.

  Начин на употреба:
  Измешајте една порција од производот (1 рамна мерица = 3.6 g) со 200 ml вода.
  Користете го еднаш дневно, пред тренинг.
  Потребно е да го користите производот редовно, во препорачаната количина, со цел да се постигнат саканите ефекти.

  Не ја надминувајте дневната препорачана доза.
  Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана.
  Одржувањето на здрава балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни.

  Може да содржи деривати од млеко, соја, пченица, јајца, целер и семе од синап во траги.

  Пакувањето содржи и лажичка за мерење.

  Произведено во ЕУ.

   

  SKU: n/a

Showing all 2 results

Производите на UNS може да ги најдете во нашата продавница со ексклузивни цени и врвен квалитет, ние нудиме оригинални производи со декларација!