• Acetyl L-CARNITINE 1000mg 60 tablets – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Acetyl L-CARNITINE е додаток во исхраната погоден за спортисти. Поризводото обезбедува 1 g ацетил Л-карнитин.

  Употреба: Земeте 1 капсула еднаш дневно со вода или друг омилен пијалок.

  Дозирање: 1 капсула

  Нутритивни информации Во 1 капсула
  Ацетил Л-Карнитин 1000 mg

  Внимание: Не ја надминувjате препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од мали деца. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни. Чувајте на суво и ладно место. Затворете добро по употреба.

  Acetyl L-CARNITINE

  60 капсули 60 дози 73 g нето тежина

  Произведено во Италија

  SKU: n/a
 • Ai-Burn – 20 caps – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Ви треба квалитетен и ефективен согорувач на масти ?
  🔥Yamamoto Ai Burn е вистински избор ‼️
  👉Одличен природен состав
  👉Квалитет каков што нема ниту еден друг согорувач
  👉Блистер амбалажа 20 капсули 
  💯Супер цена 300ден


  Caffeine 200 mg
  Bitter orange 6% synephrine 200 mg 12 mg
  Cocoa 6% theobromine 250 mg 15 mg
  Green tea 250 mg
  L-tyrosine 360 mg

  SKU: n/a
 • Ai-BURN® 120 caps – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Yamamoto® Nutrition Ai-BURN®

  Диететски додаток кој помага на диети со контролирана калорија за губење на тежината.

  Yamamoto® Nutrition Ai-BURN® е додаток во исхраната кој помага на диети со контролирана калорија за губење на тежината.

  Благодарение на своите растителни екстракти производот промовира стабилна телесна тежина (зелен чај) и метаболичка стимулација, особено на липиди (Горчлив портокал).

  Покрај тоа, екстрактот од какао го поддржува метаболизмот и игра тонична функција.


  120 таблети
  По доза (2 таблети)
  Дози во паковањето: 60

  SKU: n/a
 • AminoDEX® 120 tablets – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  AMINO DEX е направен со есенцијални амино киселини од потеклото Kyowa Quality®. Исто така содржи дипептид Л-Аланил-Л-Глутамин (Sustamine®). Интеграцијата на есенцијални амино киселини може да биде корисна во случај на намален внес на храна или зголемена потреба. Eсенцијалните амино киселини придонесуваат за задоволување на барањата за протеини и, исто така, амино киселините со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин) се дел од спортската исхрана.

  Употреба: Земете 5 таблети еднаш дневно, пред или после тренинг.

  SKU: n/a
 • ,

  BCAA POWDER 811 300 gr – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Yamamoto BCAA POWDER 8:1:1 е додаток во исхраната кој обезбедува 5 g аминокиселини со разгранет ланец во сооднос 8:1:1 (леуцин: изолеуцин: валин) на дневна доза. Аминокиселините со разгранет ланец се особено погодни за дополнување на исхраната кај спортистите.

  Производот, исто така, обезбедува витамин Б1 кој го поддржува нормалниот енергетски метаболизам и витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста и одржување на нирмалниот метаболизам на протеини и гликоген

  вкус: ПОРТОКАЛ-ЛИМОН
  60 дози
  300
  g нето тежина

  Произведено во Италија

  SKU: n/a
 • Caffeine TABS 100 caps – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Yamamoto® Nutrition Кофеинските TABS со витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) додаток во исхраната со кофеин.
  Тоа придонесува за нормален енергетски метаболизам.

  Кафето има стотици фитохемикалии, од кои некои може да ги неутрализираат позитивните ефекти на кофеинот. Како и да е, со чистиот кофеин вашата сакана доза може да се земе без никакви можни пречки.
  Нашите кофеински капсули ви овозможуваат да ја земете саканата количина во пригодна, прецизна и висока доза.


  100 таблети
  Големина на сервирање (1 таблета)
  Сервирања: 100

  SKU: n/a
 • Citrulline MALATE 90 tablets – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Citrulline MALATE 90 tablets – Yamamoto е додаток во исхраната кој содржи 3 g цитрулин малат во доза, погоден за спортисти кои се подготвуваат за интензивна физичка активност.

  90 таблети
  30 дози
  1
  17 g нето тежина

  Произведено во Италија

  SKU: n/a
 • CreaMASS 500 g Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  CreaMASS е додаток во исхраната, соодветен за возрасни спортисти кои извршуваат интензивни физички активности. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткотрајни, интензивни физички вежби (ефектот се постигнува со дневен внес од 3 g креатин).

  Дневна доза: 1 мерица (3,4 g)

  Употреба: Додадете 1 мерица (3,4 g) во 200 ml вода и земете еднаш дневно.

  SKU: n/a
 • ,

  Essential AMINO 240 caps – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Основен амино киселински додаток погоден за возрасни спортисти кои интензивно тренираат.

  Есенцијалните амино киселини придонесуваат за исполнување на барањата за протеини / азот.
  Покрај тоа, тие исто така вклучуваат амино киселини со разгранет ланец (BCAA) погодни за дополнување на диета на спортистот.

  Тие се дел од категоријата на сите есенцијални амино киселини кои човечкото тело не може да произведе (синтетизира) за себе во вистинските количини и затоа треба да се надополни во исхраната.

  За време на особено интензивна и продолжена мускулна вежба, се создава негативен баланс на азот, поради употреба на амино киселини за енергија.

  Затоа, земањето додаток кој содржи аминокиселини во рамките на 24-48 часа на интензивни сесии за обука се чини ефективно во промовирањето на закрепнувањето.


  240 таблети
  На дневна доза од 6 таблети

  SKU: n/a
 • Flex FORMULA 60 caps – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Yamamoto® Nutrition Flex FORMULA е комплексна формула од 4 состојки, првенствено дизајнирана да придонесе кон физиолошкото формирање на сврзното ткиво (манган) и да придонесе за заедничка функционалност (Boswellia).
  Го содржи добро познатиот и широко употребуван гликозамин сулфат и хондроитин сулфат.


  60 таблети
  По доза (2 таблети)
  Доза за 30 дена

  SKU: n/a
 • FreaKER Milk Protein Bar 50g – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Yamamoto® Nutrition FreaKER е протеински бар која содржи просек од 30% високо органски протеини (100% млечен протеин) и други хранливи материи кои го прават тоа комплетно хранливо.

  FreaKER не содржи хидролизирани масти, хидролизиран протеин од колаген, палмово масло, или соја протеини.

  Иновативната формулација од нејзините состојки до нејзината облога го прави еден-на-еден вид на производ.

  Може да се конзумура во секое време од денот, како оброк, но исто така може да се користи и за раст и обновување на мускулите, поради високо органските млечни протеини.

  SKU: n/a
 • ,

  Glutamass POWDER 600 gr – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Yamamoto® Nutrition Glutamass POWDER е додаток базиран на чист L-глутамински прашок.
  Glutamass POWDER е додаток со глутамин, погоден за спортисти кои вршат физички активности кои бараат интензивни мускулни напори.
  Глутамин е најзастапна амино киселина во крвта.
  Глутаминот е од суштинско значење во одредени ситуации, вклучувајќи и напорна вежба, кога телото не може да ги задоволи своите потреби со синтетизирање на глутамин.

  Паковање од 600 грама
  По доза од 5 г.
  Сервирања 120

  Сервирање: 1 лажичка (5g)

  L-глутамин 5000mg

  Состојки: L-глутамин.
  Како да се користи: растворете една лажичка (5g) во вода или друг пијалок по ваш избор, во текот на денот или по физичката активност.

  SKU: n/a
 • Iso-FUJI® 100% NATURAL 2kg Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  ISO-FUJI 100% Natural е додаток во исхраната кој содржи микрофилтриран протеински излат од сурутка со вкрстен проток, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

  Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Протеините од сурутка се со висока биолошка вредност и природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

  Без вкус       66 дози
  2,0 kg нето тежина
  Произведено во Италија

  SKU: n/a
 • Iso-FUJI® 100% NATURAL 700 gr Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  ISO-FUJI 100% Natural е додаток во исхраната кој содржи микрофилтриран протеински излат од сурутка со вкрстен проток, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

  Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Протеините од сурутка се со висока биолошка вредност и природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

  SO-FUJI 100% Natural

  Без вкус       23 дози     700 gr нето тежина

  Произведено во Италија

  Додаток во исхраната со засладувач

  SKU: n/a
 • Keel Pre Workout – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Keel Pre Workout – Yamamoto e додаток во исхраната погоден за возрасни спортисти кои вршат интензивни физички активности.

  Секогаш користена во светот на спортот, не можевме да го оставиме додатокот за кофеин, добро познат по своите високо стимулирачки ergogenic ефекти, кои имаат корист од изведбата и концентрацијата, како и зголемување на толеранција на болка. Неговата најважна карактеристика е неговата способност да се мобилизираат масни киселини од акумулираните залихи, промовирајќи ја нивната употреба за генерирање на енергија, го намалува заморот, имајќи ги предвид таквите заштеди клучни за време на првите петнаесет минути настап.

  SKU: n/a
 • Magnesium CITRATE 90 tablets – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Magnesium CITRATE 90 tablets – Yamamoto е додаток во исхраната кој содржи магнезиум, погоден за спортисти. Магнезиумот учествува во нормалниот електролитен баланс, нормална мускулна функција и намалување на заморот и истоштеноста.

  Magnesium CITRATE 90 tablets – Yamamoto

  90 таблети
  30 дози
  130
  g нето тежина

  Произведено во Италија

  SKU: n/a
 • ,

  Raden 150 tabs – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Додаток на храна, збогатен со витамин Б1 и Б6 и ди-лаптид L-Alanyl-L-Glutamine (Sustamine®).

  RADEN се состои од три есенцијални амино киселини, леуцин, изолеуцин и валин, кои телото не може да ги произведе само по себе; Оттука, ако храната не содржи доволно енергетска подршка и нема доволно доволен BCAA, за време на тренингот за мускулите со висок стрес, телото ќе почне да го разложува мускулното ткиво за да ги задоволи неговите потреби.
  Присуството на Аланил-Л-глутамин, овозможува подобра одбрана на мускулните протеини, одржување на клеточната хидратација и помош за имунолошкиот систем.


  150 таблети

  На дневна доза од 5 таблети

  SKU: n/a
 • ShuraKHAN® 300 gr – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Yamamoto® Nutrition ви го претставува ShuraKHAN®.
  Yamamoto® Nutrition ShuraKHAN® е додаток во исхраната кој содржи креатин, амино киселини, екстракт од репка и витамини погодни за спортски возрасни лица на кои им е потребна висока физичка активност.

  Yamamoto® Nutrition ShuraKHAN® Несомнено е еден од врвните производи на линијата. Комбинација на технологија и активни состојки од највисок квалитет уникатен во својот вид!
  Всушност, креатинот ги зголемува физичките перформанси во случај на повторувачки активности, со висок интензитет и краткотрајно (корисен ефект се добива со дневно внесување на 3 g креатин).

  Производот, исто така, обезбедува L-карнитин, 5 g на дневна доза на BCAA (Kyowa® Quality), AAKG, бета аланин, таурин и дипептид L-аланил L-глутамин (SustamineTM).
  Конечно, екстрактот од репка има антиоксидантна функција, додека фолна киселина и витамин Б6 придонесуваат за намалување на замор.

  SKU: n/a
 • Ultra Whey COMPLEX 2kg – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Ultra Whey COMPLEX е додаток во исхраната кој содржи инстантен протеински излат од сурутка, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

  Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Производот е исто така збогатен со Витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста, и на нормалниот метаболизам на протеини и гликоген. Протеините со сурутка природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

  Употреба: Се мешаат 3 мерици = 30 g со 80 ml вода или друг омилен пијалак и се пие еднаш дневно, после тренинг, помеѓу оброци или 1 час пред тренинг.

  Внимание: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
  Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни. Да се чува подалеку од мали деца. Немојте да го употребувате ако сте бремени, кај деца или во подолг временски период без да се консултирате со лекар.

  SKU: n/a
 • Ultra Whey COMPLEX 700 gr – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Ultra Whey COMPLEX е додаток во исхраната кој содржи инстантен протеински излат од сурутка, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

  Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Производот е исто така збогатен со Витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста, и и на нормалниот метаболизам на протеини и гликоген. Протеините со сурутка природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

  Употреба: Се мешаат 3 мерици = 30 g со 80 ml вода или друг омилен пијалак и се пие еднаш дневно, после тренинг, помеѓу оброци или 1 час пред тренинг.

  Внимание: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
  Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни. Да се чува подалеку од мали деца. Немојте да го употребувате ако сте бремени, кај деца или во подолг временски период без да се консултирате со лекар.

  SKU: n/a

Showing all 20 results

Производите на Yamamoto може да ги најдете во нашата продавница со ексклузивни цени и врвен квалитет, ние нудиме оригинални производи со декларација!