• 100 ISOLATE – 2000 gr 80 servings – GALVANIZE

  0 out of 5
  (0)

  100 ISOLATE – 2000 gr 80 servings – GALVANIZE е одличен избор за:

  🔥100 Isolate CFM® Volactive®
  👉100% патентирана форма на изолат ЦФМ со додаток на Л Глутамин
  😮Изработен од 100% Volactive® суровина со највисок квалитет во светот
  😋Неодолив вкус
  😏Нула шекер, јагленихидрати и масти

  • оние кои бараат извор на висок квалитет на протеини
  • спортисти со големи очекувања
  • поединци кои се едноставно на диета
  SKU: n/a
 • ,

  100% Pure L-Glutamine – 400g – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Body Attack 100% Pure L-Glutamine Чиста L-глутаминска киселина е прашок од амино киселина кој нема адитиви и може да се меша добро во минерални пијалаци и млеко.

  L-глутаминската киселина е полу-есенцијална амино киселина. Ова значи дека телото не може да ја задоволи зголемена побарувачка за оваа амино киселина, бидејќи неговата синтеза е премногу бавна.

  Иако метаболните процеси кои постојано се водат се заштитени, мускулот губи маса. Обично, ова се јавува особено при висок физички стрес, како кај фазата на вежбање или диета, кога аминокиселините ја преземаат задачата како производители на енергија и го збогатуваат енергетскиот метаболизам со шеќер.

  Body Attack 100% Pure L-Glutamine е чиста L-глутаминска киселина која може да обезбеди балансиран протеински метаболизам.

  SKU: n/a
 • 100% VITAMINS & MINERALS – 60 caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  100% VITAMINS & MINERALS содржи 100% дневна доза за најважните витамини и минерали. Таа содржи три форми на магнезиум, кои придонесуваат за намалување на замор и соодветен енергетски метаболизам.

  100% VITAMINS & MINERALS содржи различни капсули за различен дел од денот. Затоа ви дава што ви треба во точно време.

  УПОТРЕБА
  Земете една порција на производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 1 црвена капсула по појадок и 1 црна капсула 30 мин. пред спиење.

  SKU: n/a
 • 100% Whey 100 – 2275 gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  100% Whey 100 – 2275 gr – TrecNutrition содржи 100% највисоко квалитетен веј протеин, кој е идеален извор на целосно вредни животински протеин. ВЕЈ 100 е збогатен со сите амино киселини кој се потребни за телото да изгради мускулни влакна, вклучувајќи БЦАА и Л-глутамин. 100% Whey 100 – 2275 gr – TrecNutrition брзо се раствара и лесно се апсорбира. Веј протеините помагаат да се зголеми нивото на мускулна маса.

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА:
  Се раствара една порција од производот 30g (2 дозерки) во 200мл вода или млеко; користете шејкер или блендер. Во зависност од Вашите потреба, земете 2-3 порции дневно.
  Кога вежбате: првата порција земете ја наутро, втората во текот на 1,5 часовен тренинг и третата пред спиење.
  Кога не вежбате: првата порција земете ја наутро, втората помеѓу оброци и третата пред спиење.

  SKU: n/a
 • 100% Whey 100 900 gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  100% Whey 100 900 gr – TrecNutrition содржи 100% највисоко квалитетен веј протеин, кој е идеален извор на целосно вредни животински протеин.

  100% Whey 100 900 gr – TrecNutrition е збогатен со сите амино киселини кој се потребни за телото да изгради мускулни влакна, вклучувајќи БЦАА и Л-глутамин.

  100% Whey 100 900 gr – TrecNutrition брзо се раствара и лесно се апсорбира. Веј протеините помагаат да се зголеми нивото на мускулна маса.

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА:
  Се раствара една порција од производот 30g (2 дозерки) во 200мл вода или млеко; користете шејкер или блендер. Во зависност од Вашите потреба, земете 2-3 порции дневно.

  Кога вежбате: првата порција земете ја наутро, втората во текот на 1,5 часовен тренинг и третата пред спиење.
  Кога не вежбате: првата порција земете ја наутро, втората помеѓу оброци и третата пред спиење.

  SKU: n/a
 • 100% WHEY GOLD STANDARD + 20% EXTRA FREE 1090gr

  0 out of 5
  (0)

  78% Протеин по тежина (24гр Протеин во порција од 30,4гр)
  Изолати на протеини од сурутка се главните состојки
  Микрофракции од Протеин од сурутка и ултра-филтриран концентрат од протеин од сурутка

  Повеќе од 4гр Глутамин и Глутаминска киселина по порција.
  Повеќе од 5гр од природно настанати БЦАА (Леуцин, Изолеуцин и Валин)по порција
  Златен стандард за квалитетен протеин

  Упатство за користење:
  Gold Standard 100% Whey 2,27 kg – Optimum Nutrition е направен за лесно растворање. Едноставно додадете 1 полна дозерка (30.4гр) во 180-250мл (6-8оз) ладна вода и промешајте се додека прашакот целосно не се растопи. Варијација на вкусот може да постигнете со додавање повеќе или помалку вода.

  Препорачана употреба:
  Да се користи во рамки на разновидна и балансирана диета и здрав живот.
  Суплементите не се користат како замена на храна.
  Не е препорачливо да се надминува дневната доза.
  За здрави возрасни лица, внесете доволно количество на протеин за да ги задоволите вашите потреби, преку комбинација на добро избалансирана исхрана и суплементи преку текот на целиот ден, како дел од избалансирана исхрана и тренинг програма.

  SKU: n/a
 • 100% Whey Grand 700g – Beltor

  0 out of 5
  (0)

  WHEY GRAND е производ кој треба да биде основа за дополнување протеин на вистински спортист. Со оваа протеинска хранлива материја, регенерацијата по тренинг ќе биде онака како што треба – брзо и ефикасно. Комбинацијата на концентрат на протеин од сурутка – во форма која му веруваат милиони луѓе ширум светот – со изолација, т.е. протеинска формула која брзо се апсорбира гарантира забележителни резултати.

  WHEY GRAND се консумира по тренингот со брзо темпо ќе му овозможи на нашето тело амино киселини потребни за процесот на регенерација, а консумирањето во текот на денот значително ќе го зголеми количеството кое се консумира и се асимилира од протеините на телото.

  Диететски додаток, содржи засладувачи.
  Употреба:

  Одделете една порција од 30 g (2 црпалки) во 200 ml вода или млеко, користејќи шејкер или блендер. Нанесете 3 порции на ден.

  Во денови кога вежбате: 1 порција наутро по будењето, втора порција веднаш по тренингот и 3-тата пред спиење.
  Во денови кога НЕ вежбате: 1-ви порција наутро по будењето, 2-та порција помеѓу оброците и 3-тата пред спиење.

  SKU: n/a
 • 100% Whey Protein – 900g – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Body Attack 100 % Whey Protein е оптимален продукт за одржување на тешко стекнатата мускулна маса но и за градење на нови мускули. Овој уникатен продукт е перфектен за амбициозни спортски ентузијасти.

  • 24 г ултрафилтриран хидро веј протеин по доза
  • 5200мг БЦАА
  • 118 калории по доза
  • само 2.3 г јаглехидрати
  • само 1.3 г масти
  • содржи Optipep®
  • одлична растворливост и кремаст вкус дури и со вода
  SKU: n/a
 • 100% Whey Protein – 2,3kg – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Body Attack 100 % Whey Protein е оптимален продукт за одржување на тешко стекнатата мускулна маса но и за градење на нови мускули. Овој уникатен продукт е перфектен за амбициозни спортски ентузијасти.

  • 24 г ултрафилтриран хидро веј протеин по доза
  • 5200мг БЦАА
  • 118 калории по доза
  • само 2.3 г јаглехидрати
  • само 1.3 г масти
  • содржи Optipep®
  • одлична растворливост и кремаст вкус дури и со вода
  SKU: n/a
 • 100% Whey Protein 1,8kg – Syntech Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  100% Whey Protein 1,8kg – Syntech Nutrition е протеински шејк кој содржи само извор на протеини од концентрат од сурутка. Има одличен квалитет, вкус и растворливост. 100% Whey содржи 5г БЦАА и 4г Глутамин во едно сервирање. Брзо се абсорбира во телото и има висока биолошка достапност.

  100% Whey Protein 1,8kg – Syntech Nutrition придонесува за мускулен раст и развој на чиста мускулна маса. Најефикасен е кога се зема во утринските часови веднаш откако ќе се разбудите и веднаш после тренинг.

  Начин на употреба

  Во денови кога тренирате – 1 доза (30г) наутро после будење и 1 доза после вашиот тренинг.

  Во денови кога не тренирате – 1 доза (30г) наутро после будење и 1 доза помеѓу оброци.

  SKU: n/a
 • Acetyl L-CARNITINE 1000mg 60 tablets – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Acetyl L-CARNITINE е додаток во исхраната погоден за спортисти. Поризводото обезбедува 1 g ацетил Л-карнитин.

  Употреба: Земeте 1 капсула еднаш дневно со вода или друг омилен пијалок.

  Дозирање: 1 капсула

  Нутритивни информации Во 1 капсула
  Ацетил Л-Карнитин 1000 mg

  Внимание: Не ја надминувjате препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од мали деца. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни. Чувајте на суво и ладно место. Затворете добро по употреба.

  Acetyl L-CARNITINE

  60 капсули 60 дози 73 g нето тежина

  Произведено во Италија

  SKU: n/a
 • Ai-Burn – 20 caps – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Ви треба квалитетен и ефективен согорувач на масти ?
  🔥Yamamoto Ai Burn е вистински избор ‼️
  👉Одличен природен состав
  👉Квалитет каков што нема ниту еден друг согорувач
  👉Блистер амбалажа 20 капсули 
  💯Супер цена 300ден


  Caffeine 200 mg
  Bitter orange 6% synephrine 200 mg 12 mg
  Cocoa 6% theobromine 250 mg 15 mg
  Green tea 250 mg
  L-tyrosine 360 mg

  SKU: n/a
 • Ai-BURN® 120 caps – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Yamamoto® Nutrition Ai-BURN®

  Диететски додаток кој помага на диети со контролирана калорија за губење на тежината.

  Yamamoto® Nutrition Ai-BURN® е додаток во исхраната кој помага на диети со контролирана калорија за губење на тежината.

  Благодарение на своите растителни екстракти производот промовира стабилна телесна тежина (зелен чај) и метаболичка стимулација, особено на липиди (Горчлив портокал).

  Покрај тоа, екстрактот од какао го поддржува метаболизмот и игра тонична функција.


  120 таблети
  По доза (2 таблети)
  Дози во паковањето: 60

  SKU: n/a
 • Amino Magic Fuel – 1L – Maxler

  0 out of 5
  (0)

  Amino Magic Fuel – 1L – Maxler е комплетен амино киселински комплекс врз основа на хидролизат на сурутка протеин со висока содржина на BCAA, витамини и L-Carnitine. Благодарение на течна форма која помага да се забрза апсорпцијата на аминокиселините и високата концентрација на протеини (40%) Amino Magic е уникатен производ во квалитет и акција.

  Високата брзина на абсорција (10-15 минути по внесувањето) ви овозможува да создадете таканаречен “базен на слободни амино киселини” кој го стимулира анаболизмот, имунолошкиот систем, метаболизмот и регенеративните процеси. Зголемените нивоа на разгранети BCAA амино киселини ги пополнуваат интрацелуларните енергетски резерви. Производот може да се земе и од професионални спортисти и почетници.

  Упатства: Земете една порција (45 ml) дневно.

  SKU: n/a
 • AminoDEX® 120 tablets – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  AMINO DEX е направен со есенцијални амино киселини од потеклото Kyowa Quality®. Исто така содржи дипептид Л-Аланил-Л-Глутамин (Sustamine®). Интеграцијата на есенцијални амино киселини може да биде корисна во случај на намален внес на храна или зголемена потреба. Eсенцијалните амино киселини придонесуваат за задоволување на барањата за протеини и, исто така, амино киселините со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин) се дел од спортската исхрана.

  Употреба: Земете 5 таблети еднаш дневно, пред или после тренинг.

  SKU: n/a
 • Anabolic Mass Gainer 3kg – Kevin Levrone

  0 out of 5
  (0)

  ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  – “ANABOLIC MASS” by KEVIN LEVRONE!!!

  – Про гејенер за градба на мускулите
  – Асистира во градење на чиста мускулна маса
  – Збогатен со креатин
  – Т буст формула
  – Црна линија – KEVIN LEVRONE NEW 2018 BLACK LINE
  – Анаболик мас стимулаторски бленд

  Создаден од легендата

  Вкус: чоколадо

  Во еден сервинг добивате НЕВЕРОЈАТНИ 8 СОСТОЈКИ од кои на дневна основа имате:

  •          90 грама протеин
  •           4500 мг. Таурин
  •           150 мг. ДАА
  •           150 мг. ХМБ
  •            2250 Креатин Монохидрат
  •           150 Л Аргинин
  •           150 мл. Л Орнитин
  •         150 мг Фенугрек

  Тежина: 3 кг.

  Порција  2 дозерки (100 гр.)

  Порции во пакувањето  30

  SKU: n/a
 • Anabolic Mass Gainer 7kg – Kevin Levrone

  0 out of 5
  (0)

  ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  – “ANABOLIC MASS” by KEVIN LEVRONE!!!

  – Про гејенер за градба на мускулите
  – Асистира во градење на чиста мускулна маса
  – Збогатен со креатин
  – Т буст формула
  – Црна линија – KEVIN LEVRONE NEW 2018 BLACK LINE
  – Анаболик мас стимулаторски бленд

  Создаден од легендата

  Вкус: чоколадо

  Во еден сервинг добивате НЕВЕРОЈАТНИ 8 СОСТОЈКИ од кои на дневна основа имате:

  •          90 грама протеин
  •           4500 мг. Таурин
  •           150 мг. ДАА
  •           150 мг. ХМБ
  •            2250 Креатин Монохидрат
  •           150 Л Аргинин
  •           150 мл. Л Орнитин
  •         150 мг Фенугрек

  Тежина: 7 кг.

  Порција  2 дозерки (100 гр.)

  Порции во пакувањето  30

  SKU: n/a
 • Anabolic Prime – Pro 2kg – Kevin Levrone

  0 out of 5
  (0)

  Анаболик Прајм Про – ВИСОК СТАНДАРД на ПРОИЗВОДСТВО !!!

  ПРЕМИУМ ХИДРОЛИЗИРАН ВЕЈ ПРОТЕИН – НАЈЧИСТИОТ ПРОТЕИН НА ПАЗАРОТ !

  6.8 гр. БЦАА во една доза

  – Брза абспорпција !!!

  KEVIN LEVRONE NEW BLACK LINE 2018 !!!

  Тежина: 2 кг.

  Создаден од легендата Кевин Леврони

  Вкус: чоколадо

  Порции во пакувањето  74

  SKU: n/a
 • Anabolic Pro Blend 5 2kg – Kevin Levrone

  0 out of 5
  (0)

  Анаболик  Про Бленд 5
  Содржи 5 различни видови на протеински извори
  СОВРШЕН МИКС НА ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ ПРОТЕИНИ…”ANABOLIC PRO BLEND 5″!!!
  Содржи 5 различни видови на протеински извори – мулти протеински комплекс:
  – WHEY PROTEIN CONCENTRAT (од млеко))
  – WHEY PROTEIN ISOLATE …ISOLAC (од млеко)
  – HYDROLIZED WHEY PROTEIN … OPTIPEP 80 (од млеко) – HYDROLIZED КАЗЕИН PEPTIPRO (од млеко)
  – БЕЛКА (јајца).
  – 5.5 гр. БЦАА во една доза !

  “ANABOLIC BLACK LINE” – 2 KG.

  MADE BY LEGEND KEVIN LEVRONE !

  SKU: n/a
 • Arginine Shock 180 Caps – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Капсулите Arginine Shock содржат амино киселина направена од L-аргинин и L-Цитрулин. Спортистите и луѓето што се свесни за здравјето можат да го земат додатокот на амино киселина за време на физичкиот напор, бидејќи амино киселините играат важна улога во протеинскиот метаболизам.

  Ова е затоа што метил хистидин, производ на распаѓање на мускулните влакна, се синтетизира при интензивно тренирање на мускулите. Ова се конвертира во црниот дроб во уреа со користење на амино киселините L-Arginine и L-Citrulline и потоа се излачува преку бубрезите.

  Body Attack Arginine Shock обезбедува 3,150 mg L-Arginine hydrochloride и 750 mg L-Citrulline malate за природниот метаболички баланс, со цел да се олеснат максималните перформанси на протеинскиот метаболизам и циклусот на уреа.
  Овие две амино киселински соединенија имаат добра био-достапност во метаболизмот на енергијата и протеините.

  SKU: n/a
 • ASHWAGANDHA MAX 60 caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  ASHWAGANDHA MAX (додаток во исхраната) содржи екстракт од ашваганда (Withania somnifera) со висока концентрација на витанолиди – 30 mg витанолиди во една капсула. ASHWAGANDHA MAX се препорачува за спортисти кои следат напорен тренинг режим и се изложени на ефектите од стресот.

  СОСТОЈКИ:
  Екстракт од Ashwagandha [цело растение] (Withania somnifera) [9% со анолиди] (71,3%); капсула школка (желатин, бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид); анти-стврднување агент – магнезиум соли на масни киселини.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊА:
  Не ја надминува препорачаната дневна доза. Не користете го производот како замена за разновидна исхрана. Децата, бремените или доилки не смеат да го земаат производот. Различна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Производот може да содржи алергени како што се: млеко, соја, пченица, јачмен, овес, јајца, кикирики и ореви.

  СКЛАДИРАЊЕ:
  Чувајте го пакувањето цврсто затворено на суво место, на температура од 15-25 ° C. Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

  SKU: n/a
 • ,

  BCAA – 30 servings – Musclepharm

  0 out of 5
  (0)

  MusclePharm® BCAA нуди уникатен сооднос на патент со сооднос на 3 Леуцин, 1 Изолеуцин, 2 Валин -кој е специјално подесен за да ги достави идеалните количини на овие три аминокиселини во сите фази на развивање и одржување на мускулите.

  Преку оваа формулација, амино киселините се ослободуваат и пред и по тренингот. 

  MusclePharm® BCAA го минимизира оштетувањето на мускулите, истовремено поддржувајќи зголемена телесна тежина.

  SKU: n/a
 • ,

  BCAA 4:1:1 410g – Kevin Levrone

  0 out of 5
  (0)

  ЛевроБЦАА содржи три од најважните амино киселини за спортисти: леуцин, исолеуцин и валин, со размер 4:1:1.

  Левро BCAA 4: 1: 1 – Во едно пакување добивате  60  дози !!!

  Со ЛЕВРО БЦАА 4:1:1 добивате:

  –          Брзо опоравување и обновување на мускулите !!!

  –          Квалитетно зголемување на мускулната маса !!!

  Во исто време градите чиста,квалитетна мускулна маса и ја намалувате на болката. 

  SKU: n/a
 • ,

  BCAA 811 – GALVANIZE

  0 out of 5
  (0)

  BCAA 811 – GALVANIZE е аминокиселински напиток со вкус на овошен пунч во прав со засладувачи.
  BCAA 811 – GALVANIZE обезбедува три есенцијални аминокиселини (леуцин, изолеуцин и валин во зголемен сооднос од 8: 1: 1 за да го поддржите вашето тело со повисоко ниво на леуцин).
  Овие аминокиселини се од групата на есенцијални аминокиселини (приближно околу 35% од вкупните есенцијални аминокиселини), така се наречени бидејќи телото не може да ги синтетизира. Единствениот извор на преку кој може да се внесат е храната или додатоците во исхрана.

  BCAA 811 – GALVANIZE е дизајниран за амбициозни спортисти и активни лица.

  Дополнително оваа формула:
  1. има одличен вкус и
  2. може брзо да се дигестира

  SKU: n/a
 • ,

  BCAA CORE 8:1:1 350g – FA Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  БЦАА 8:1:1

  Бета-аланин + цитрулин малат + таурин

  BCAA – леуцин, изолеуцин и валин – се три основни амино киселини (кои телото не може само да ги синтетизира) со разгранети странични синџири. Трите ја сочинуваат  речиси 40% од сувата мускулна маса, па затоа се важен дел од тоа ткиво. Дополнително на леуцин, изолеуцин и валин обично се препорачува во однос 2: 1: 1, бидејќи во овој однос тие амино киселини се појавуваат во мускулите.

  Порции во пакувањето     40

  Активни состојки во                           9г (% НРВ)

  Л-леуцин                                               4000мг

  Л-исолеуцин                                          500мг

  Л-валин                                                  500мг

  Цитрулин малат                                    1000мг

  Бета-аланин                                          1000мг

  Таурин                                                    1000мг

  Витамин Б6                                           1мг(71)

   

  НРВ-нутритивна референтна вредност

   

  SKU: n/a
 • ,

  BCAA DEFENDER 8:1:1 410g – Kevin Levrone

  0 out of 5
  (0)

  БЦАА Дефендер

  Брз агент за обновување на мускулите

  Црна линија

  БЦАА 8:1:1 сооднос, екстра леуцин

  Полно со електролити

  БЦАА дефендер микс:

  – 5000 мг. БЦАА 8:1:1

  – 2000 мг. Л Цитрулин

  – 410 мг. Електролити

  Тежина: 245 грама

  Со вкус на портокал

  SKU: n/a
 • ,

  BCAA ENGINE 4:1:1 400 gr. -Swedish

  0 out of 5
  (0)

  BCAA 4: 1: 1 – 100% чисто фармацевтска структура !!!
  БЦАА 4:1:1 – Супер амино микс !!!
  “SWEDISH SUPPLEMENT – KING OF SUPPLEMENTS”!!!
  Вкус:  јагода
  Нето: 400 гр.
  Состав:  хранлива вредност во                                     13 гр.
  Енергија                                                                           46 кцал/183 Кј
  Протеин (слободни амино киселини)                         11 гр.
  Јаглени хидрати                                                              <1 гр.
  Масти                                                                                  0 гр.
  Состав:  хранлива вредност во                                     100 гр.
  Енергија                                                                           356 кцал/1488 Кј
  Протеин (слободни амино киселини)                         84 гр.
  Јаглени хидрати                                                              5 гр.
  Масти                                                                                  0 гр.
  БЦАА 4:1:1                                         6000 мг.
  Л Глутамин                                         2000 мг.
  Лизин                                                   1000 мг.

  SKU: n/a
 • ,

  BCAA High Speed 300gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Ултимативен мускулен раст, сила и формула за опоравок !

  • Најдобра растворливост и брзина на апсорбција
  • Леуцин, Изолеуцин и Валин, во 2-1-1 сооднос
  • Највисок квалитет, на суровински материјал

  BCAA High Speed 300gr – TrecNutrition е диететски додаток со аминокиселини со највисок квалитет со разгранет синџир. Овој инстантен производ е произведен со употреба на специјална технологија за производство и се одликува со многу добра растворливост и одличен вкус.

  BCAA High Speed 300gr – TrecNutrition содржи L-леуцин, L-валин и L-изолеуцин во однос 2:1:1 што е оптимален за телото. 

  BCAA High Speed 300gr – TrecNutrition доаѓа во вкусна растворлива форма која веднаш го дополнува нивото на клучните аминокиселини со разгранети ланец.

  SKU: n/a
 • ,

  BCAA POWDER 811 300 gr – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Yamamoto BCAA POWDER 8:1:1 е додаток во исхраната кој обезбедува 5 g аминокиселини со разгранет ланец во сооднос 8:1:1 (леуцин: изолеуцин: валин) на дневна доза. Аминокиселините со разгранет ланец се особено погодни за дополнување на исхраната кај спортистите.

  Производот, исто така, обезбедува витамин Б1 кој го поддржува нормалниот енергетски метаболизам и витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста и одржување на нирмалниот метаболизам на протеини и гликоген

  вкус: ПОРТОКАЛ-ЛИМОН
  60 дози
  300
  g нето тежина

  Произведено во Италија

  SKU: n/a

Showing 1–32 of 242 results