• Ultra Whey COMPLEX 700 gr – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Ultra Whey COMPLEX е додаток во исхраната кој содржи инстантен протеински излат од сурутка, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

  Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Производот е исто така збогатен со Витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста, и и на нормалниот метаболизам на протеини и гликоген. Протеините со сурутка природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

  Употреба: Се мешаат 3 мерици = 30 g со 80 ml вода или друг омилен пијалак и се пие еднаш дневно, после тренинг, помеѓу оброци или 1 час пред тренинг.

  Внимание: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
  Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни. Да се чува подалеку од мали деца. Немојте да го употребувате ако сте бремени, кај деца или во подолг временски период без да се консултирате со лекар.

  SKU: n/a
 • Ultra Whey Maxler 450g

  0 out of 5
  (0)

  • ултрафилтрирана сурутка

  • збогатен со мултиензимски комплекс

  • природен вкус

  SKU: n/a
 • Ultra Whey Maxler 900g

  0 out of 5
  (0)

  • ултрафилтрирана сурутка

  • збогатен со мултиензимски комплекс

  • природен вкус

  SKU: n/a
 • VANDAL Pre-Workout – 225 g – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  VANDAL Pre-Workout – 225 g – TrecNutrition е формула за пред тренинг што ви овозможува да го користите вашиот целосен потенцијал. Високи дози на стандардни состојки како што се L-цитрулин или бета-аланин поддржани од неверојатната моќ на коензим Q10. Фокусираното тело и умот ќе го направат вашиот workout на друго ниво. Дополнувањето на 5 грама о креатински матрикс го прави VANDAL сите-во-едно додаток пред тренингот што ќе ви направи желба за уште една интензивна серија.

  УПОТРЕБА
  Растворете една порција од производот 15 гр. (2 лажички) во 300 ml вода во шејкер. Пијте 30 минути пред да вежбате. Избегнувајте комбинирање со други производи кои содржат кофеин!

  Ве молиме запомнете: Не земајте пред спиење!

  SKU: n/a
 • Vegefiit Protein 720gr – AmiX

  0 out of 5
  (0)

  Vegefiit Protein 720gr – AmiX e одлично решение за оние кои се во потрага по протеински продукт од зеленчук. Содржи изолат протеин од грашок Pisane® , протеин од ориз и протеин од соја, со додаток од протеазни ензими AminoGen®, матрица од жито ModCarb™ и екстракти од овошје и зеленчук Fiit-ns®.

  GreenDay® Vegefiit Protein обезбедува содржина од 75% протеин и неговото потекло е комплетно од зеленчук.

  ModCarb™ е составен од комплексни јаглехидрати од целосно жито, и представува иновација во суплементацијата на енергија и сила. Создаден е од пет без глутен житни зрна -овес, киноа, амарант, леќа и просо. Оваа уникатна матрица од жито испорачува комплексни јаглехидрати кои помагаат во обезбедување на модулирана апсорпција, и со тоа постепено искористување од телото.

  Fiit-ns® е бленд од екстракти од грејпфрут, грозје, зелен чај, гуарана и црн морков.

  AminoGen® е природно изведен и патентиран растителен ензим, и е одличен за оние кои имаат потреба за подобрена дигестија.

  Придобивки:

  » Лесно сварлив

  » Лесна апсорпција

  » Извор на протеин од зеленчук

  » Помага во намалување на телесната тежина и зголемување на мускулна маса

  » Содржи 75% протеин

  » Само 1,1 грам масти по сервирање

  Препорачана употреба: Помешајте 1 дозерка (30гр) со 250мл вода.
  Земете 2-3 сервирања дневно помеѓу оброци.

  SKU: n/a
 • VENUM CONTENDER KIDS BOXING GLOVES

  0 out of 5
  (0)

  Идните шампиони заслужуваат најдобра опрема. Затоа Venum ја дизајнираше боксерската ракавица Contender Kids, идеална за вовед во бокс.

  Изработени од премиум синтетичка кожа, овие боксерски ракавици на Venum имаат заоблен анатомски облик совршено прилагоден за мали раце.

  За доброто на удобноста и безбедноста, овие детски боксерски ракавици се состојат од високо-квалитетна пена со повеќе густини и Velcro затворање.

  Квалитетот како за возрасни, наменети за деца!

   

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • – 100% премиум синтетичка кожа: добра отпорност.
  • – Пена со повеќе густина: оптимална апсорпција на шок.
  • – Анатомски заоблени: удобност и добра моќ за удирање.
  • – Велкро систем за затворање: поддршка за рака за сигурно и прецизно вклопување.
  • – Пршиен палец: минимизирање на ризикот од извртување на палецот.
  • – Логото на Venum.
  • – SKU: VENUM-02822-100
  • – Тежина: 0.8000
  SKU: n/a
 • VIT. C Strong 500 Trec 100caps

  0 out of 5
  (0)

  VIT. C STRONG 500 is a vitamin preparation developed for sportsmen, containing an increased dose of vitamin C (500 mg) and enriched with a complex of citrus bioflavonoids and zinc. Vitamin C contributes to maintain the normal function of the immune system during and after intense physical exercise. This vitamin also contributes to the protection of cells from oxidative stress and helps in normal collagen formation for the proper function of joint cartilage.

   

  Recommended daily portion is 1 capsule.

  SKU: n/a
 • VITA CORE Fitness Authority 90 caps.

  0 out of 5
  (0)

  Core Vita

  Основа на секој суплементарен план!

  Вита од ФА Кор линијата е избалансиран витамински и минерален продукт!

  Комплетната формула ги покрива телесните потреби за есенцијални витамини минерали со 100% ПДВ. Витамините се кофактори во многу важни процеси во телото. Минералите се потребни за нормална мускулна контракција.

  Доколку вашата диета е осиромашена со хранливи материи и не ве снабдува со СИТЕ потребни витамини и минерали, тешко е да се замисли тренирањето без Вита. За жал, денеска најчесто конзумираме процесирана храна која е осиромашена во поглед на есенцијалните витамини и минерали.

  SKU: n/a
 • Vitamin C Depot 90 Caps – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Vitamin C Depot 90 Caps – Body Attack плус Цинк содржи L-аскорбинска киселина и минерални цинк. Двете хранливи материи придонесуваат за функционалноста на имунолошкиот систем и ги штитат клетките од оксидативниот стрес, кој е предизвикан од, на пр. висок физички напор за време на спортот или ментален стрес.

  Спортисти со силен физички напор или луѓе кои не земаат доволно витамин Ц преку исхраната може да спречат несоодветно снабдување на витамин Ц со земање на дополнителен производ. Дополнително содржаниот цинк може да го поддржи енергетскиот метаболизам.

  SKU: n/a
 • Water Bottle #TrecTeam Black – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Water Bottle #TrecTeam Black – TrecNutrition

  СЕМИ-ТРАНСПАРЕНТНА ПЛАСТИКА со скала на страната ви овозможува да ги мерите пропорциите и обемот на пиењето.

  600ml шише со мек врв за да се олесни удобната употреба за време на вежбање, трчање, возење велосипед. Флексибилната конструкција го олеснува брзото стегање на пијалокот, кога времето се брои. Полу-транспарентна пластика со скала на страна ви овозможува прецизно да ги измерите пропорциите и волуменот на пијалок.

  SKU: n/a
 • Water Bottle #TrecTeam Red – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Water Bottle #TrecTeam Red – TrecNutrition

  СЕМИ-ТРАНСПАРЕНТНА ПЛАСТИКА со скала на страната ви овозможува да ги мерите пропорциите и обемот на пиењето.

  600ml шише со мек врв за да се олесни удобната употреба за време на вежбање, трчање, возење велосипед. Флексибилната конструкција го олеснува брзото стегање на пијалокот, кога времето се брои. Полу-транспарентна пластика со скала на страна ви овозможува прецизно да ги измерите пропорциите и волуменот на пијалок.

  SKU: n/a
 • Whey Amino Gold 325 Tabs – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  WHEY AMINO GOLD од Body Attack е мешавина од протеини од концентрат и хидролизат што може да ги задоволи зголемените барања за протеини во рамките на диета или фаза на градење. Млечните протеини обезбедуваат 18 важни аминокиселини кои се без слободна и пептидна врска.

  SKU: n/a
 • WHEY DNA 1.87 KG. – BSN Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  WHEY DNA 1.87 KG. – BSN Nutrition протеинот е комплетен извор на протеин кој ќе ги задоволи потребите на Вашите мускули низ тренингот.

  WHEY DNA 1.87 KG. – BSN Nutrition е комплетен-веј прав кој овозможува 24 грама протеин кој ќе го гради Вашиот мускул во еден сервинг. Секој сервинг содржи 133 калории и е вкусен милк шејк кој може да го конзумирате кога сакате.

  Раст на мускулите – Одржување на мускулите
  24 грама висок квалитет на протеин во еден сервинг
  100% протеински извори
  55 сервинзи
  Нето: 1.87 кг.
  Без вештачки бои
  ДНА серија
  Прилагодете ја Вашата суплементација со новата BSN DNA серија.

  SKU: n/a
 • Whey protein Deluxe 1kg – Swedish

  0 out of 5
  (0)

  WHEY PROTEIN DELUXE 2 kg.

  Уникатен производ – Веј Протеин Концентрат + Протеински Изолат !!!

  Протеините допринесуваат за растење на мускулната маса. Протеинскиот изолат е најчистиот протеин на маркетот и е идеален при градње на чиста мускулна маса и при намалување на тежината (како додаток во процесот на топењето на мастите)

  Во една доза од 33 грама добивате:

  – 25 грама Протеин (микс од ИЗОЛАТ и ВЕЈ Протеин)

  – 3 грама јаг. хидрати

  – 1.3 грама масти.

  SKU: n/a
 • Whey protein Deluxe 2kg – Swedish

  0 out of 5
  (0)

  WHEY PROTEIN DELUXE 2 kg.

  Уникатен производ – Веј Протеин Концентрат + Протеински Изолат !!!

  Протеините допринесуваат за растење на мускулната маса. Протеинскиот изолат е најчистиот протеин на маркетот и е идеален при градње на чиста мускулна маса и при намалување на тежината (како додаток во процесот на топењето на мастите)

  Во една доза од 33 грама добивате:

  – 25 грама Протеин (микс од ИЗОЛАТ и ВЕЈ Протеин)

  – 3 грама јаг. хидрати

  – 1.3 грама масти.

  SKU: n/a
 • ,

  Xtend BCAA 414g – 30 serv – Watermelon

  0 out of 5
  (0)

  Xtend BCAA е најпродаван, најнапреден BCAA микс на планетата.

  Во неговото срце се 7g BCAAs во природниот дизајн и докажано 2:1:1 сооднос, плус глутамин и цитрулин малат.
  Со неслободна мешавина на електролити за поттикнување на хидратацијата, Xtend BCAA правот е без шеќер.
  Спортисти од светска класа, боречки шампиони, елитни бодибилдери и ентузијасти од различни типови, сите користат Xtend BCAA за време на нивните вежби со цел да се обучат подолго, потешко и поголем интензитет.

  Дизајниран за консумирање во текот на тренингот и покажан ефективен во две универзитетски студии *, XTEND BCAA е најнапредниот производ од ваков вид и помага да се олеснат загубата на маснотии и новата конструкција на мускулите.
  Вие едноставно не се чувствувате обновени, вие сте пронајдени.

  Сервирања: 30

  SKU: n/a
 • Xtreme Creatine 500g – FA

  0 out of 5
  (0)

  Екстрим Креатин

  Највисок квалитет на микронизиран креатин монохидрат!!!

  – Зголемување на силата и издржливоста
  – Го поддржува растот на мускулната маса
  – Ја зголемува енергијата
  – Ја зголемува синтезата на протеините
  – Овозможува регенерација после напорниот тренинг
  – Го подобрува визуелниот капацитет
  – 100% чист креатин , 0% адитиви
  – 100 дози во едно пакување
  – Многу поефикасен од стандардните монохидрати
  – Лесна растворливост

  Порции во пакувањето = 100

  Количина во                   5г
  Витамин Б6                      1мг
  Kреатин монохидрат        4,5г
  Од кои креатин                4,0г
  Таурин                              0,5г

  SKU: n/a
 • XTREME NAPALM® LOADED WITH VITARGO® 500 gr – FA

  0 out of 5
  (0)
  • Моќниот стимуланс пред тренинг
  • Зголемува енергија
  • Го зголемува фокусот и концентрацијата
  • Забрзува хранливи материи и транспорт на кислород
  • Ја подобрува висината на капацитетот
  • Намалува акумулација на млечна киселина
  • Ги отстранува слободните радикали од работните мускули
  • Обезбедува соодветна хидратација
  • Нема додаден шеќер
  • Обезбедува највисок квалитет на јаглехидрати (Vitargo®) вклучени во формулата за јаглени хидрати
  SKU: n/a
 • XTREME NAPALM® PRE-CONTEST Fitness Authority

  0 out of 5
  (0)

  XTREME NAPALM® PRE-CONTEST Fitness Authority е моќен и напреден стимуланс за пред тренинг. Дизајниран е специјално за најефективна подготовка за интезивен тренинг за сила и кондиција. Xtreme Napalm® започнува да има ефект само неколку минути по внесувњето на првата доза и дава силно чувство на активација на сите телесни ткива.

  Аргининот и бета-аланинот внесени од  Xtreme NO-Volumizing Complex го подобруваат ослободувањето на азотниот оксид од епителното ткиво кое ги шири крвните садови и ја го забрзуваат транспортот на хранливи материи и кислород до активните мускули и даваат силно чувство на “вечен пумп” низ целиот тренинг.

  Овој моќен стимуланс:

  – ја зголемува енергијата;

  – ги подобрува фокусот и концентрацијата;

  – го забрзува транспортот на хранливи материи и кислород;

  – го подобрува пуферниот капацитет;

  – ја намалува акумулацијата на млечна киселина;

  – ги отстранува слободните радикали од активните мускули и осигурува соодветна хидратација.

  SKU: n/a
 • XTREME THYROBURN FA 120tab

  0 out of 5
  (0)

  Екстрим Тиробурн
  НАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!
  – ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!
  – МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТАБОЛИЗМОТ!
  – ЈА ЗАБРЗУВА ЛИПОЛИЗАТА!
  – ЈА ЗАБРЗУВА ИСПОРАКАТА НА МАСНИТЕ КИСЕЛИНИ!
  – ЈА ЗГОЛЕМУВА ЕНЕРГИЈАТА!
  – ВРВНА ТЕХНОЛОГИЈА ПРИ ИЗРАБОТКА НА ТЕЧНИТЕ КАПСУЛИ!
  – ДОЛГОТРАЕН ЕФЕКТ!
  Екстрим Тиробурн – почуствувај ја жештината

  120 таблети

  Екстрим Тиробурн. Додаток во исхраната. Производ кој ја суплементира исхраната со минерали и екстракти од растенија, препорачлив за спортисти кои имаат напорни тренинзи и за луѓе кои имаат активен стил на живот. Содржи кофеин (200мг/3 капсули), не е препорачлив за деца или трудници.

  Состав: Л-карнитин тартарат, екстракт од лист на зелен чај (камелиа синезис( Л.) кунтзе, 20% кофеин), агенс за нараснување (Е 460), скроб, Л-тирозин, холин битартрат, содиум цитрат, екстракт од Гарцинија Камбогиа (гарцинија камбогија, (Гаертн), десрн.60% ХЦА), прав од чили, (капцисиум аннуум(Л инн.)), екстракт од  лист од зелен чај (камелија синезис (Л.)кунтзе,45%ЕГЦГ), екстракт од корен на ѓумбир (зингбер официнале Росцое), агенс против стврднување (Е 470б, Е 551), хром (ИИИ) хлорид.

  Начин на употреба: Испијте 3 таблети на ден (пред тренинг, пред оброк). Не зимајте таблети во период од 4 часа пред спиење.

  Предупредување: Не пречекорувајте ја препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна исхрана. Не конзумирајте го продуктот ако сте алергичен на некоја од состојките. Не конзумирајте го продуктот доколку сте трудни или сте доилка. Немојте да го мешате со алкохол. Држете го понастрана од дофат на деца.

  Порција        3 таблети

  Порции во пакувањето     со две таблети дневно е 60, со три таблети дневно е 40 порции.

  Содржина во                              1 таблета     2 таблети     3 таблети

  Л-карнитин тартрат                    488,5 мг       977 мг          1466 мг

   Од кои л-карнитин                     333,3 мг       666,6 мг       1000 мг

  Л-тирозин                                    166,7 мг       333,4мг        500 мг

  Екстракт од лист на зелен чај    25 мг            50 мг            75 мг

   Од кои ЕГЦГ                               11,2 мг         22,5 мг         33,7 мг

  Чили                                             33,3 мг         66,6 мг         100 мг

  Екстракт од гарнициа камбогиа 41,7 мг         83,4 мг         125 мг

   Од кои ХЦА                                 25 мг            50 мг            75 мг

  Екстракт од корен на ѓумбир      16,7 мг         33,4 мг         50 мг

  Екстракт од лист на зелен чај     333,3 мг       666,6 мг       1000 мг

   Од кои кофеин                             66,7 мг         133,3 мг       200 мг

  Холин битартрат                           81,0 мг         162 мг          243 мг

   Од кои холин                                33,3 мг         66,6 мг         100мг

  Хром                                              20μg               40μg              60μg

                                                         (50% НРВ)   (100% НРВ)          (150% НРВ)

  Натриум                                         10 мг            20 мг            30 мг

  НРВ-нутритивна референтна вредност                              

  SKU: n/a
 • YAMBAM Protein Bar 80g – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Без оглед на тоа дали силата, перформансите или издржливоста, YAMBAM Protein Bar 80g – Body Attack е погодна за сите спортисти кои бараат здрава закуска за да им помогне во промовирањето и одржувањето на мускулите. Извонредниот протеински бар исто така е особено одличен начин да се наградите, на пример, по напорно тренирање. Не само што добивате нешто што го вкусува добро, туку исто така го снабдувате вашето тело со брз начин на земање висококвалитетни протеини.

  Но, дури и како закуска меѓу оброците кога сте посакувате нешто слатко, YAMBAM Protein Bar 80g – Body Attack прави многу поздрава алтернатива на конвенционалните чоколадни шипки исполнети со многу шеќер. Исто така е идеално да се јаде како дел од диета контролирана со калории.

  SKU: n/a
 • Z-MAX цинк-магнезиум-Б6 90 капсули

  0 out of 5
  (0)

  ЗМА. Додаток во исхраната. Ја збогатува исхраната со цинк, магнезиум и витамин Б6, препорачан за спортисти.

  –  Цинкот :

  • помага да се одржи соодветна рамнотежа на киселината
  • помага во одржување на правилниот метаболизам на јаглени хидрати
  • помага да се одржуваат нормални когнитивни функции
  • помага во правилната синтеза на ДНК
  • помага да се одржи нормалната плодност и нормалната репродуктивна функција
  • придонесува за одржување на правилниот метаболизам на макронутриенти
  • придонесува за одржување на нормалниот метаболизам на масни киселини
  • помага во правилната протеинска синтеза
  • помага да се одржи соодветното ниво на тестостерон во крвта
  • помага во правилното функционирање на имунолошкиот систем
  • помага да се заштитат клетките од оксидативен стрес

  – Витаминот Б6 придонесува во намалување на заморот, придонесува за нормално формирање на црвени крвни клетки и регулирање на хормоналната активност.

  – Магнезиумот :

  • придонесува за намалување на замор и замор
  • помага во одржување на балансот на електролитите
  • придонесува за одржување на нормален енергетски метаболизам
  • помага во правилното функционирање на нервниот систем
  • помага во правилното функционирање на мускулите
  • помага во правилната протеинска синтеза
  • помага во одржување на соодветни психолошки функции
  • помага во одржувањето на здрави коски
  • помага во одржувањето на здрави заби
  • игра улога во процесот на поделба на клетките

  Нето количина       90 капсули

  Начин на употреба:

  За жени – 1 таблета пред спиење.

  За мажи – 2 таблети пред спиење.

  За најдобри резултати, избегнувајте да земате храна или додатоци кои содржат високи количини на калциум. Не ја надминувај препорачаната дневна доза.

  Порција       1 /  2 капсули

  Порции во пакувањето     90 / 45

  Нето количина       90 капсули

  Произведено во Е.У.

  Состав:Магнезиум цитрат, агенси за прочистување (E460 (i), E341, E468), средства за застаклување (E1201, E1202, E1203, E1521), агенси против стврднување (E553b, E470b, E551), цинк цитрат, боја (E171) (Е464), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид)

  Предупредување:Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за расновидна и балансирана диета. Разновидна диета и здрав начин на живот се препорачани. Не го конзумирајте доколку сте алергични на некои од неговите соединенија. Не го користите доколку сте трудни или доите. Држете го надвор од дофат на деца. Чувајте го на ладно и суво место. Не го изложувајте на сончева светлина.

  SKU: n/a
 • ZMA 90 cap – FA

  0 out of 5
  (0)

  ЗМА. Додаток во исхраната. Ја збогатува исхраната со цинк, магнезиум и витамин Б6, препорачан за спортисти.

  –  Цинкот придонесува за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта и на заштитата на клеточните состојки од оксидативно оштетување.

  – Витаминот Б6 придонесува во намалување на заморот, придонесува за нормално формирање на црвени крвни клетки и регулирање на хормоналната активност.

  – Магнезиумот придонесува за нормална мускулна фукнција., нормален енергетскиот метаболизам, нормална синтеза на протеини и за намалување на замор и исцрпеност.

  Порција:        2 капсули

  Порции во пакувањето:     45

  Нето количина       90 капсули

  Состав:Магнезиум цитрат, агенс за зголемување (Е460(и)), капсула (желатин, боја (Е171), вода), агенс против стврднување (Е551, Е470б), цинк цитрат, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

  Начин на употреба: За мажи 3 капсули пред спиење. За жени 2 капсули пред спиење. За најдобри резултати, избегнувајте храна или суплементи со високо ниво на калциум. Не ја порекорачувајте препорачаната дневна доза.

  Предупредување:Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за расновидна и балансирана диета. Разновидна диета и здрав начин на живот се препорачани. Не го конзумирајте доколку сте алергични на некои од неговите соединенија. Не го користите доколку сте трудни или доите. Држете го надвор од дофат на деца. Чувајте го на ладно и суво место. Не го изложувајте на сончева светлина.

  Порција        2 капсули

  Порции во пакувањето     45
  Количина во                   1капсула(%ПДВ)   2капсули(%ПДВ)          3капсули(%ПДВ)
  Цинк                                   5мг(50)                     10мг(100)                         15мг(150)
  Магнезиум                       74мг(20)                   148мг(39)                         222мг(49)
  Витамин Б6                      1,7мг(121)                3,4мг(243)                        5,1мг(364)
  Нето количина       90 капсули
  Произведено во Е.У.

  SKU: n/a
 • ZMA™ Original 60caps – Trec Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  Композиција на хелирани минерални компоненти 

  • Збогатено со витамин Б6
  • Содржи Цинк кои придонесува за нормална ДНА и протеинска синтеза
  • ПАТЕНТИРАНА ZMA™ ФОРМУЛА
  Сервирање 2 капсули**
  ZMA® (SNAC System, Inc.)
  Magnesium 225,00 mg (60%*)
  Zinc 15,00 mg (150%*)
  Vit. B6 5,25 mg (375%*)

   

  SKU: n/a

Showing 289–315 of 315 results