Глутаминот ја прави целосната регенерација на мускулните влакна. Ги обновува мускулите и ја зголемува спремноста за следен тренинг.

 • ,

  Glutamass POWDER 600 gr – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Yamamoto® Nutrition Glutamass POWDER е додаток базиран на чист L-глутамински прашок.
  Glutamass POWDER е додаток со глутамин, погоден за спортисти кои вршат физички активности кои бараат интензивни мускулни напори.
  Глутамин е најзастапна амино киселина во крвта.
  Глутаминот е од суштинско значење во одредени ситуации, вклучувајќи и напорна вежба, кога телото не може да ги задоволи своите потреби со синтетизирање на глутамин.

  Паковање од 600 грама
  По доза од 5 г.
  Сервирања 120

  Сервирање: 1 лажичка (5g)

  L-глутамин 5000mg

  Состојки: L-глутамин.
  Како да се користи: растворете една лажичка (5g) во вода или друг пијалок по ваш избор, во текот на денот или по физичката активност.

  SKU: n/a
 • GLUTAMINE 1250 – FA

  0 out of 5
  (0)

  Л-ГЛУТАМИН ВО ТАБЛЕТНА ФОРМА

  1250 mg на L-глутамин во секоја таблета
  Извор на амино киселина неопходен за синтезата на протеините
  Чиста форма
  ВИСОКОФОРМАЛЕН ПРОИЗВОД ФОРМУЛА
  ПРЕПОРАКИ ЗА ИНТЕНЗИВНА ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ
  ИДЕАЛЕН ЗА ПЕРИОД НА ПОВРЕДАТА ПО ОБУКАТА
  ПОГОДНО ЗА ВЕГАНИ

  SKU: n/a
 • ,

  Gold Glutamine 300g. – Kevin Levrone

  0 out of 5
  (0)

  БРЗ Опоравок на мускулите

  Го подобрува имунитетот

  Без вкус за полесно мешање со други суплементи

  60 дози
  5г глутамин
  0г шеќери
  100% Природен глутамин
  Екстра растворлив
  Тестирано за спортисти

  Нето тежина 300г

  SKU: n/a
 • L-Glutamine Swedish Supplements 400g

  0 out of 5
  (0)

  Аминокиселината Л-глутамин е најреактивна амино киселина во телото.

  Околу 60% од амино киселините во нашата мускулна маса се L-глутамин. За време на тежок тренинг, нивоата во телото драстично се намалуваат, а во случај на дефицит, телото е подложено на катаболна деградација.

  За време на напорни тренинзи се препорачува дневен внес на 10-20 gr. L-глутамин за да се осигураат потребите на телото.

  Спортистите објавија дека зголемениот внес на аминокиселината L-глутамин им помага да се избегнат настинки.

  Користењето на глутамин се покажа како голем бенефит во функцијата на цревната лигавица, што придонесува за стабилизирање на имунолошкиот систем.

  Денес, постојат над 100 студии и научни публикации кои ги поддржуваат позитивните ефекти од употребата на аминокиселината глутамин.

  SKU: n/a
 • The Glutamine DY 300g

  0 out of 5
  (0)

  The Glutamine DY 300g

  Ултимативен мускулен штит

  – 4.5 гр. Л Глутамин

  – 50 мг. Бета Глукан во една доза

  – Порции во пакувањето:  67 !!!!!

  Нето: 300г

  Глутаминот. Додаток во исхраната. Како додаток во исхраната со Л Глутамине и Бета Глукан, препорачливо за атлети и физички активни луѓе.

  Состав: Л-глутамин, бета-глукан (од јачмен).

  Дневна препорачана доза: Една доза (4,5г) со 250 – 350 мл. вода. Испијте една порција после тренинг.

  Порција       1 доза

  Количина во         4.5г

  Л-глутамин             4.5г

  Бета-глукан            50мг

  Нето тежина: 300 гр.

  SKU: n/a

Showing all 6 results