Поттикнувачи на природното ниво на тестостерон

 • ASHWAGANDHA MAX 60 caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  ASHWAGANDHA MAX (додаток во исхраната) содржи екстракт од ашваганда (Withania somnifera) со висока концентрација на витанолиди – 30 mg витанолиди во една капсула. ASHWAGANDHA MAX се препорачува за спортисти кои следат напорен тренинг режим и се изложени на ефектите од стресот.

  СОСТОЈКИ:
  Екстракт од Ashwagandha [цело растение] (Withania somnifera) [9% со анолиди] (71,3%); капсула школка (желатин, бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид); анти-стврднување агент – магнезиум соли на масни киселини.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊА:
  Не ја надминува препорачаната дневна доза. Не користете го производот како замена за разновидна исхрана. Децата, бремените или доилки не смеат да го земаат производот. Различна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Производот може да содржи алергени како што се: млеко, соја, пченица, јачмен, овес, јајца, кикирики и ореви.

  СКЛАДИРАЊЕ:
  Чувајте го пакувањето цврсто затворено на суво место, на температура од 15-25 ° C. Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

  SKU: n/a
 • GABA Gold 80 Caps – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  GABA Gold 80 Caps – Body Attack (во доза од 3 капсули), која содржи 3 g γ-аминобутерна киселина, ја дополнува диетата со висок протеин, обезбедувајќи основен блок на градните протеини во дневната исхрана.

  GABA Gold 80 Caps – Body Attack треба да се консумира како додаток во исхраната во интензивна фаза на тренинг.

  GABA Gold 80 Caps – Body Attack се наоѓа кај околу 30 проценти од сите нервни клетки. Пад на нивоата на ГАБА и активноста на ГАБА може да се појави во староста и кај спортистите и кај лицата кои се под зголемен стрес. За да се спротивстави на ова, препорачливо е да се набави GABA преку диететски протеини. Добар извор на протеини вклучува млечни производи, тофу, пченка, мешунки и ориз од цело зрно.

  Диеталните протеини се важни за снабдување на телото секој ден со есенцијални амино киселини кои можат да бидат инкорпорирани во метаболизмот на невротрансмитери. Особено значајни се амино киселините, L-глутаминската киселина и γ-аминобутерна киселина, кои играат важна улога во централниот нервен систем.

  SKU: n/a
 • TESTOXX – 60 caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  TESTOXX – 60 caps – TrecNutrition е додаток на билки со додаток на цинк, што природно го зголемува нивото на тестостерон и го подобрува обновувањето. Редовно земање TESTOXX може да ја подобри рекомбинацијата на телото со зголемување на губење на тежината и добивање на мускулна маса.

  Адаптогените во TESTOXX – 60 caps – TrecNutrition ќе ја подобрат еластичноста на расположението и стресот.


  УПОТРЕБА
  Земете една порција на производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 2 порции дневно, по можност 30 мин. по оброк. Не користете повеќе од 3 месеци.

  SKU: n/a
 • Tribu-ZMA® 90 Tab – Amix

  0 out of 5
  (0)

  Amix Tribulus со ZMA® е одличен производ во таблети, комбинирајќи ја патентираната формула ZMA® и традиционалниот билен Tribulus terrestris со 90% содржина на стероидни сапонини.

  SKU: n/a
 • TRIBULON BLACK – 120 caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  TRIBULON BLACK – 120 caps – TrecNutrition е професионална про-тестостеронска формула која содржи ултраконцентриран екстракт од Tribulus, стандардизиран на рекордно ниво – 95% од биоактивни сапонини.

  TRIBULON BLACK – 120 caps – TrecNutrition обезбедува природни растителни стероиди кои помагаат во производство и лачење на ендогени тестостерон – хормонот кој ги регулира анаболните процеси во човечкото тело и сексуалниот нагон. Компонентите помагаат да се изгради мускулна маса, да се согоруваат телесните маснотии и да придонесат за поголема регенерација по тренингот кај спортските и физички активните лица.


  ДОЗИРАЊЕ
  Препорачаниот дневен внес е 2 капсули. Измијте со 300 ml вода. Во деновите на вежбање: 2 капсули 30 мин. пред тренингот. Кога нетренирате: 2 капсули 30 мин. пред спиење.

  SKU: n/a
 • TRIBULON BLACK – 60 caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  TRIBULON BLACK – 60 caps – TrecNutrition е професионална про-тестостеронска формула која содржи ултраконцентриран екстракт од Tribulus, стандардизиран на рекордно ниво – 95% од биоактивни сапонини.

  TRIBULON BLACK – 60 caps – TrecNutrition обезбедува природни растителни стероиди кои помагаат во производство и лачење на ендогени тестостерон – хормонот кој ги регулира анаболните процеси во човечкото тело и сексуалниот нагон. Компонентите помагаат да се изгради мускулна маса, да се согоруваат телесните маснотии и да придонесат за поголема регенерација по тренингот кај спортските и физички активните лица.


  ДОЗИРАЊЕ
  Препорачаниот дневен внес е 2 капсули. Измијте со 300 ml вода. Во деновите на вежбање: 2 капсули 30 мин. пред тренингот. Кога нетренирате: 2 капсули 30 мин. пред спиење.

  SKU: n/a
 • Tribulus Extreme 80 Maxi Caps – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  TRIBULUS EXTREME од Body Attack се состои од екстракт Tribulus Terrestris со вредни растителни супстанции, стероидни сапонини.

  Содржината на витамин Б5 (пантотенска киселина) придонесува за нормална синтеза и метаболизам на стероидните хормони, како и витамин Д.

  Минералниот цинк може да придонесе за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта и во нормална синтеза на протеини.

  Најмоќниот досега Tribulus Extreme 2000мг Tribulus Terestris
  👉1800mg Saponin
  👉430mg Protodioscine
  👉Zinc
  👉Vitamin B5
  40 дневни дози 80 макси капсули 
  Германски квалитет 

  SKU: n/a

Showing all 7 results