• Milky Shake – 1800 gr – 6PAK Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  Највисок квалитет 6PAK Nutrition протеин додаток – Млечниот шејк Whey, се издвојува против слични производи со тоа што содржи матеница и нова, подобрена формула на сурутка протеин концентрат.
  Благодарение на ова, користејќи само вода, ќе добиете дебел пијалок со одличен вкус на млеко. Изворот на протеини (71%) е висококвалитетен концентрат на WPC сурутка протеин. Други важни карактеристики вклучуваат содржина со маснотии, недостаток на аспартам и глутен.
  Производот е идеален предлог за луѓето кои се вклучени во спортот, во кои се зголемува побарувачката за протеини во исхраната, особено се препорачува за време на обука за издржливост и издржливост. Протеините се извор на амино киселини за телото, како резултат тие придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса и помагаат да се одржат здрави коски. Инстант формулата ви овозможува лесно и брзо да подготвите одличен шејк.

  SKU: n/a
 • Milky Shake – 300 gr – 6PAK Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  Milky Shake – 300 gr – 6PAK Nutrition

  -80% протеини од чист сурутка протеин концентрат WPC
  -Ниска содржина на масти
  -Не содржи аспартам и глутен
  -Ниска содржина на јагленихидрати и масти
  -Одличен аминограм, ги содржи сите потребни аминокиселини
  -Не содржи адитиви или растителни протеини
  -Помага во градење и одржување на чиста мускулна маса
  -Инстант формула со брза растворливост и одлична апсорбција

  SKU: n/a
 • Peanut Butter Pak – 275g – 6PAK

  0 out of 5
  (0)

  Peanut Butter Pak – 908g – 6PAK е со највисок квалитет на производот на 6PAK. Произведени исклучиво од природни кикирики, вкусниот путер ќе биде вредно дополнување на разновидната и монотона исхрана. Идеално одговара за двете слатки јадења (десерти, коктели, шеици, колачи, палачинки) и солени. Секоја порција на овој путер е богат извор на растителни протеини, здрави масти и диетални влакна.

  Тоа е многу добар избор за луѓе кои се физички активни и кои се грижат за нивната исхрана. Таа содржи здрави масти “, кои се класифицирани како омега 6 и омега 9 масни киселини (меѓу другите олеински и јажести киселини). Нивниот позитивен ефект врз телото е нашироко познат и ценет.

  SKU: n/a
 • Peanut Butter Pak – 908g – 6PAK

  0 out of 5
  (0)

  Peanut Butter Pak – 908g – 6PAK е со највисок квалитет на производот на 6PAK. Произведени исклучиво од природни кикирики, вкусниот путер ќе биде вредно дополнување на разновидна монотона исхрана. Идеално одговара за двете слатки јадења (десерти, коктели, шеици, колачи, палачинки) и солени. Секоја порција на овој путер е богат извор на растителни протеини, здрави масти и диетални влакна.

  Тоа е многу добар избор за луѓе кои се физички активни и кои се грижат за нивната исхрана. Таа содржи здрави масти “, кои се класифицирани како омега 6 и омега 9 масни киселини (меѓу другите олеински и јажести киселини). Нивниот позитивен ефект врз телото е нашироко познат и ценет.

  SKU: n/a

Showing all 4 results