• ,

  Acetyl L-CARNITINE 1000mg 60 tablets – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Acetyl L-CARNITINE е додаток во исхраната погоден за спортисти. Поризводото обезбедува 1 g ацетил Л-карнитин.

  Употреба: Земeте 1 капсула еднаш дневно со вода или друг омилен пијалок.

  Дозирање: 1 капсула

  Нутритивни информации Во 1 капсула
  Ацетил Л-Карнитин 1000 mg

  Внимание: Не ја надминувjате препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од мали деца. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни. Чувајте на суво и ладно место. Затворете добро по употреба.

  Acetyl L-CARNITINE

  60 капсули 60 дози 73 g нето тежина

  Произведено во Италија

  SKU: n/a

Покажува само еден резултат