• EXCLUSIVE PROTEIN BAR – AMIX ™

  0 out of 5
  (0)

  Amix™ Exclusive bar е протеински бар со минимум 25% протеин.

  Ви ја представуваме апсолутната новост во полето на протеински барови EXCLUSIVE PROTEIN BAR, единствен на пазарот кој содржи високо квалитетен и патентиран извор на протеин MilkPro ® Protein Blend.

  Како извор на протеин MilkPro ® Protein Blend, содржи само високо квалитетни сирови материјали од CFM® веј протеин изолат и концентрат, хидролизиран HydroVon® изолат, и исто така се додадени хидролизирани пептиди ( L-glutamine PepForm®, BCAA PepForm® ).

  Придобивки:

  ● содржи висока количина од 24 гр најквалитетен извор на протеин

  ● содржи L-glutamine PepForm®, BCAA PepForm®

  ● протеинот придонесува за раст и одржување на мускулната маса

  ● глутаминот помага во побрз опоравок по тренинг

  ● BCAA го спречуваат катаболизмот.

  SKU: n/a
 • Monster Beef 2,2 kg (100% Beef Hydro Isolate) – Amix

  0 out of 5
  (0)

  Amix Monster Beef Protein е производ формиран од 90% ензимски хидролизиран Говедски Албумин кој се смета за еден од најквалитетните извори на протеин на пазарот и содржи многу подобар анаболен профил на амино киселини од било кој друг извор на протеини. Ензимската хидролиза значително го скратува времето потребно за варење на протеините и затоа неговата функција е исполнета речиси без никакво временско доцнење.

  Amix Monster Beef Protein е збогатен со креатин монохидрат со што се зголемува енергетскиот потенцијал, забрзува опоравување на мускулите и придонесува за мускулен раст. Чудовиште Говедско понатаму содржи Азотен комплекс (Nitro Shot Complex), составен од супстанции од кои ќе ви се загрее крвта со цел да се обезбеди побрзо снабдување на главните мускулни влакна со хранливи материи. Производот дополнително содржи фосфо Матрица која гарантира обезбедување на сите потребни минерали, кои се многу важни за организмот на спортистот.

  Придобивки:

  – Навремена испорака на сите потребни аминокиселини

  – Совршена растворливост

  – Лесно се вари

  – Одлична хранлива вредности

  – Ниска содржина на масти и јаглехидрати

  – Висока содржина на сите важни минерали

  Препорачана доза: Измешајте 1 мерица (33гр) со 180-300ml студена вода или безмасно млеко.

  SKU: n/a
 • Shake 4 Fit&Slim 1kg – Amix

  0 out of 5
  (0)

  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена.

  Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.

  Shake4 Fit&Slim содржи низок процент на масти и го снабдува телото со бленд од највисоко квалитетни протеини. Доволната содржина од јаглехидрати гарантира енергија за вашите тренинзи и надополнување на изгубениот гликоген.

  Придобивки: 

  » Алатка за намалување и одржување на телесната тежина за жени и мажи
  » Протеинот придонесува за зголемување и одржување на мускулната маса
  » Има одличен вкус и е лесен за подготовка
  » Збогатен со DigeZyme®
  » Без аспартам

  SKU: n/a
 • Tribu-ZMA® 90 Tab – Amix

  0 out of 5
  (0)

  Amix Tribulus со ZMA® е одличен производ во таблети, комбинирајќи ја патентираната формула ZMA® и традиционалниот билен Tribulus terrestris со 90% содржина на стероидни сапонини.

  SKU: n/a
 • Vegefiit Protein 720gr – AmiX

  0 out of 5
  (0)

  Vegefiit Protein 720gr – AmiX e одлично решение за оние кои се во потрага по протеински продукт од зеленчук. Содржи изолат протеин од грашок Pisane® , протеин од ориз и протеин од соја, со додаток од протеазни ензими AminoGen®, матрица од жито ModCarb™ и екстракти од овошје и зеленчук Fiit-ns®.

  GreenDay® Vegefiit Protein обезбедува содржина од 75% протеин и неговото потекло е комплетно од зеленчук.

  ModCarb™ е составен од комплексни јаглехидрати од целосно жито, и представува иновација во суплементацијата на енергија и сила. Создаден е од пет без глутен житни зрна -овес, киноа, амарант, леќа и просо. Оваа уникатна матрица од жито испорачува комплексни јаглехидрати кои помагаат во обезбедување на модулирана апсорпција, и со тоа постепено искористување од телото.

  Fiit-ns® е бленд од екстракти од грејпфрут, грозје, зелен чај, гуарана и црн морков.

  AminoGen® е природно изведен и патентиран растителен ензим, и е одличен за оние кои имаат потреба за подобрена дигестија.

  Придобивки:

  » Лесно сварлив

  » Лесна апсорпција

  » Извор на протеин од зеленчук

  » Помага во намалување на телесната тежина и зголемување на мускулна маса

  » Содржи 75% протеин

  » Само 1,1 грам масти по сервирање

  Препорачана употреба: Помешајте 1 дозерка (30гр) со 250мл вода.
  Земете 2-3 сервирања дневно помеѓу оброци.

  SKU: n/a

Showing all 5 results