• ,

  100% Pure L-Glutamine – 400g – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Body Attack 100% Pure L-Glutamine Чиста L-глутаминска киселина е прашок од амино киселина кој нема адитиви и може да се меша добро во минерални пијалаци и млеко.

  L-глутаминската киселина е полу-есенцијална амино киселина. Ова значи дека телото не може да ја задоволи зголемена побарувачка за оваа амино киселина, бидејќи неговата синтеза е премногу бавна.

  Иако метаболните процеси кои постојано се водат се заштитени, мускулот губи маса. Обично, ова се јавува особено при висок физички стрес, како кај фазата на вежбање или диета, кога аминокиселините ја преземаат задачата како производители на енергија и го збогатуваат енергетскиот метаболизам со шеќер.

  Body Attack 100% Pure L-Glutamine е чиста L-глутаминска киселина која може да обезбеди балансиран протеински метаболизам.

  SKU: n/a
 • Arginine Shock 180 Caps – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Капсулите Arginine Shock содржат амино киселина направена од L-аргинин и L-Цитрулин. Спортистите и луѓето што се свесни за здравјето можат да го земат додатокот на амино киселина за време на физичкиот напор, бидејќи амино киселините играат важна улога во протеинскиот метаболизам.

  Ова е затоа што метил хистидин, производ на распаѓање на мускулните влакна, се синтетизира при интензивно тренирање на мускулите. Ова се конвертира во црниот дроб во уреа со користење на амино киселините L-Arginine и L-Citrulline и потоа се излачува преку бубрезите.

  Body Attack Arginine Shock обезбедува 3,150 mg L-Arginine hydrochloride и 750 mg L-Citrulline malate за природниот метаболички баланс, со цел да се олеснат максималните перформанси на протеинскиот метаболизам и циклусот на уреа.
  Овие две амино киселински соединенија имаат добра био-достапност во метаболизмот на енергијата и протеините.

  SKU: n/a
 • CREAZ 500g Powder – Body Attack

  0 out of 5
  (0)
  CREAZ од Body Attack обезбедува спортист со 100% чист креатин за интензивно тренирање на мускулите. Z во CREAZ е формула за “нула монохидрат” (безводен креатин).
  CREAZ од Body Attack e безводен креатин.
  Таа е дел од најновата креатинска форма, посилна од конвенционалните форми кои моментално се достапни на пазарот.
  Ова е можно преку најсовремениот производствен процес.
  Ова се случува со дисоцијација на молекулата на вода од креатин-монохидрат, така што креатинот може да се користи во слободна и високо концентрирана форма.
  SKU: n/a
 • ,

  Extreme Instant BCAA 500g – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Една порција (13 g прав) содржи 10.000 mg BCAA во популарниот сооднос 2: 1: 1.

  Extreme Instant BCAA 500g – Body Attack е прав за пиење е идеален за тренинг, бидејќи може да се зема пред, за време и по тренингот благодарение на неговата добра растворливост во вода. Токму кога вашите мускули треба да тренираат најтешко. Но, исто така, на вашите слободни денови кога нетренирате, Extreme Instant BCAA 500g – Body Attack го снабдува вашето тело со многу протеини, што пак е од суштинско значење за развој и одржување на мускулите.

  SKU: n/a
 • GABA Gold 80 Caps – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  GABA Gold 80 Caps – Body Attack (во доза од 3 капсули), која содржи 3 g γ-аминобутерна киселина, ја дополнува диетата со висок протеин, обезбедувајќи основен блок на градните протеини во дневната исхрана.

  GABA Gold 80 Caps – Body Attack треба да се консумира како додаток во исхраната во интензивна фаза на тренинг.

  GABA Gold 80 Caps – Body Attack се наоѓа кај околу 30 проценти од сите нервни клетки. Пад на нивоата на ГАБА и активноста на ГАБА може да се појави во староста и кај спортистите и кај лицата кои се под зголемен стрес. За да се спротивстави на ова, препорачливо е да се набави GABA преку диететски протеини. Добар извор на протеини вклучува млечни производи, тофу, пченка, мешунки и ориз од цело зрно.

  Диеталните протеини се важни за снабдување на телото секој ден со есенцијални амино киселини кои можат да бидат инкорпорирани во метаболизмот на невротрансмитери. Особено значајни се амино киселините, L-глутаминската киселина и γ-аминобутерна киселина, кои играат важна улога во централниот нервен систем.

  SKU: n/a
 • Magnesium & Calcium 250 Tabs – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Body Attack Magnesium & Calcium снабдува два минерали кои се од витално значење за телото и можеби се водат за исчезнати во секојдневната исхрана. Неизбалансираната исхрана со помалку овошје, зеленчук, ореви, зрна и млеко може да предизвика дефицит на овие минерали со текот на времето. Слично на тоа, не само вода, туку и минерали како магнезиум и калциум се губат преку пот за време на физичкиот напор.

  Затоа, минералниот додаток Body Attack Magnesium & Calcium е погоден за поединци, кои посветуваат помалку внимание на диета богата со минерали и речиси не консумираат млечни производи.

  Magnesium & Calcium 250 Tabs – Body Attack докажува да биде додаток дури и за луѓето, кои вежбаат редовно. Една дневна доза (4 капсули) обезбедува 440 мг калциум и 264 мг магнезиум – што е приближно еквивалентно на нашата загуба на течности преку пот.

  SKU: n/a
 • Power Protein Bar 35g – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Спортското чоколадо со енергетски протеини (35 g) на Body Attack е прекрасно и исклучително вкусно. Моќната протеинска лента обезбедува приближно 9 грама протеини од млечни протеини, 16 g лесно достапни јаглени хидрати и околу 5 грама масти. Овај Бар исто така има витамински комплекс и L-карнитин.

  Body Attack Power Protein Bar е совршена закуска за спорт, на работа, или кога сте надвор и за неа.

  Power Protein Bar 35g – Body Attack содржи околу 145 килокалории, што телото може да го користи како лесно сварлива закуска и инстант енергија за време на ментални и физички напори. Покрај тоа, го препорачуваме за луѓе, кои имаат желби за чоколадо и преферираат здрава закуска наместо да конзумираат чоколада со висок процент на шеќер.

  SKU: n/a
 • POWER WEIGHT GAINER 1,5KG – Body Attack

  0 out of 5
  (0)
  • Го зголемува внесот на калории
  • Прибл. 70 гр јаглехидрати / порција
  • 27 гр млеко и протеин од сурутка / порција

  POWER WEIGHT GAINER 1,5KG – Body Attack

  SKU: n/a
 • POWER WEIGHT GAINER 4750G – Body Attack

  0 out of 5
  (0)
  • Го зголемува внесот на калории
  • Прибл. 70 гр јаглехидрати / порција
  • 27 гр млеко и протеин од сурутка / порција
  SKU: n/a
 • Taurine 3000 – 90 Caps – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Body Attack Taurine 3000 е природна амино сулфонска киселина, која е вклучена во регулирање на балансот на течности и приливот на калциум во клетките.
  Ова е важно, така што телото и мускулните клетки се полни со вода.
  Водата се смета за растворувач и носител за хранливи материи, обезбедувајќи ги клетките со енергија и кислород.

  Зголемен внес на таурин во мускулните клетки може да се забележи кај здрави лица кои извршуваат тренинг за издржливост кој трае повеќе од 90 минути.
  Затоа, дополнувањето со Body Attack Taurine 3000 во случај на зголемен физички напор може да биде доста корисно.

  Таурин исто така се зема главно преку диета која содржи риба, месо и млеко.

  Body Attack Taurine 3000 исто така може да биде корисен додаток за сите оние кои се вегетаријанци или се на ниско-месни или нискокалорични диети и затоа земаат само ограничено количество на таурин.

  SKU: n/a
 • Tribulus Extreme 80 Maxi Caps – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  TRIBULUS EXTREME од Body Attack се состои од екстракт Tribulus Terrestris со вредни растителни супстанции, стероидни сапонини.

  Содржината на витамин Б5 (пантотенска киселина) придонесува за нормална синтеза и метаболизам на стероидните хормони, како и витамин Д.

  Минералниот цинк може да придонесе за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта и во нормална синтеза на протеини.

  Најмоќниот досега Tribulus Extreme 2000мг Tribulus Terestris
  👉1800mg Saponin
  👉430mg Protodioscine
  👉Zinc
  👉Vitamin B5
  40 дневни дози 80 макси капсули 
  Германски квалитет 

  SKU: n/a
 • Vitamin C Depot 90 Caps – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Vitamin C Depot 90 Caps – Body Attack плус Цинк содржи L-аскорбинска киселина и минерални цинк. Двете хранливи материи придонесуваат за функционалноста на имунолошкиот систем и ги штитат клетките од оксидативниот стрес, кој е предизвикан од, на пр. висок физички напор за време на спортот или ментален стрес.

  Спортисти со силен физички напор или луѓе кои не земаат доволно витамин Ц преку исхраната може да спречат несоодветно снабдување на витамин Ц со земање на дополнителен производ. Дополнително содржаниот цинк може да го поддржи енергетскиот метаболизам.

  SKU: n/a
 • Whey Amino Gold 325 Tabs – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  WHEY AMINO GOLD од Body Attack е мешавина од протеини од концентрат и хидролизат што може да ги задоволи зголемените барања за протеини во рамките на диета или фаза на градење. Млечните протеини обезбедуваат 18 важни аминокиселини кои се без слободна и пептидна врска.

  SKU: n/a
 • YAMBAM Protein Bar 80g – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Без оглед на тоа дали силата, перформансите или издржливоста, YAMBAM Protein Bar 80g – Body Attack е погодна за сите спортисти кои бараат здрава закуска за да им помогне во промовирањето и одржувањето на мускулите. Извонредниот протеински бар исто така е особено одличен начин да се наградите, на пример, по напорно тренирање. Не само што добивате нешто што го вкусува добро, туку исто така го снабдувате вашето тело со брз начин на земање висококвалитетни протеини.

  Но, дури и како закуска меѓу оброците кога сте посакувате нешто слатко, YAMBAM Protein Bar 80g – Body Attack прави многу поздрава алтернатива на конвенционалните чоколадни шипки исполнети со многу шеќер. Исто така е идеално да се јаде како дел од диета контролирана со калории.

  SKU: n/a

Showing all 14 results