• EXCLUSIVE PROTEIN BAR – AMIX ™

  0 out of 5
  (0)

  Amix™ Exclusive bar е протеински бар со минимум 25% протеин.

  Ви ја представуваме апсолутната новост во полето на протеински барови EXCLUSIVE PROTEIN BAR, единствен на пазарот кој содржи високо квалитетен и патентиран извор на протеин MilkPro ® Protein Blend.

  Како извор на протеин MilkPro ® Protein Blend, содржи само високо квалитетни сирови материјали од CFM® веј протеин изолат и концентрат, хидролизиран HydroVon® изолат, и исто така се додадени хидролизирани пептиди ( L-glutamine PepForm®, BCAA PepForm® ).

  Придобивки:

  ● содржи висока количина од 24 гр најквалитетен извор на протеин

  ● содржи L-glutamine PepForm®, BCAA PepForm®

  ● протеинот придонесува за раст и одржување на мускулната маса

  ● глутаминот помага во побрз опоравок по тренинг

  ● BCAA го спречуваат катаболизмот.

  SKU: n/a
 • ISO Whey BAR 60g – SWEDISH SUPPLEMENTS

  0 out of 5
  (0)

  ISO Whey BAR 60g – SWEDISH SUPPLEMENTS, вкусен бар за тренинг !

  – Во еден бар добивате 20 грама квалитетен протеински изолат од сурутка

  – Достапно во неколку прекрасни вкусови

  – Мека убава текстура

  – Ја подобрува регенерацијата

  Достапно во неколку неверојатни вкусови:

  – минт чоколадо

  – кокос

  – чоколадо

  – карамела

  SKU: n/a

Showing all 2 results