• SHAPE DEFINITION 120caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Напреден и ефикасен топач на маснотии.
  Ексклузивна формула создадена за жени.
  Содржи екстракти од природни растенија со висока концентрација.
  Солидна доза на l-карнитин, холин и инозитол.
  Дозволете си да изгубите тежина додека се потите
  Додавањето на некои витамини од групата Б ја поддржува животната сила на организмот.

  SHAPE DEFINITION 120caps – TrecNutrition е направена без кофеин и други стимуланси за да можете да го направите тренингот кратко пред спиење, нема да биде тешко да заспиете. Композицијата главно се базира на екстракти (зелен чај и лен) и додатоци на растенија (спирулина, лисја од магдонос), кои се богат извор на многу активни супстанции како што се полифеноли, витамини, минерали и дури и протеини.

  За време на интензивните тренинзи, телото губи електролити, кои се неопходни за одржување на здраво тело. Затоа составот се состои од магнезиум и калиум.

  Благодарение на витамините од групата Б, можно е да се задржи енергетската економија на телото на доволно високо ниво. Овој производ е создаден за сите кои сонуваат за губење на непотребни килограми.

   

  SKU: n/a

Покажува само еден резултат