• Carni X Liquid 100 000 500ml

  0 out of 5
  (0)

  Течниот Карни Х содржи 2000мг карнитин во течна форма по сервирање. Исто така содржи 225% од препорачаната дневна количина на витамин Ц. Витаминот Ц придонесува кон нормална функција на метаболизмот и силен е антиоксиданс*.

  · 100 000мг Л-карнитин во шише

  · 2000мг дневна доза

  · Без масти

  · Збогатен со витамин Ц

  · 50 оброци во 1 шише

  *Оваа изјава научно е докажана од Европската агенција за сигурност на храната (EFSA)

  Начин на употреба: Земете 1 сервирање 10мл со вода, 30 минути пред тренинг или измеѓу оброци, на празен желудник. Протресете пред употреба

  SKU: n/a
 • CLA 1000 mg softgel 60 softgels

  0 out of 5
  (0)

  CLA 1000 mg, 60 softgels

  CLA, или конјугирана линолна киселина, припаѓа на групата масни киселини и природно е присутна во некои извори на храна. Истражувањата покажаа дека со земање на CLA може да се убрза градењето на мускулите и да се намалат масните наслаги без диета, а уште подобро делува во комбинација со редовни тренинзи. CLA е многу силен антиоксиданс, антиканцерогенат, антикатаболит и моќен засилувач на имунитетот.

  За максимални резултати:
  Користете 3 капсули дневно пред оброци.

  Препорачаната дневна доза да не се надминува. Додатоците во исхрана не се замена за активен живот и балансирана исхрана

  SKU: n/a
 • L-Carnitine Drink 2000 mg 700 ml

  0 out of 5
  (0)

  Освежителен овошен пијалок без калории со 2000мг Л-карнитин по шише.

  Употреба: 1 шише дневно, пред или за време на тренинг.

  SKU: n/a
 • Thermo-X 100 капсули

  0 out of 5
  (0)

  Thermo-x (Старо име на производот: Ignix) е без ефедрин и синефрин (стимуланси на бета-рецепторите), но сепак е блага формула за забрзување на термогеното согорување на мастите. Благодарение на многубројните компоненти, овој напреден согорувач е способен да ги ослободи масните киселини од местата на таложење и со согорување да ги претвори во енергија. На овој начин и со помош на други механизми, Ignix му дава енергија на телото и ја зголемува издржливоста и интензитетот на вежбањето.

  SKU: n/a
 • Tonalin CLA 90 softgel caps

  0 out of 5
  (0)

  Tonalin CLA, 90 softgel caps

  Тоналин ЦЛА, , 90 меки капсули

  Дизајнирано за атлети

  SKU: n/a

Showing all 5 results