• GLOVES – PROFI – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Изработени од најквалитетна природна кожа во црно-кафеави, професионални ракавици дизајнирани за обука на сила. Дизајнирано земајќи ги предвид анатомските карактеристики на машката рака за да се обезбеди максимална удобност и безбедност. Внатрешна страна е засилена со двоен слој од кожа со бројни шевове. На залната страна и помеѓу прстите, еластанот внесува за да се подобри вентилацијата на рацете. Удобни и естетски ракавици за стотици силни вежби.

  SKU: n/a
 • RINGHORNS CHARGER MX BOXING GLOVES

  0 out of 5
  (0)

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  Идеално за повремена употреба: 2 до 3 пати неделно.

  Мека и отпорна PU-облога.

  Систем со три слоја на пена: за добра апсорпција на шок и оптимално амортизирање.

  Панел од мрежа на дланката: за добра терморегулација.

  Прикачен палец: да се намали ризикот од повреда.

  Велкро систем за прицврстување: за добра заштита на зглобот.

  Одлична вредност.

  Лого на ринг хорнс.

  Бренд: Ринг Хорнс

  SKU: RH-00036

  SKU: n/a

Showing all 2 results