• Milky Shake – 1800 gr – 6PAK Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  Највисок квалитет 6PAK Nutrition протеин додаток – Млечниот шејк Whey, се издвојува против слични производи со тоа што содржи матеница и нова, подобрена формула на сурутка протеин концентрат.
  Благодарение на ова, користејќи само вода, ќе добиете дебел пијалок со одличен вкус на млеко. Изворот на протеини (71%) е висококвалитетен концентрат на WPC сурутка протеин. Други важни карактеристики вклучуваат содржина со маснотии, недостаток на аспартам и глутен.
  Производот е идеален предлог за луѓето кои се вклучени во спортот, во кои се зголемува побарувачката за протеини во исхраната, особено се препорачува за време на обука за издржливост и издржливост. Протеините се извор на амино киселини за телото, како резултат тие придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса и помагаат да се одржат здрави коски. Инстант формулата ви овозможува лесно и брзо да подготвите одличен шејк.

  SKU: n/a
 • Milky Shake – 300 gr – 6PAK Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  Milky Shake – 300 gr – 6PAK Nutrition

  -80% протеини од чист сурутка протеин концентрат WPC
  -Ниска содржина на масти
  -Не содржи аспартам и глутен
  -Ниска содржина на јагленихидрати и масти
  -Одличен аминограм, ги содржи сите потребни аминокиселини
  -Не содржи адитиви или растителни протеини
  -Помага во градење и одржување на чиста мускулна маса
  -Инстант формула со брза растворливост и одлична апсорбција

  SKU: n/a
 • Milky Shake Whey 6PAK 700 gr

  0 out of 5
  (0)
  • 71% протеини од висококвалитетни извори
  • Збогатено со уникатно путер-млеко
  • БЕЗ глутен и аспартам
  • Одлично и лесно се меша
  • Производ со ниска содржина на масти
  SKU: n/a

Showing all 3 results