• Peanut butter, путер од кикирики, 1000 g

  0 out of 5
  (0)

  Путер од кикирики е природен извор на здрави протеини, јаглехидрати и масти од 100% кикирики.

  Одличен оброк со здрави моно и полинезаситени масти за оние кои им е важна избалансирана исхрана. Путер од кикирики исто така е идеален за лица кои се физички активни, бидејќи тоа е добар извор на протеини и богат со калории, притоа овозможувајќи им дополнување со било која високо калориска диета.

  Кикириките се печат во нивната природна кафеава лушпа пред тие да ја постигнат саканата текстура. Нема никакви додатоци, и поради тоа го прави овој путер природен и здрав избор.

  Клучни придобивки:

  ·         100% природен путер од кикирики

  ·         Без додавање на сол, шеќер или палминово масло

  ·         Природно богат извор на протеини

  SKU: n/a

Покажува само еден резултат