• CLA 1000 mg softgel 60 softgels

  0 out of 5
  (0)

  CLA 1000 mg, 60 softgels

  CLA, или конјугирана линолна киселина, припаѓа на групата масни киселини и природно е присутна во некои извори на храна. Истражувањата покажаа дека со земање на CLA може да се убрза градењето на мускулите и да се намалат масните наслаги без диета, а уште подобро делува во комбинација со редовни тренинзи. CLA е многу силен антиоксиданс, антиканцерогенат, антикатаболит и моќен засилувач на имунитетот.

  За максимални резултати:
  Користете 3 капсули дневно пред оброци.

  Препорачаната дневна доза да не се надминува. Додатоците во исхрана не се замена за активен живот и балансирана исхрана

  SKU: n/a
 • Peanut butter, путер од кикирики, 1000 g

  0 out of 5
  (0)

  Путер од кикирики е природен извор на здрави протеини, јаглехидрати и масти од 100% кикирики.

  Одличен оброк со здрави моно и полинезаситени масти за оние кои им е важна избалансирана исхрана. Путер од кикирики исто така е идеален за лица кои се физички активни, бидејќи тоа е добар извор на протеини и богат со калории, притоа овозможувајќи им дополнување со било која високо калориска диета.

  Кикириките се печат во нивната природна кафеава лушпа пред тие да ја постигнат саканата текстура. Нема никакви додатоци, и поради тоа го прави овој путер природен и здрав избор.

  Клучни придобивки:

  ·         100% природен путер од кикирики

  ·         Без додавање на сол, шеќер или палминово масло

  ·         Природно богат извор на протеини

  SKU: n/a

Showing all 4 results