• 100% Gold Standard Casein 908 g

  0 out of 5
  (0)

  Optimum Nutrition Gold Standard 100% Casein

  Повеќе од основното

  Најдобро продаваниот Мицелар Касеин
  72% Протеин по тежина(24гр Протеин во порција од 33гр)
  24гр од Мицелар Касеин со највисок квалитет по порција
  Повеќе од 5гр БЦАА (Леуцин, Изолеуцин и Валин) по порција
  Близу 5гр Глутамин и Глутаминска киселина по порција.
  Природно оформувачки амино киселини

  SKU: n/a
 • ,

  ESSENTIAL AMINO ENERGY 270 gr – 30 servings

  0 out of 5
  (0)

  ЕДИНСТВЕНА КОМБИНАЦИЈА НА АМИНО КИСЕЛИНИ И КАФЕИН

  Измешајте ESSENTIAL AMIN.O. ENERGY ™ со вкус на овошје пред физички тренинг за зголемување на енергијата и будноста.

  ESSENTIAL AMIN.O. ENERGY ™ има 200 mg кофеин од зелено кафе и екстракти од зелен чај во една доза.

  Есенцијална аминокиселина која служи за:
  -Обнова на мускулите
  -Енергија и фокус

  Сервирања: 30

  SKU: n/a
 • Gold Standard 100% Whey 2,27 kg – Optimum Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  78% Протеин по тежина (24гр Протеин во порција од 30,4гр)
  Изолати на протеини од сурутка се главните состојки
  Микрофракции од Протеин од сурутка и ултра-филтриран концентрат од протеин од сурутка

  Повеќе од 4гр Глутамин и Глутаминска киселина по порција.
  Повеќе од 5гр од природно настанати БЦАА (Леуцин, Изолеуцин и Валин)по порција
  Златен стандард за квалитетен протеин

  Упатство за користење:
  Gold Standard 100% Whey 2,27 kg – Optimum Nutrition е направен за лесно растворање. Едноставно додадете 1 полна дозерка (30.4гр) во 180-250мл (6-8оз) ладна вода и промешајте се додека прашакот целосно не се растопи. Варијација на вкусот може да постигнете со додавање повеќе или помалку вода.

  Препорачана употреба:
  Да се користи во рамки на разновидна и балансирана диета и здрав живот.
  Суплементите не се користат како замена на храна.
  Не е препорачливо да се надминува дневната доза.
  За здрави возрасни лица, внесете доволно количество на протеин за да ги задоволите вашите потреби, преку комбинација на добро избалансирана исхрана и суплементи преку текот на целиот ден, како дел од избалансирана исхрана и тренинг програма.

  SKU: n/a
 • Gold Standard Pre-Workout ON 330g 30 servings

  0 out of 5
  (0)

  PRODUCT OVERVIEW

  UNLEASH GOLD STANDARD POWER & PERFORMANCE BEFORE TRAINING With Gold Standard Pre Workout™

  Your mind is prepared, make sure your body is too. GOLD STANDARD PRE-WORKOUT™ is designed to unleash focus, power and performance while supporting energy to help you prepare for and get through your training.

  Description

  Ready to mix food supplement powder with amino acids, caffeine and vitamins with sweeteners.

  • 175 mg of caffeine from natural sources to help increase alertness and focus before training
  • 3 g of Creatine for power and performance
  • Vitamins B 1, B 3, B 5, B 6 and B 12 which all contribute to normal energy yielding metabolism
  • Now with 250 mg of performelon® per serving
  • Vitamins b6 & b12 to support normal energy yielding metabolism
  • Infomed-choice certified product

  Mix 1 level scoop in 350 ml of cold water.

  SKU: n/a
 • ,

  Micronised Creatine Powder ON 634g 186 serving

  0 out of 5
  (0)

  PRODUCT OVERVIEW

  Increase your performance during training

  Creatine is proven to increase performance during high intensity training. From the World’s No. 1 Sports Nutrition brand, each serving supplies a full 3.4 g of Creatine Monohydrate to increase muscle power in successive bursts of short-term, high intensity, repeated exercise*. Optimum Nutrition MICRONISED CREATINE POWDER always mixes easily and unlike other Creatine powders, there is no gritty taste or texture.

  Description

  Creatine monohydrate food supplement powder. Food supplements are not to be used as a substitute for a varied diet. Do not exceed the recommended daily dose. Keep out of reach of children.

  *Euromonitor International Limited; Consumer Health 2020 Edition, Sports Protein Powder Category, % Retail Value Share 2019 data.

  • Increase performance during high intensity training
  • 3.4 g of pure Creatine Monohydrate to increase muscle power
  • Mixes easily with no gritty taste
  • Mix with water, juice or your ON shake

  Simply mix 1 rounded teaspoon with water or juice in your shaker. For extra convenience, you can also add it to your pre/post-workout Optimum Nutrition protein or weight gainer shake.

  SKU: n/a
 • Optimum Protein Bar 60gr – Optimum Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  Optimum Protein Bar !!!
  👉20 гр Whey Isolate, Milk Isolate, Hydro Isolate, Calcium Casein
  👉Висок квалитет
  👉Без додаден шекер
  👉Оригинален производ
  👉Најдобра цена 120мкд
  👉Содржи најквалитетно Белгиско чоколадо
  👉Можи да го конзумираат и вегетаријанци
  👉Без додаток на палмино масло 

  Се користи при зголемени потреби на протенски внес еден протеин бар по физичка активност или во текот на денот како надополнување или замена за оброк

  SKU: n/a
 • SERIOUS MASS by OPTIMUM NUTRITION 2.73KG

  0 out of 5
  (0)
  • Поддржува градење на мускули и зголемување на телесната тежина
  • Повеќе од 1260 kcal по порција ќе ви помогнат да го зголемите внесот на калории
  • 50 g протеини по порција за да помогне во градењето и одржувањето на мускулите
  • Повеќе од 250 g јаглени хидрати по порција за да побрза регенерација на мускулите
  SKU: n/a

Showing all 7 results