• Creatine Monohidrate Swedish Supplements 500g

  0 out of 5
  (0)

  Креатин монохидрат од “Swedish Supplements” е оригиналниот креатин. Креатин монохидрат кој има речиси илјада научни студии и публикации за поддршка на неговиот ефект.

  “Креатинот ги зголемува физичките перформанси  краткотрајни-високо интензивни вежби.” “Посакуваниот ефект се постигнува со дневен внес на 3г.

  Производот е совршен за сите спортисти кои сакаат да ја подобрат својата експлозивност и да ја намалат млечната киселина. Фудбалерите, хокеј играчите, атлетите и сите оние спортови каде е потребна сила имаат корист од овој производ.

  Дозирање: Измешајте порција (1 чаша околу 5г) во вода или друг пијалок.

  Деновите кога тренирате земете порција 30 минути пред или веднаш по вежбањето.

  За најдобри резултати, пијте најмалку 2 литри вода дневно.

  Содржина во препорачана доза:

  – 5г креатин монохидрат

  Состојки:

  – 100% чист микронизиран креатин монохидрат

   

   

  SKU: n/a

Покажува само еден резултат