• Power Protein Bar 35g – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Спортското чоколадо со енергетски протеини (35 g) на Body Attack е прекрасно и исклучително вкусно. Моќната протеинска лента обезбедува приближно 9 грама протеини од млечни протеини, 16 g лесно достапни јаглени хидрати и околу 5 грама масти. Овај Бар исто така има витамински комплекс и L-карнитин.

  Body Attack Power Protein Bar е совршена закуска за спорт, на работа, или кога сте надвор и за неа.

  Power Protein Bar 35g – Body Attack содржи околу 145 килокалории, што телото може да го користи како лесно сварлива закуска и инстант енергија за време на ментални и физички напори. Покрај тоа, го препорачуваме за луѓе, кои имаат желби за чоколадо и преферираат здрава закуска наместо да конзумираат чоколада со висок процент на шеќер.

  SKU: n/a

Покажува само еден резултат