• ANABOLIC PRO BAR by Kevin Levrone 68 gr.

  0 out of 5
  (0)
  • Гради “чисти” мускули
  • Висок % на протеини (28g),
  • Ниска количина на шеќери
  • Додадено БЦАА
  SKU: n/a
 • Booster Protein Bar 100 gr

  0 out of 5
  (0)

  БУСТЕР БАР

  Нето тежина 100 гр

  21 гр протеин – во 1 табла

  Вкусови: Шумско овошје; Карамела-чоколадо

  SKU: n/a
 • ELITE PROTEIN BAR 50 gr – Dymatize

  0 out of 5
  (0)

  Dymatize Elite Protein баровите се вкусен и лесен начин да се снабдите со квалитетен извор на протеин. Формулирани од комбинација на протеини со премиум квалитет, овие барови можат да ви помогнат лесно да го внесете посакуваното количесто на протеин, во деновите со ограничено време.

  Со 4.2 г – 4.3 г  BCAAs* и низок процент на шеќери, Elite Protein баровите се одличен избор за поддршка на специфична тренинг програма или ако сте во потрага по протеинска закуска со премиум квалитет. Додадете го на тоа и очекуваниот неверојатен вкус и текстура на сите Dymatize Elite протеински продукти, и ке добиете перфектен бар во кој можете да уживате во секое време.

  • Висока содржина на протеин: 20 – 22g протеин со премиум квалитет, зависно од вкусот
  • Протеинот придонесува за зголемување на мускулна маса
  • 4,2 g – 4,3 g BCAAs* по бар, зависно од вкусот
  • Низок процент на шеќери
  • Неверојатен вкус и текстура

  * BCAAs (аминокиселини од разграден ланец: L-leucine, L-isoleucine, L-valine) се наоѓаат природно во протеинот

  SKU: n/a
 • EXCLUSIVE PROTEIN BAR – AMIX ™

  0 out of 5
  (0)

  Amix™ Exclusive bar е протеински бар со минимум 25% протеин.

  Ви ја представуваме апсолутната новост во полето на протеински барови EXCLUSIVE PROTEIN BAR, единствен на пазарот кој содржи високо квалитетен и патентиран извор на протеин MilkPro ® Protein Blend.

  Како извор на протеин MilkPro ® Protein Blend, содржи само високо квалитетни сирови материјали од CFM® веј протеин изолат и концентрат, хидролизиран HydroVon® изолат, и исто така се додадени хидролизирани пептиди ( L-glutamine PepForm®, BCAA PepForm® ).

  Придобивки:

  ● содржи висока количина од 24 гр најквалитетен извор на протеин

  ● содржи L-glutamine PepForm®, BCAA PepForm®

  ● протеинот придонесува за раст и одржување на мускулната маса

  ● глутаминот помага во побрз опоравок по тренинг

  ● BCAA го спречуваат катаболизмот.

  SKU: n/a
 • FreaKER Milk Protein Bar 50g – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Yamamoto® Nutrition FreaKER е протеински бар која содржи просек од 30% високо органски протеини (100% млечен протеин) и други хранливи материи кои го прават тоа комплетно хранливо.

  FreaKER не содржи хидролизирани масти, хидролизиран протеин од колаген, палмово масло, или соја протеини.

  Иновативната формулација од нејзините состојки до нејзината облога го прави еден-на-еден вид на производ.

  Може да се конзумура во секое време од денот, како оброк, но исто така може да се користи и за раст и обновување на мускулите, поради високо органските млечни протеини.

  SKU: n/a
 • Levro Supreme Bar 80g – Kevin Levrone

  0 out of 5
  (0)

  СупримБар

  • Вкусен високо протеински бар
  • Протеински бар. Кикиритки со прелив од бела чоколада.
  • Состав:Бела чоколада 22,5% (шеќер, путер од какао, полномасно млеко во прав, емулгатор (соја лецитин), ароми), протеин од млеко, кикиритки 10.9%, глукозен сируп, хумектант (глицерол), хидролизиран глутен, шеќер, исомалтулоза, палмино масло, трошки од соја (протеин од соја, скроб од тапиока, сол), ароми (содржи кикиритки), сончогледово масло, фруктозно-гликозен сируп, соин протеин, емулгатор (соја лецитин).
  • Начин на употреба:Може да се конзумира пред и после тренинг или како ужина.
  • Содржи алергени:Кикиритки, млеко, соја, житарки (глутен), може да има траги од сусам и јаткасти плодови. Чувајте го на суво место, на температура од 12-22©, подалеку од сончеви зраци.
  SupremeBarWhite chocolate Vanilla
  Nutrition value 100 g 80 g
  Energy 1701 kJ / 405 kcal 1360 kJ / 324 kcal
  Fat 13,8 g 11,0 g
  of which saturates 6,6 g 5,3 g
  Carbohydrate 40,5 g 32,4 g
  of which sugars 26,6 g 21,3 g
  Fibre 0,9 g 0,7 g
  Protein 33,1 g 26,5 g
  Salt 0,39 g 0,39 g
  SKU: n/a
 • Protein bar ISO WHEY 60g – Swedish

  0 out of 5
  (0)

  ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !

  – Во еден бар добивате 20 грама квалитетен протеински изолат од сурутка
  – Достапно во неколку прекрасни вкусови
  – Мека убава текстура
  – Ја подобрува регенерацијата

  Достапно во неколку неверојатни вкусови:

  – минт чоколадо
  – кокос
  – чоколадо
  – карамела

  SKU: n/a
 • YAMBAM Protein Bar 80g – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Без оглед на тоа дали силата, перформансите или издржливоста, YAMBAM Protein Bar 80g – Body Attack е погодна за сите спортисти кои бараат здрава закуска за да им помогне во промовирањето и одржувањето на мускулите. Извонредниот протеински бар исто така е особено одличен начин да се наградите, на пример, по напорно тренирање. Не само што добивате нешто што го вкусува добро, туку исто така го снабдувате вашето тело со брз начин на земање висококвалитетни протеини.

  Но, дури и како закуска меѓу оброците кога сте посакувате нешто слатко, YAMBAM Protein Bar 80g – Body Attack прави многу поздрава алтернатива на конвенционалните чоколадни шипки исполнети со многу шеќер. Исто така е идеално да се јаде како дел од диета контролирана со калории.

  SKU: n/a

Showing all 8 results