• PUMP KICK – 450gr – Sport Definition

  0 out of 5
  (0)
  Pump Kick е модерен пре-тренинг производ кој се базира на висококвалитетен бета-аланин, црвен цвекло екстракт, тирозин, цитрулин малат и таурин. Цврстото додавање на амино киселините со разгранет ланец ги штити мускулите од катаболизам и го намалува времето на регенерација. Кофеинот ја зголемува енергијата и желбата да делува и ја зголемува концентрацијата.

  Витамини додадени на формулата (C, B6, B12) помагаат да се одржи нормалниот метаболизам што дава енергија, да придонесе за намалување на замор и замор и да помогне во правилното функционирање на имунолошкиот систем.

  Препорачана употреба
  Измешајте 2 дози прав (15 g) со 300 ml вода. Употреба пред тренинг.

  SKU: n/a
 • PUMPKICK SHOT – 12 x 80ML=24 дози – Cherry Orange – Sport Definition

  0 out of 5
  (0)

  PUMPKICK SHOT – 12 x 80ML=24 дози – Cherry Orange – Sport Definition е создаден со цел да ја практикува својата употреба, ефикасност и брза сварливост. Исто така е многу ефикасна формула за пред-тренинг базирана на пет активни состојки (бета-аланин, L-аргинин Алфа кетоглутарат (ААКГ), таурин, кофеин, глуконолактон) кои гарантираат брз стимулирачки фактор и подобра ефикасност во тренингот.

  Содржината на витамин Б6 придонесува за ефикасна обработка на енергија во вашиот организам, го елиминира чувството на замор или замор и ги поддржува правилните функции на имунолошкиот систем.

  Препорачана употреба
  Користете ½ шише (40 ml) пред или за време на тренингот.

  Состојки
  Вода, бета-аланин, L-аргинин алфакетоглутарат (ААКГ), таурин, кофеин, глукуронолактон, киселина (лимонска киселина), регулатор на киселост (натриум цитрат), природни ароми, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), конзерванси (натриум бензоат, калиум сорбат), боја (Cochineal Red A-E124), витамини [витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б12 (цијанокобаламин)]. Е124 – може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

  Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или доите. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

  SKU: n/a

Showing all 2 results