• ,

  Tau POWDER 300 gr

  0 out of 5
  (0)

  Tau POWDER

  БЕЗ ВКУС            600 дози            300 нето тежина

  Произведено во Италија

  Додаток во исхраната

  Tau POWDER е додаток во исхраната кој обезбедува 500 mg таурин во дневна доза. Се препорачуваза спортисти и лица кои имаат интензивни физички активности.

  Нутритивни информации  (вкус: без вкус)

  Дозирање: пола мерица = 500 mg

  Нутритивни информации Во 500 mg
  Таурин 500 mg

  СОСТОЈКИ: Л-таурин.

  Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

  SKU: n/a
 • Taurine 3000 – 90 Caps – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Body Attack Taurine 3000 е природна амино сулфонска киселина, која е вклучена во регулирање на балансот на течности и приливот на калциум во клетките.
  Ова е важно, така што телото и мускулните клетки се полни со вода.
  Водата се смета за растворувач и носител за хранливи материи, обезбедувајќи ги клетките со енергија и кислород.

  Зголемен внес на таурин во мускулните клетки може да се забележи кај здрави лица кои извршуваат тренинг за издржливост кој трае повеќе од 90 минути.
  Затоа, дополнувањето со Body Attack Taurine 3000 во случај на зголемен физички напор може да биде доста корисно.

  Таурин исто така се зема главно преку диета која содржи риба, месо и млеко.

  Body Attack Taurine 3000 исто така може да биде корисен додаток за сите оние кои се вегетаријанци или се на ниско-месни или нискокалорични диети и затоа земаат само ограничено количество на таурин.

  SKU: n/a

Showing all 2 results