• 100% VITAMINS & MINERALS – 60 caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  100% VITAMINS & MINERALS содржи 100% дневна доза за најважните витамини и минерали. Таа содржи три форми на магнезиум, кои придонесуваат за намалување на замор и соодветен енергетски метаболизам.

  100% VITAMINS & MINERALS содржи различни капсули за различен дел од денот. Затоа ви дава што ви треба во точно време.

  УПОТРЕБА
  Земете една порција на производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 1 црвена капсула по појадок и 1 црна капсула 30 мин. пред спиење.

  SKU: n/a
 • 100% Whey 100 900 gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  100% Whey 100 900 gr – TrecNutrition содржи 100% највисоко квалитетен веј протеин, кој е идеален извор на целосно вредни животински протеин.

  100% Whey 100 900 gr – TrecNutrition е збогатен со сите амино киселини кој се потребни за телото да изгради мускулни влакна, вклучувајќи БЦАА и Л-глутамин.

  100% Whey 100 900 gr – TrecNutrition брзо се раствара и лесно се апсорбира. Веј протеините помагаат да се зголеми нивото на мускулна маса.

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА:
  Се раствара една порција од производот 30g (2 дозерки) во 200мл вода или млеко; користете шејкер или блендер. Во зависност од Вашите потреба, земете 2-3 порции дневно.

  Кога вежбате: првата порција земете ја наутро, втората во текот на 1,5 часовен тренинг и третата пред спиење.
  Кога не вежбате: првата порција земете ја наутро, втората помеѓу оброци и третата пред спиење.

  SKU: n/a
 • ASHWAGANDHA 800 60 caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  ASHWAGANDHA 800 (додаток во исхраната) содржи екстракт од ашваганда (Withania somnifera) со висока концентрација на витанолиди – 30 mg витанолиди во една капсула. ASHWAGANDHA 800 се препорачува за спортисти кои следат напорен тренинг режим и се изложени на ефектите од стресот.

  СОСТОЈКИ:
  Екстракт од Ashwagandha [цело растение] (Withania somnifera) [9% со анолиди] (71,3%); капсула школка (желатин, бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид); анти-стврднување агент – магнезиум соли на масни киселини.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊА:
  Не ја надминува препорачаната дневна доза. Не користете го производот како замена за разновидна исхрана. Децата, бремените или доилки не смеат да го земаат производот. Различна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Производот може да содржи алергени како што се: млеко, соја, пченица, јачмен, овес, јајца, кикирики и ореви.

  СКЛАДИРАЊЕ:
  Чувајте го пакувањето цврсто затворено на суво место, на температура од 15-25 ° C. Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

  SKU: n/a
 • ,

  BCAA High Speed 300gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Ултимативен мускулен раст, сила и формула за опоравок !

  • Најдобра растворливост и брзина на апсорбција
  • Леуцин, Изолеуцин и Валин, во 2-1-1 сооднос
  • Највисок квалитет, на суровински материјал

  BCAA High Speed 300gr – TrecNutrition е диететски додаток со аминокиселини со највисок квалитет со разгранет синџир. Овој инстантен производ е произведен со употреба на специјална технологија за производство и се одликува со многу добра растворливост и одличен вкус.

  BCAA High Speed 300gr – TrecNutrition содржи L-леуцин, L-валин и L-изолеуцин во однос 2:1:1 што е оптимален за телото. 

  BCAA High Speed 300gr – TrecNutrition доаѓа во вкусна растворлива форма која веднаш го дополнува нивото на клучните аминокиселини со разгранети ланец.

  SKU: n/a
 • Bodybuilding Belt – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Bodybuilding Belt – TrecNutrition

  Бодибилдинг појас С, М, Л, ХЛ

  Достапен во црна боја

  SKU: n/a
 • Bodybuilding Double Belt – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Bodybuilding Double Belt – TrecNutrition

  Висококвалитетен Дупли Бодибилдинг појас од Trec Nutrition

  SKU: n/a
 • Booster Protein Bar 100 gr

  0 out of 5
  (0)

  БУСТЕР БАР

  Нето тежина 100 гр

  21 гр протеин – во 1 табла

  Вкусови: Шумско овошје; Карамела-чоколадо

  SKU: n/a
 • COLLAGEN RENOVER – 350 gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  ЈА ОБНОВИВА ЗГЛОБНАТА РСКАВИЦА И ЈА ОДРЖУВА КОЖАТА ЗДРАВА И УБАВА

  • СИЛНИ ЗГЛОБОВИ И УБАВА КОЖА
  • КОМПЛЕКС ЗА РЕГЕНЕРАЦИЈА НА РСКАВИЦАТА
  • ВИСОКО БИОАКТИВНИ КОЛАГЕН ПЕПТИДИ
  • КОЛАГЕН ХИДРОЛИЗАТ+ ВИТАМИН Ц
  SKU: n/a
 • EXTREME ADRENALINE GEL 90G 2 SERVINGS – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  ADRENALINE GEL е професионален гел за пред-тренинг дизајниран за да обезбеди моќен и долготраен енергетски засилувач пред интензивна и енергетска вежба. Таа содржи уникатен комплекс на активни супстанции, за да обезбеди дополнителна енергија за мускулни контракции и да го мобилизира телото за интензивни физички перформанси.

  Благодарение на специјалната формула HYDRO GEL, активните состојки на ADRENALINE GEL започнуваат да се апсорбираат во устата и брзо се доставуваат до циркулаторниот систем, а потоа и до работните мускули.

  SKU: n/a
 • Fitness Gloves Women’s White – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Fitness Gloves Women’s White – TrecNutrition

  Женски нараквици за фитнес (бело/сиво)

  SKU: n/a
 • Flex Box Cross Trec 20 x 15 gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Flex Box Cross Trec 20 x 15 gr – TrecNutrition

  НОВО И ЕДИНСТВЕНО НА ПАЗАРОТ !!!
  Најмоќен производ од овој тип на пазарот !!!
  Препорачано за луѓе кои тренираат професионално за превенција и опоравок од повреди
  Содржи два типа на колаген – type I и type II, кои се дел од коските и рскавиците во телото
  Обезбедува иновативни микрокапсули на omega-3, glucosamine sulfate, chondroitin sulfate and hyaluronic acid

  SKU: n/a
 • GLOVES – PROFI – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Изработени од најквалитетна природна кожа во црно-кафеави, професионални ракавици дизајнирани за обука на сила. Дизајнирано земајќи ги предвид анатомските карактеристики на машката рака за да се обезбеди максимална удобност и безбедност. Внатрешна страна е засилена со двоен слој од кожа со бројни шевове. На залната страна и помеѓу прстите, еластанот внесува за да се подобри вентилацијата на рацете. Удобни и естетски ракавици за стотици силни вежби.

  SKU: n/a
 • ,

  Glutamine High Speed 250 gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Glutamine High Speed 250 gr – TrecNutrition е високо растворлив додаток во исхраната кој содржи лесно сварлива L-глутамин. Ова е најчеста амино киселина во човечкото тело. 

  Glutamine High Speed 250 gr – TrecNutrition содржи чист L-глутамин со висок степен на микронизација, што значително го скратува времето од ингестија на амино киселина до нејзината целосна апсорпција во крвотокот. 

  Glutamine High Speed 250 gr – TrecNutrition го олеснува брзото надополнување на нивоата на L-глутамин во исхраната и е достапен во вкусна форма на пијалок.

  SKU: n/a
 • ,

  GOLD CORE BCAA HIGH SPEED – 300 gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  GOLD CORE BCAA HIGH SPEED – 300 gr – TrecNutrition е амино киселина со разгранет ланец во комбинација со бета-аланин и L-цитрулин.

  GOLD CORE BCAA HIGH SPEED – 300 gr – TrecNutrition содржи L-леуцин, L-валин и L-изолеуцин во сооднос 2: 1: 1, кој е оптимален за телото, и бета-аланин и цитрулин малат.


  УПОТРЕБА
  Растворете една порција на производот – 10 g (2 лажичка) во 300 ml вода во шејкер. Земете 2 порции дневно. На вежбање: 1-ва порција 30 мин. пред тренингот, 2-ра порција директно по тренингот. Кога нетренирате: 1-ва порција утрото по станувањето, 2-та порција помеѓу оброците.

  SKU: n/a
 • GOLD CORE LINE WHEY 100 – 1500 gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  GOLD CORE LINE WHEY 100 – 1500 gr – TrecNutrition содржи комплекс од најквалитетен концентрат на протеин од сурутка, изолиран и хидролизиран. Производот е идеален извор на белковини со целосна вредност, богати со сите есенцијални амино киселини, вклучувајќи BCAA и L-глутамин.

  GOLD CORE LINE WHEY 100 – 1500 gr – TrecNutrition исклучително добро и брзо се растворува. Протеините што ги содржи помагаат да се зголеми и одржува мускулната маса.

  Растворете еден дел од производот – 30 g (2 лажички) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Во зависност од вашите потреби, земете 2-3 порции дневно. Во деновите на вежбање: 1-во сервирање наутро по станувањето, 2-то во рок од 1,5 часа од тренингот, 3-тиот пред спиење. На не-тренинг денови: 1-ва порција наутро по стапувањето, 2-та порција помеѓу оброците, 3-та пред спиење.

  SKU: n/a
 • GOLD CORE LINE WHEY 100 – 2275 gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  GOLD CORE LINE WHEY 100 – 2275 gr – TrecNutrition содржи комплекс од најквалитетен концентрат на протеин од сурутка, изолиран и хидролизиран. Производот е идеален извор на белковини со целосна вредност, богати со сите есенцијални амино киселини, вклучувајќи BCAA и L-глутамин.

  GOLD CORE LINE WHEY 100 – 2275 gr – TrecNutrition исклучително добро и брзо се растворува. Протеините што ги содржи помагаат да се зголеми и одржува мускулната маса.

  Растворете еден дел од производот – 30 g (2 лажички) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Во зависност од вашите потреби, земете 2-3 порции дневно. Во деновите на вежбање: 1-во сервирање наутро по станувањето, 2-та во рок од 1,5 часа по  тренингот, 3-та пред спиење. На не-тренинг денови: 1-ва порција наутро по стапувањето, 2-та порција помеѓу оброците, 3-та пред спиење.

   

  SKU: n/a
 • ISOFASTER – 400G – 16 SERVINGS – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Isofaster е лесно растворлив концентрат дизајниран да подготви изотоничен пијалак со освежителен вкус на грејпфрут / портокал. Внимателно одбраниот состав на енергетски состојки и електролити е дизајниран за брзо и ефикасно јалтање на жедта, како и за спречување на дехидрација и исцрпеност на телото. За време на интензивна физичка активност и во топли денови, Isofaster помага да се одржи доволно количество вода во телото и го снабдува потребното “гориво” за работните мускули. Тоа помага да се зголеми физичката ефикасност.

  Isofaster дополнително е збогатена со минерали, кои ги дополнуваат електролитите изгубени со пот. Тоа е многу важно за најдоброто можно функционирање на мускулите. Isofaster е особено препорачливо за спортски лица кои вршат задачи на високо ниво на физички напор, особено во спортот со високи нивоа на издржливост или издржливост и брзина, како што се: трчање, велосипедизам, пливање, тимски игри и боречки вештини. Isofaster спаѓа во групата на прехранбени производи за посебни нутритивни цели. Ги задоволува потребите на телото за исхрана, додека интензивна физичка активност, особено за активни спортски луѓе.

  SKU: n/a
 • L-Carnitine + Chrome + B6 90 tab – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  L Carnitine + Chrome + B6 90 tab – TrecNutrition содржи специјална мешавина од Л- карнитин тартрат, хром и витамин Б6. Л-карнитин-от е носител на долг ланец масни киселини, природно произведени во телото и активно учествува во липидниот метаболизам. Витаминот Б6 и хромот го поттикнуваат создавањето на енергија; исто така минералите придонесуваат во одржувањето на соодветно ниво на глукоза во крвта намалувајќи ја нејзината флуктуација.

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА:  Дневната препорачана доза е 2 таблети. Испијте со приближно 300 мл вода.

  Кога вежбате: две таблети 30 мин. пред тренинг

  Кога не вежбате: два пати на ден по една таблета, препорачливо е 30 мин. пред оброк.

  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи како замена за разновидна исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го користат производот.

  SKU: n/a
 • ,

  L-Carnitine 3000 – 1000ml – 80 portions – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  L-Carnitine 3000 – 1000ml – 80 portions – TrecNutrition е препарат кој содржи течна формула L-карнитин. Оваа состојка е неопходна за метаболизмот на липидите, овозможувајќи ефикасен транспорт и горење на масни киселини во клеточните енергетски центри. Високото ниво на L-карнитин е особено корисно за спортистите и оние кои имаат намера да изгубат телесната тежина. 

  L-Carnitine 3000 – 1000ml – 80 portions – TrecNutrition ги подобрува енергетските процеси за време на долготрајниот физички напор и помага при изгорење на вишокот масно ткиво.

  Земете една порција на производот – 12,5 ml 1 пати дневно, во најдобар случај 30 мин. пред оброк или тренингот.

  Протресете пред употреба.

  SKU: n/a
 • ,

  L-Carnitine 3000 – 500ml – 40 portions – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  L-Carnitine 3000 – 500ml – 40 portions – TrecNutrition е препарат кој содржи течна формула L-карнитин. Оваа состојка е неопходна за метаболизмот на липидите, овозможувајќи ефикасен транспорт и горење на масни киселини во клеточните енергетски центри. Високото ниво на L-карнитин е особено корисно за спортистите и оние кои имаат намера да изгубат телесната тежина. 

  L-Carnitine 3000 – 500ml – 40 portions – TrecNutrition ги подобрува енергетските процеси за време на долготрајниот физички напор и помага при изгорење на вишокот масно ткиво.

  Земете една порција на производот – 12,5 ml 1 пати дневно, во најдобар случај 30 мин. пред оброк или тренингот.

  Протресете пред употреба.

  SKU: n/a
 • Mass XXL 2kg – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Mass XXL 2kg – TrecNutrition

  Комплетна анаболична формула за зголемување на тежина !

  • Рапидено зголемување на мускулна маса
  • Различни форми на јагленихидрати
  • 100% Сурутка протеин + Витамински комплекс

  Јаглехидратен и Протеински Комплекс

  SKU: n/a
 • OMEGA 3-6-9 – 120 caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  OMEGA 3-6-9 – 120 caps – TrecNutrition е висококвалитетна комбинација од моно- и полинезаситени масни киселини добиени од највредните природни извори. Активните состојки во производот ги поддржуваат функциите на кардиоваскуларниот, нервниот и хормоналниот систем и обезбедуваат соодветен тек на метаболичките процеси.

  OMEGA 3-6-9 – 120 caps – TrecNutrition ги содржи основните омега масни киселини, кои ги подобруваат физичките перформанси на вашето тело и ги забрзуваат процесите за обновување по тренингот. Затоа тие треба да бидат неопходна компонента на исхраната на секој спортист.

  Препорачаниот дневен додаток е 3 капсули со или непосредно по оброкот. Испијте со 300 ml вода. За најдобри резултати редовно аплицирајте за 6-8 недели.

  SKU: n/a
 • OMEGA 3-6-9 – 60 caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  OMEGA 3-6-9 – 60 caps – TrecNutrition е висококвалитетна комбинација од моно- и полинезаситени масни киселини добиени од највредните природни извори. Активните состојки во производот ги поддржуваат функциите на кардиоваскуларниот, нервниот и хормоналниот систем и обезбедуваат соодветен тек на метаболичките процеси.

  OMEGA 3-6-9 – 60 caps – TrecNutrition ги содржи основните омега масни киселини, кои ги подобруваат физичките перформанси на вашето тело и ги забрзуваат процесите за обновување по тренингот. Затоа тие треба да бидат неопходна компонента на исхраната на секој спортист.

  Препорачаниот дневен додаток е 3 капсули со или непосредно по оброкот. Испијте со 300 ml вода. За најдобри резултати редовно аплицирајте за 6-8 недели.

  SKU: n/a
 • SHAKER – 0,5 L – BLACK – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Проѕирен шејкер за протресување со капацитет од 500 ml со одвртено дно за складирање на таблети и капсули, наменети за мешање на различни хранливи материи. За производство се користеа два нови вида на флексибилен материјал, кој обезбедува совршено поставување на сите елементи.

  И капакот на дното и капакот на устата се прицврстени, благодарение на што шејкерот е многу цврст и неговата содржина не истекува. Моделот е опремен со иновативно закривено сито со хексагонални дупки, што овозможува да се добија шејкер со исклучително рамномерна и кремаста содржина.

  SKU: n/a
 • SHAKER – 0.5 L – RED TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Проѕирен шејкер за протресување со капацитет од 500 ml со одвртено дно за складирање на таблети и капсули, наменети за мешање на различни хранливи материи. За производство се користеа два нови вида на флексибилен материјал, кој обезбедува совршено поставување на сите елементи.

  И капакот на дното и капакот на устата се прицврстени, благодарение на што шејкерот е многу цврст и неговата содржина не истекува. Моделот е опремен со иновативно закривено сито со хексагонални дупки, што овозможува да се добија шејкер со исклучително рамномерна и кремаста содржина.

  SKU: n/a
 • Shaker Trec 0,7L – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  Класичен Шејкер од флексибилен материјал со посебна капачка и решетка за полесно мешање на вашите омилени протеини. Сребрена боја со капацитет од 0,7 литри.

  SKU: n/a

Showing 1–32 of 41 results