• ,

  Glutamine Xtreme 500g – FA

  0 out of 5
  (0)

  Екстрим Глутамин
  Ултра моќен глутамин
  Л-глутамин Таурин Витамин Б6
  Екстрим Глутамин. Додаток во исхраната. Ја снабдува исхраната со глутамин, таурин и витамин Б6, препорачливо за спортисти.
  Состав:Л-глутамин, таурин, витамин Б6 ( пиродоксин хидрохлорид).
  Начин на употреба:Измешајте 1 доза прашок (5г) со 250мл вода. Испијте една порција веднаш после тренинг.
  Предупредување:Не го конзумирајте производот доколку сте алергични на било која од продуктите во составот.

  Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна и балансирана храна. Не го користите доколку сте трудни или доите.

  Чувајте го надвор од дофат на деца. Да се чува на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

  Порција: 1 доза
  Порции во пакувањето: 100
  Содржина во 5г
  Витамин Б6 1мг
  Л-глутамин 4,5г
  Таурин 0,5г
  Нето тежина 500г

  SKU: n/a
 • Xtreme Creatine 500g – FA

  0 out of 5
  (0)

  Екстрим Креатин

  Највисок квалитет на микронизиран креатин монохидрат!!!

  – Зголемување на силата и издржливоста
  – Го поддржува растот на мускулната маса
  – Ја зголемува енергијата
  – Ја зголемува синтезата на протеините
  – Овозможува регенерација после напорниот тренинг
  – Го подобрува визуелниот капацитет
  – 100% чист креатин , 0% адитиви
  – 100 дози во едно пакување
  – Многу поефикасен од стандардните монохидрати
  – Лесна растворливост

  Порции во пакувањето = 100

  Количина во                   5г
  Витамин Б6                      1мг
  Kреатин монохидрат        4,5г
  Од кои креатин                4,0г
  Таурин                              0,5г

  SKU: n/a
 • XTREME NAPALM® LOADED WITH VITARGO® 500 gr – FA

  0 out of 5
  (0)
  • Моќниот стимуланс пред тренинг
  • Зголемува енергија
  • Го зголемува фокусот и концентрацијата
  • Забрзува хранливи материи и транспорт на кислород
  • Ја подобрува висината на капацитетот
  • Намалува акумулација на млечна киселина
  • Ги отстранува слободните радикали од работните мускули
  • Обезбедува соодветна хидратација
  • Нема додаден шеќер
  • Обезбедува највисок квалитет на јаглехидрати (Vitargo®) вклучени во формулата за јаглени хидрати
  SKU: n/a

Showing all 3 results