-22%

Маѕѕ Perfection – 2200 g | 36 сервирања

Mass Perfection е протеински шејк во прав со додадени јаглехидрати, засладен со шеќери и засладувачи. Комбинацијата од протеини и јаглехидрати го прави производот идеален за добивање на телесна маса.

Нето маса: 2200 g – 36 сервирања

Состав: Овесно брашно (глутен), концентрат на протеини од млеко, инстантизиран протеински изолат од сурутка [млеко и емулгатор (соја лецитин)], инстантизиран протеински концентрат од сурутка (млеко), вкус, фруктоза, изомалтулоза** (Palatinose™), Л-глутамин,  брашно од ориз, агенс против згрутчување (силициум диоксид), згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам-К, сукралоза), боја (каротеини).

** Изомалтолозата е извор на гликоза и фруктоза.

По отворањето добро затворете.
Складирајте на ладно, суво и темно место.

Залиха:

Само 2 има на залиха!

1.790 ден 2.290 ден

Само 2 има на залиха!