-14%

100% Whey Grand 700g – Beltor

WHEY GRAND е производ кој треба да биде основа за дополнување протеин на вистински спортист. Со оваа протеинска хранлива материја, регенерацијата по тренинг ќе биде онака како што треба – брзо и ефикасно. Комбинацијата на концентрат на протеин од сурутка – во форма која му веруваат милиони луѓе ширум светот – со изолација, т.е. протеинска формула која брзо се апсорбира гарантира забележителни резултати.

WHEY GRAND се консумира по тренингот со брзо темпо ќе му овозможи на нашето тело амино киселини потребни за процесот на регенерација, а консумирањето во текот на денот значително ќе го зголеми количеството кое се консумира и се асимилира од протеините на телото.

Диететски додаток, содржи засладувачи.
Употреба:

Одделете една порција од 30 g (2 црпалки) во 200 ml вода или млеко, користејќи шејкер или блендер. Нанесете 3 порции на ден.

Во денови кога вежбате: 1 порција наутро по будењето, втора порција веднаш по тренингот и 3-тата пред спиење.
Во денови кога НЕ вежбате: 1-ви порција наутро по будењето, 2-та порција помеѓу оброците и 3-тата пред спиење.

Залиха:

Нема на залиха!

950 ден 1.100 ден

Нема на залиха!