1st Whey 908 g

1.990 ден

Декларација

Me F1rst 1st Whey Chocolate 908g

E додаток во исхрана.Пред, за време на и по завршување на тренинг / 5 гр БЦАА, 1.5 гр шеќери, 23 гр Протеин / Протеинска матрица од сурутка со хидролизиран и изолатен протеин од сурутка / Погодно за вегетаријанци / Направено во ЕУ / Без бои, презервативи, аспартам и додадени шеќери / Клинички тестиран / Без глутен / Без ГМО / 75 сервирања /  Нова протеинска формула дизајнирана од атлетите / 1ст Протеинска формула од сурутка е специјално дизајнирана од страна на спортистите  и одобрена од нутриционистите за сите атлети и активни индивидуи кои се во потрага по најдобриот вкус и подршка на нивниот дневен протеински внес кој придонесува во растот и одржувањето на мускулната маса / 1ст Протеинот е најдобриот чист, млечен протеин, бленд од концентрат од протеин од сурутка, изолат и хидролизат од протеин од сурутка кој е најчистата форма на протеин во ЕУ. Целосно е без глутен и ГМО, без антибиотици бидејки е произведен од млеко од крави хранети на трева од Ирските пасишта / 1ст протеинот доаѓа во повеќе различни вкусови кои ќе го задоволат непцето на секој спортист со својата кремаста и мазна текстура. 1ст протеинот ќе стане неизбежен дел од вашата дневна спортска исхрана / 1ст протеинот има одличен аминокиселински профил. Во едно сервирање содржи 5 гр БЦАА и Л-Глутамин. Не содржи забранети супстанци, бои, презервативи и додадени шеќери / Квалитет на кој можете да се потпрете

 

Нутритивни вредности 30 гр 100 гр
Едно сервирање (30 гр), број на сервирања во пакување 75
Енергија 492 kJ / 117 kcal (6%) 1641 kJ / 388 kcal
Масти 2.1 гр (3%) 6.8 гр
-од кои заситени 1.3 гр (6%) 4.3 гр
Јаглехидрати 1.8 гр (1%) 5.9 гр
-од кои шеќери 1.4 гр (2%) 4.6 гр
Влакна 0.6 гр 1.9 гр
Протеин 23 гр (45%) 75 гр
Сол 0.12 гр (2%) 0.38 гр
иБЦАА 0.15 гр 0.50 гр
Л-Глутамин 0.30 гр 1.0 гр
Специјална протеинска мешавина 30 гр 100 гр
Матрица од протеин од сурутка 28 гр 93 гр

*Препорачан внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal) *Содржи природнооформувачки шеќери Состојки: Концентрат од протеин од сурутка [од млеко; емулгатор (соја лецитин)], обезмастено какао во прав, арома, згуснувач (целулозна гума), Л-Глутамин, хидролизиран протеин од сурутка (од млеко), засладувач (сукралоза). Информации за алергени: Произведено во објект кој обработува производи кои содржат овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви. Начин на употреба: Во 200мл вода или млеко додадете едно сервирање (30гр) прав, добро протресете и конзумирајте после тренинг. Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место подалеку од сончева светлина на температура под 25 степени.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца

Аминокиселински профил на едно сервирање (30 гр)
Л-Аланин 1134 мг Л-Метионин*** 411 мг
Л-Аргинин 567 мг Л-Фениланин*** 767 мг
Л-Аспартамска киселина 2152 мг Л-Пролин 1272 мг
Л-Глутамин 4785 мг Л-Серин 1037 мг
Глицин 451 мг Л-Треонин*** 1469 мг
Л-Хистидин*** 394 мг Л-Триптофан*** 411 мг
Л-Изолеуцин*** 1251 мг Л-Тирозин 670 мг
Л-Леуцин*** 2386 мг Л-Валин*** 1292 мг
Л-Лизин*** 1982 мг Вкупно БЦАА 4929 мг

***Есенцијални аминокиселини Најдобро пред крај/ Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување Производител: Произведено во ЕУ за Polleo Adria D.O.O, Samoborska cesta 134, 1090, Загреб, Хрватска. Земја на потекло