-17%
,

Acetyl L-CARNITINE 1000mg 60 tablets – Yamamoto

Acetyl L-CARNITINE е додаток во исхраната погоден за спортисти. Поризводото обезбедува 1 g ацетил Л-карнитин.

Употреба: Земeте 1 капсула еднаш дневно со вода или друг омилен пијалок.

Дозирање: 1 капсула

Нутритивни информации Во 1 капсула
Ацетил Л-Карнитин 1000 mg

Внимание: Не ја надминувjате препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од мали деца. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни. Чувајте на суво и ладно место. Затворете добро по употреба.

Acetyl L-CARNITINE

60 капсули 60 дози 73 g нето тежина

Произведено во Италија

Залиха:

Само 1 има на залиха!

990 ден 1.190 ден

Само 1 има на залиха!