-22%

Alpha Gel Energy – 50 ml – Citrus Fruits

Alpha Gel Energy е додаток во исхраната соодветен за возрасни спортисти со јаглехидрати, изомалтулоза, калиум и магнезиум.

70 ден 90 ден

Нутритивни информации
Во 100 ml Во дневна доза (50 ml)
Енергија 681 kJ / 160 kcal 341 kJ / 80 kcal
Масти

од кои заситени масти

0 g

0 g

0 g

0 g

Јаглехидрати

од кои шеќери

39 g

39 g

20 g

20 g

Влакна 0 g 0 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 0,37 g 0,18 g
Калиум 600 mg 300 mg (15% ПДВ*)
Магнезиум 113 mg 56,3 mg (15% ПДВ*)
Изомалтулоза (PalatinoseTM) 10 g 5 g
*ПДВ = % од препорачан дневен внес

 

Состав: вода, глукоза, изомалтулоза (Palatinose™), фруктоза, калиум цитрат, магнезиум цитрат, киселина: лимонска киселина; натриум хлорид, згуснувач: карбоксиметилцелулоза; конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат; ароми, засладувач: сукралоза; боја: каротени.

Изомалтулозата е извор на глукоза и фруктоза.