-27%
, , ,

Alpha Gel Power – 60 ml – RED FRUIT

Alpha Gel Power е додаток во исхраната соодветен за возрасни спортисти со изомалтулоза, високо разгранет цикличен декстрин, аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА), магнезиум и калиум.

110 ден 150 ден

Додаток во исхраната со шеќери и засладувачи

Alpha Gel Power е додаток во исхраната соодветен за возрасни спортисти со изомалтулоза, високо разгранет цикличен декстрин, аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА), магнезиум и калиум.

Нутритивни информации
Во 100 ml Во дневна доза (50 ml)
Енергија 685 kJ / 161 kcal 411 kJ / 97 kcal
Масти

од кои заситени масти

0 g

0 g

0 g

0 g

Јаглехидрати

од кои шеќери

40 g

24 g

24 g

14 g

Влакна 0 g 0 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 0,35 g 0,21 g
Калиум 500 mg 300 mg (15% ПДВ*)
Магнезиум 94 mg 56,3 mg (15% ПДВ*)
Л-леуцин 2084 mg 1250 mg
Л-изолеуцин 1042 mg 625 mg
Л-валин 1042 mg 625 mg
Изомалтулоза (PalatinoseTM) 25 g 15 g
Високо разгранет цикличен декстрин (Cluster dextrin®) 17 g 10 g
*%ПДВ = % од препорачан дневен внес

 

Состав: вода, изомалтулоза (Palatinose™), Високо разгранет цикличен декстрин (Cluster dextrin®), мешавина од аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА) [Л-леуцин (Kyowa Quality®), Л-изолеуцин (Kyowa Quality®), Л-валин (Kyowa Quality®), стабилизатори: сончогледов лецитин, ксантанова гума], калиум цитрат, закиселувачи: лимонска киселина, фосфорна киселина; магнезиум цитрат, ароми, боја: бетанин; конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат; натриум хлорид, засладувачи: сукралоза, ацесулфам К.

Изомалтулозата е извор на глукоза и фруктоза.

Може да содржи траги од житарки кои содржат глутен, школки, јајца, риба, соја, млеко, јатки, целер и сулфити.