-14%

Anabolic Prime – Pro 2kg – Kevin Levrone

Анаболик Прајм Про – ВИСОК СТАНДАРД на ПРОИЗВОДСТВО !!!

ПРЕМИУМ ХИДРОЛИЗИРАН ВЕЈ ПРОТЕИН – НАЈЧИСТИОТ ПРОТЕИН НА ПАЗАРОТ !

6.8 гр. БЦАА во една доза

– Брза абспорпција !!!

KEVIN LEVRONE NEW BLACK LINE 2018 !!!

Тежина: 2 кг.

Создаден од легендата Кевин Леврони

Вкус: чоколадо

Порции во пакувањето  74

Залиха:

Нема на залиха!

2.990 ден 3.490 ден

Нема на залиха!

Количина во                                        100 гр.                   27 гр.
Енергија                                                  1607 кЈ/381 кцал  476 кЈ/ 113 кцал
1640 кЈ/388 кцал  483 кЈ/ 114kцал

Масти                                                       8.1 гр.  7.8 гр.        2.4 гр.  2.3 гр.
Од кои заситени                            6 гр.                        1.8 гр.
Јаглени хидрати                                       4.7 гр.  4.5 гр.        1.4 гр.
Од кои шеќери                                3 гр.                       0.9 гр.
Влакна                                                       2.6 гр.  0 гр.           0.8 гр.   0 гр.
Протеини                                                   70 гр.   75 гр.         21 гр.    22 гр.
Сол                                                             0.9 гр.                    0.3 гр.
Калциум                                           510 мг. (64%НРВ/РВС)  153 мг.(18%НРВ/РВС)
535 мг. (67%НРВ/РВС)  160 мг.(20%НРВ/РВС)
Калиум                                              3100 мг.(155%НРВ/РВС)   930 мг.(46%НРВ/РВС)
2900 мг.(145%НРВ/РВС)   870мг.(43%НРВ/РВС)
Фосфор                                             730 мг.(104%НРВ/РВС)      219мг.(31%НРВ/РВС)
НРВ – хранлива референтна вредност

АМИНОКИСЕЛИНСКИ ПРОФИЛ во 100 гр.протеин

Л Леуцин                              10.49 г., 10.97 г.

Л Изолеуцин                         6.02 г.,    6.30 г.

Л Валин                                 5.96 г.,    6.23 г.

Вкупно БЦАА                         22.47 г.,  23.50 г.

Л Аспартамска Киселина      10.71 г.,  11.20 г.

Л Глутамична Киселина         17.34 г., 18.14 г.

Л Серин                                    5.02 г.,   5.25 г.

Глицин                                      1.90 г.,   1.99 г.

Л хистидин                                1.65 г.,   1.73 г.

Л Аргинин                                  2.73 г.,   2.86 г.

Л теонин                                    7.14 г.,   7.47 г.

Л Аланин                                    4.89 г.,  5.12 г.

Л Пролин                                    6.29 г.,  6.58 г.

Л Тирозин                                   2.95 г.,  3.09 г.

Л метионин                                 1.92 г.  2.01 г.

Цистин                                           2.40 г.  2.51 г.

Л Феноаналин                               3.18 г.,  3.33 г.

Л Лизин                                          9.30 г.,  9.72 г.

Л Триптофан                                  1.53 г.,  1.60 г.

Состав: хидролизиран веј протеин Оптипеп 80 (од млеко), веј протеин концентрат 80% (од млеко), какао, инстант кафе, (ксантан гума), средство против стврднување (силикон диоксид),регулатор за киселост (лимонска киселина), засладувачи (сукралоза), вкусови, бои (Е160а, Е163, концентрат од црвена репка, сол.

Препорачан дневен внес: измешајте една доза од правот (30 гр.)во 250-300 мл. вода, млеко или џус. Пијте го веднаш кога ќе станете наутро и веднаш после тренингот.

Предупредувања: Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не го употребувате ако сте трудни или се лешите. Разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани. Држете го вон дофат од деца.

Рок на употреба: за рокот на употреба видете на дното од кантата.

Чувајте го на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

Достапни вкусови: чоколадо 1, малина 2, јагода 3, банана-праска 4, ванила 5, портокал 6, шумско овошје 7, карамел 8, страствено овошје 9, лимоно-чизкејк 10, сникерс 11, кафе 12.

Порција  1 доза (30 гр.)

Формулирано и произведено во ЕУ за: Levrone Global LLC, PoBox 637, Hanover MD, 21076 USA

Производител: FITNESS AUTHORITY Sp.z.o.o.   ul. Konna 40, 80 – 174, Otomin, Poland