Anabolic Pro Blend 5 2kg – Kevin Levrone

Анаболик  Про Бленд 5
Содржи 5 различни видови на протеински извори
СОВРШЕН МИКС НА ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ ПРОТЕИНИ…”ANABOLIC PRO BLEND 5″!!!
Содржи 5 различни видови на протеински извори – мулти протеински комплекс:
– WHEY PROTEIN CONCENTRAT (од млеко))
– WHEY PROTEIN ISOLATE …ISOLAC (од млеко)
– HYDROLIZED WHEY PROTEIN … OPTIPEP 80 (од млеко) – HYDROLIZED КАЗЕИН PEPTIPRO (од млеко)
– БЕЛКА (јајца).
– 5.5 гр. БЦАА во една доза !

“ANABOLIC BLACK LINE” – 2 KG.

MADE BY LEGEND KEVIN LEVRONE !

Залиха:

Само 3 има на залиха!

3.390 ден

Само 3 има на залиха!

Храна за спортисти

Анаболик Про Бленд 5, со засладувачи. Прав за приготвување на протеински шејк. Високо-напредна протеинска формула создадена од 5 различни протеински извори: веј протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј протеин, мицелизиран казеин, белки од јајца. Протеинот допринесува за зголемување и одржување на мускулната маса и коските.

Состав: мулти протеински комплекс (веј протеин концентрат ВПЦ80 (од млеко)), веј протеин изолат Изолак (од млеко, содржи соин лецитин), хидролизиран веј протеин Оптипеп 80 (од млеко), хидролизиран ПептиПро (од млеко), јајца (белка), какао, згуснувач (ксантан гума), средство против стврднување (Е551), сол, регулатор за киселост (лимонска киселина), засладувачи (сукралоза), вкусови, концентрат од црвена репа, бои (Е160а, Е150ц).

Препорачан дневен внес: измешајте една доза од правот (27 гр.)во 200 мл. вода. Пијте 3-4 дози дневно (по доручекот, 60-90 минути пред тренинг, веднаш после тренингот и пред спиење).

Предупредувања: Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не го употребувате ако сте трудни или се лешите. Разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани. Држете го вон дофат од деца.

Рок на употреба: за рокот на употреба видете на дното од кантата.

Чувајте го на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

Достапни вкусови: чоколадо 1, ванила 2, јагода 3, малина 4, колачиња и крем 5, ванила-карамел 6, јагода-банана 7.

Порција  1 доза (27 гр.)

Порции во пакувањето  74

Количина во                                        100 гр.                   27 гр.        

Енергија                                                  1571 кЈ/371 кцал  420 кЈ/ 99 кцал

                                                                 1612 кЈ/381 кцал  440 кЈ/ 104 кцал                                                              Масти                                                       5.6 гр.                    1.5 гр.

          Од кои заситени                            0 гр.                        0 гр.

Јаглени хидрати                                       5.0 гр.  2.4 гр.        1.4 гр.   0.6 гр.

          Од кои шеќери                                2.0 гр.  2.4 гр.        0.5 гр.   0.6 гр.

Влакна                                                       0.5 гр.                    0.1 гр.

Протеини                                                   75 гр.   80 гр.         20 гр.    22 гр.

Сол                                                             0.1 гр.                    0.03 гр.

НРВ – хранлива референтна вредност

Формулирано и произведено во ЕУ за: Levrone Global LLC, PoBox 637, Hanover MD, 21076 USA

Производител: FITNESS AUTHORITY Sp.z.o.o.   ul. Konna 40, 80 – 174, Otomin, Poland

Увозник за РМ: “Д Строгнест Шоп”, ул: “Сава Ковачевиќ” 6/47 Скопје