,

BCAA DEFENDER 8:1:1 410g – Kevin Levrone

БЦАА Дефендер

Брз агент за обновување на мускулите

Црна линија

БЦАА 8:1:1 сооднос, екстра леуцин

Полно со електролити

БЦАА дефендер микс:

– 5000 мг. БЦАА 8:1:1

– 2000 мг. Л Цитрулин

– 410 мг. Електролити

Тежина: 245 грама

Со вкус на портокал

Залиха:

Има на залиха

1.350 ден

Има на залиха

БЦАА Дефендер, додаток во исхраната, со засладувачи. Продукт кој Ви доставува разгранет ланец на амино киселини БЦАА со сооднос 8:1:1.Формула збогатена со минерали (магнезиум, калиум, натриум) и витамини (Ц,Б6,Б12).

Порција  2 дозерки (9.8 гр.)

Порции во пакувањето  25

Количина во                                        9.8 г (%НРВ)

БЦАА 8:1:1                                             5000мг

Л Леуцин                                                4000мг

Л Изолеуцин                                            500 мг.

Л Валин                                                   500 гр.

Л Цитрулин                                             2000мг

Витамин Ц                                              80 мг. (100)

Витамин Б6                                              2 мг.(142)

Витамин Б12                                            2 уг. (80)

Магнезиум                                                60 мг. (16)

Калиум                                                     300мг. (15)

Натриум                                                    50 мг.

НРВ – хранлива референтна вредност

Состав: БЦАА комплекс (Л Леуцин, Л Изолеуцин, Л Валин), Л Цитрулин, витамински и минерален премикс (калиум цитрат, магнесиум цитрат, натриум, витамин Ц (аскорбинска киселина), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б12 (цијанокобаламин), вкусови, регулатор на киселост (лимонска киселина), вкусови, концентрат од цвекло (за боење), агенс против стврднување (силикон диоксид, калциум фосфат), концентрат од цвекло (за боење), засладувачи (сукралоза, ацесулфамК), вкусови, боја (Е160А, (Е133, Е102), Е150ц), Е102 – може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Препорачан денвен внес: Измешајте две дозерки (9.8 гр.) прав во 250 мл. вода. Испијте една порција веднаш после тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Додатокот за исхрана не смее да се користи како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес. Не употребувајте го ако сте трудни или доите. Држете го вон дофат од деца.

Достапни вкусови: лимон, портокал, егзотични малини, јагода кактус, брусница јаболко, црна рибизла грејпфрут, киви ананас, тропски овошја, гуава круша, ледена цреша, кола.

Чувајте го на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

Формулирано и произведено во ЕУ за: Levrone Global LLC, PoBox 637, Hanover MD, 21076 USA