Bulk Gainer 2500 g

Me F1rst Bulk Gainer 2.5 kg I 5kg Chocolate– Гејнер за качување на телесна маса во пакување  од 2,5кг и 5кг со вкус на Чоколадо

Додаток во исхрана.

1.990 ден

 

Состојки: Мешавина од јаглехидрати (малтодекстрин, декстроза, восочен пченкарен скроб, фруктоза, Д-рибоза), протеинска мешавина (протеински концентрат од сурутка, { од млеко, емулгатор, (соја лецитин), мицеларен казеин (од млеко), протеински изолат од сурутка (од млеко, емулгатор {соја лецитин}, калциум казеинат (од млеко), кокосово ( Cocos nucifera, овошје), маслo во прав, какао (Theobroma cacao, семка) во прав,  инулин, иБцаа (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин, емулгатор (соја лецитин)), ленено (Linum usitatissimum, семка), масло во прав МЦТ масла (среден ланец на триглицериди, масло (Ekaeis guineensis, семка), арома, Л-глутамин, згуснувач (целулозна гума), таурин, Digezyme ензимски комплекс (алфа амилаза, неутрална протеаза, лактаза, липаза, целулаза), витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), засладувач (сукралоза), витамин Е (ДЛ- алфатокоферил ацетат) железо (железо фумарат), витамин А (ретинил, ацетат)

Информации за алергени: Произведени во објект кој обработува производи што содржат овес, пченица, целер, сулфити, риби, ракови и јаткасти плодови.

Начин на употреба: Додадете 2 дозерки прав (130 гр) во 250 мл вода, добро протресете и конзумирајте еднаш дневно после тренинг.

Важни информации: Додатците во исхрана не треба да се користат како замена за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот. Да се чува вон дофат на деца.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Не се препорачува кај луѓе со абдоменални болки, илеус, отежнато голтање, хормонско зависни тумори, доилки и трудници

Големина на сервирање 130 гр / Број на севирања во пакување19
  130 гр 100 гр
Енергија 2263 kJ / 536 kcal 1741 kJ / 412 kcal
Масти 8,2 гр 6,3 гр
-од кои заситени 6,4 гр 4.9 гр
Јаглехидрати 83 гр 64 гр
-од кои шеќери 25 гр 19 гр
Влакна 3 гр 2,3 гр
Протеин 31 гр 24 гр
Сол 0.14 гр 0.11 гр
Витамин А 200 ug 154 ug
Витамин Ц 20 мг 15 мг
Витамин Е 3,0 мг 2,3 мг
Калциум 267 мг 205 мг
Фосфор 183  мг 141 мг
Железо 1,4 мг 1.1 мг
Инулин 2,6г 2,0 г
иБцаа 2,5г 1,9г
Кокосово масло – прав 6.5 гр 5,0 гр
Ленено масло – прав 2 гр 1,5 гр
МЦТ 1.9 гр 0,7 гр
Л-глутамин 0,9г 0,7г
Таурин 358мг 275мг
Digezyme 49мг 38мг