Carni X Liquid 100 000 500ml

Течниот Карни Х содржи 2000мг карнитин во течна форма по сервирање. Исто така содржи 225% од препорачаната дневна количина на витамин Ц. Витаминот Ц придонесува кон нормална функција на метаболизмот и силен е антиоксиданс*.

· 100 000мг Л-карнитин во шише

· 2000мг дневна доза

· Без масти

· Збогатен со витамин Ц

· 50 оброци во 1 шише

*Оваа изјава научно е докажана од Европската агенција за сигурност на храната (EFSA)

Начин на употреба: Земете 1 сервирање 10мл со вода, 30 минути пред тренинг или измеѓу оброци, на празен желудник. Протресете пред употреба

2.355 ден

Состојки: вода, L-карнитин,фруктоза, витамин C, конзерванс (калиум сорбат), арома / вкус, засладувачи (натриум цикламат, ацесулфам-К, натриум сахарин, сукралоза).регулатори на киселост(млечна киселина, лимонска киселина)

Состав:

Нутритивни вредности

По сервирање(10 мл)

Енергетска вредност

41,6 kJ / 9,6 kcal

Протеини

0 гр

Јаглехидрати

1,52 гр

Масти

0 гр

Л-Карнитин

2000 мг

Витамин C

144 mg

Пакување:

500мл