CLA 1000 mg softgel 60 softgels

CLA 1000 mg, 60 softgels

CLA, или конјугирана линолна киселина, припаѓа на групата масни киселини и природно е присутна во некои извори на храна. Истражувањата покажаа дека со земање на CLA може да се убрза градењето на мускулите и да се намалат масните наслаги без диета, а уште подобро делува во комбинација со редовни тренинзи. CLA е многу силен антиоксиданс, антиканцерогенат, антикатаболит и моќен засилувач на имунитетот.

За максимални резултати:
Користете 3 капсули дневно пред оброци.

Препорачаната дневна доза да не се надминува. Додатоците во исхрана не се замена за активен живот и балансирана исхрана

1.080 ден

Состав:
Нутритивна вредност По сервирање (2 kapsule)
Конјугирана линолеумска киселина 80% (од шафраника) 2000 mg

Состојки: Конјугирана линолна киселина 80% (од шафраника), желатин (меки гел капсули), глицерол, прочистена вода.

Не содржи бои и конзерванси, квасец, глутен, скроб и лактоза. Нема додадено сол (натриум хлорид) ни шеќер. Без ГМО
Пакување:

180 softgels