-17%

CYBERPUNK NOOTROPIC

C Y B E R P U N K    –  THE BEST NOOTROPIC EVER !!!

Производ кој е наменет за врвните гејмери, но и за оние кои им треба поголем фокус, енергија, зголемена визија, подобро памтење, побрзо учење, да го совладаат заморот, зголемена реакција, концентрација итн…

Nootropics се „витамини на мозокот“ кои го подобруваат фокусот, меморијата, мотивацијата и расположението.

 • ПОДОБРА КОНЦЕНТРАЦИЈА
 • ПОБРЗО ВРЕМЕ НА РЕАКЦИЈА
 • ЗГОЛЕМЕНА ПЕРЦЕПЦИЈА
 • ПОДОБРО ПАМТЕЊЕ
 • ОДСТРАНУВАЊЕ НА ЗАМОРОТ
 • ЗГОЛЕМЕН ФОКУС
 • ПОВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА

Без шеќер

Нето тежина 340г

Вкусови: КАТАНА Манго, Сиукс Лимон, Џое Цреша, Џери Банана.

 

Препорачан дневен внес: Измешајте 8,5г прав (1 мерица) со 500мл ладна вода. Користете една проција дневно.

Порција  1 доза (8,5 гр.)

Порции во пакувањето  40

 

Количина во                                                          8,5г

ENERGY FORMULA

 • Цитрулин малат (од кој цитрулин)          500мг (342мг)
 • Таурин                                                          500мг
 • Глукоронолацтон                                       150мг
 • Кофеин                                                         150мг

FOCUS FORMULA

 • Л-Тирозин                                                     500мг
 • Л-Карнитин татрат (од кој Л-карнитин)   367мг (250мг)
 • ГАБА (Гама-аминобутрична киселина)   250мг
 • Холин битрат (од кој холин)                      250мг (103мг)

ADAPTOGEN FORMULA

 • Екстракт од бакопа мониери (50%)          120мг (60мг)
 • Ашваганда екстракт                                    100мг (1,5мг)
 • Родиола розе екстракт од лист                 50мг (0,5мг)
 • Гинкго билоба екстрат                                80мг (19,2мг)

EYE FORMULA

 • Екстракт од невен цвет                              100мг (20мг, 4мг)
 • Екстракт од боровница                               25мг

VITAMINS & MINERALS & ANTIOXIDANT FORMULA

 • Црвена мешавина антиоксиданси            1100мг
 • Зелена мешавина антиоксиданси             1100мг
 • Магнезиум                                                      157мг (42% НРВ)
 • Витамин А                                                      800нг РЕ (100% НРВ)
 • Витамин Б6                                                    1,4мг (100% НРВ)

Состојки:  Антиоксиданси (црвена мешавина (прав од вишна 220мг, екстракт од брусница 220мг, прав од гоџи бери 165мг, прав од малина 110мг, прав од гуава 110мг, прав од асаи 88мг, прав од баобаб 55мг, боровница во прав 55мг, јагода во прав 33мг, боровинка во прав 22мг, морков во прав 21,45мг, хитолив во прав  0,55мг) , (зелена мешавина ( соја лицитин во прав 299,2мг,  спирулина во прав  204,6мг, барут од јачмен 86,9мг, прав од пченична трева 86,9мг, прав од овес 85,8мг, прав од сок од јаболко 85,8мг, прав од лисја од луцерка 71,5мг, прав од хлорела 56,1мг, прав од сојни зрна 30,8мг, прав од сок од ацерола 27,5мг, прав од цвекло 17,6мг, прав од калинка 8,8мг, прав од женшен 5,5мг, прав од домати 4,4мг, прав од корен од астрагалус 4,4мг, екстракт од брокула 4,4мг, екстракт од морков 4,4мг, прав од лист од спањак 4,4мг, екстракт од лисја од гингко билоба 3,3мг, екстракт од зелен чај 3,3мг, екстракт од грозје 2,2мг, екстракт од бозел 1,1мг, екстракт од боровинка 1,1мг) регулатори на киселост (лимонска киселина, јаболкова киселина), магнезиум цитрат, Л-тирозин, цитрулин малат, таурин, агенс против стврднување Е551, ароми, Л-карнитин тартат, ГАБА (Гама-аминобутрична киселина), холин битрат, глукуронолактон, кофеин, екстракт од лист од бакопа мониери (50% бакосиди), екстракт од ашваганда, екстракт од невен цвет, екстракт од гингко билоба, екстракт од корен родиола роза, екстракт од боровница, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), Витамин А. 

Да се чува на суво место, на собна температура. Да се чува од директни сончеви зраци. Да не се замрзнува.

1.990 ден 2.390 ден