,

DIET WHEY 1 kg. – 40 servings Applied Nutrition

 •   CLA
 •         Л-КАРНИТИН
 •         ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ
 •         ПРОТЕИНСКИ ИЗОЛАТ ISO-XP
 •         20  гр. ПРОТЕИН
 •         4.1 гр. БЦАА
 •         1 гр. ЈАГЛЕНИ ХИДРАТИ
 •         79 КАЛОРИИ
 •         0.9 гр. ШЕЌЕР
Залиха:

Нема на залиха!

1.550 ден

Нема на залиха!

 • DIET WHEY е досега најнапредниот суплемент за справуање со вишокот тежина, комбинирајќи ги сите главни состојки за кои се знае дека придонесуваат за НАМАЛУВАЊЕ НА ВИШОКОТ НА ТЕЖИНА, вклучително CLA, L-Carnitine, зелен чај, протеински изолат и концентрат на протеини од сурутка, што резултира во исклучително низок % на јаглени хидрати.

НУТРИТИВНИ ФАКТИ:

 •         50mg AstraGin® по порција
 •         Прашок CLA & L-Карнитин
 •         Екстракт од зелен чај
 •         Поддршка за управување со тежината
 •         Ниски јаглехидрати и шеќери
 •         Халал сертифициран производ

ТЕСТИРАНО НА СПОРТИСТИ

Секоја состојка во рамките на оваа серија се подложува на строго испитување и испитување на забранети материи пред производство во рамките на строго – набљудувана програма. Конечните производи потоа се произведуваат и се спакувани во лабораторија акредитирана со ISO 22000, BRC, GMP & Halal за да обезбедат највисоко ниво на гаранција дека се безбедни за употреба од спортисти.

 

Банана Милкшејк

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (94%) (протеин концентрат од сурутка и изолиран протеин од сурутка), природен вкус, CLA во прав, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus), засладувачи (Сукралоза, Стевија) ), Екстракт од куркума со природна боја (семејство ѓумбир).

Јагода Милкшејк

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (94,3%) (протеини од сурутка од сурутка и изолиран протеин од сурутка), природен вкус, CLA во прав, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, природна боја (црвено цвекло), AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus ), Засладувачи (Сукралоза, Стевија).

Десерт со чоколадо

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (89,9%) (протеин концентрат од сурутка и изолиран протеин од сурутка), какао во прав, природен вкус, прав во CLA, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus), засладувачи ( Сукралоза, Стевија).

Ванила сладолед

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (95%) (протеин концентрат од сурутка и изолиран протеин од сурутка), природен вкус, CLA во прав, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus), засладувачи (Сукралоза, Стевија) )