FAT NO MORE – 120 CAPSULES – Sport Definition

Екстремно ефикасен топач кој се базира само врз докажани и безбедни активни состојки. Производот има голем број растителни екстракти кои имаат физиолошки ефект. Тоа е идеален избор за кој сака ефективно да ја намали телесната тежина и да ја контролира телесната маса. Го забрзува метаболизмот, со што се зголемува термогенезата, го намалува апетитот и обезбедува солидна енергија за дејство. Производот има висока содржина на кофеин (200 mg / serving) и затоа не се препорачува за деца или за бремени жени и доилки.

Препорачана употреба
Земете 1 дел (3 капсули) еднаш дневно, 30 минути пред тренинг или пред оброк.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Поради високата содржина на Cayenne пиперка (која содржи капсаицин), дозата на додатокот треба постепено да се зголемува за да го прилагоди дигестивниот систем на таква високо-термогена супстанција.

Состојки
L-тирозин, екстракт од зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze) стандардизиран за 50% полифеноли, екстракт од горчлив портокалови плодови (Citrus aurantium L.) стандардизиран за 6% синефрин, безводен кофеин, екстракт од ѓумбир ризом (Zingiber officinale Rosc. ) стандарден за 5% гингерол, екстракт од кајенски бибер (Capsicum annuum L.), стандардизиран за 10% капсаицин, екстракт од зелени кафени семиња (Coffea arabica L.) стандардизиран за 50% хлорогено киселина, екстракт од црн пипер овошје (Piper nigrum L.) стандардизиран за 95% пиперин, агенс за набивање (микрокристална целулоза), агенси против стврднување (E470 – магнезиум стеарат, силициум диоксид), капсула (желатин, боја: Ел 71).

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Поради високата содржина на кофеин (200 мг / дел), производот не се препорачува за деца и деца под 16 години, бремени жени и жени кои дојат, дијабетес, лице кое страда од висок крвен притисок и други срцеви заболувања.

Не користете со алкохол. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачуваат разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се ​​чува подалеку од мали деца. Заштитете од директна сончева светлина.

Залиха:

Има на залиха

1.090 ден

Има на залиха