-2%

Game Changer MASS 3kg – DY

Гејм Чејнџер Мас

Моќен гејнер за мускули

Веј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј протеин изолат, хидролизиран казеин

56 гр. протеин

126 гр. јагленохидрати

Нето: 3 кг.

Залиха:

Има на залиха

2.490 ден 2.550 ден

Има на залиха

Гејм Чејнџер Мас. Додаток во исхраната. Нова генерација гејнери. Прашок за добивање мускулна маса за приготвување на хранлив протеински и јаглехидратен напиток збогатен со л-глутамин. Дизајниран за физички активни луѓе кои сакаат да ја зголемат мускулната маса. Протеините придонесуваат за зголемување и одржување на мускулната маса.

Состав: малтодекстрин, протеински комплекс ( суруткин протеински концентрат (од млеко), матеница, суруткин протеински изолат Исолак ( од млеко), хидролозиран суруткин протеински изолат Оптипеп (од млеко), хидролизиран казеин Пептопро (од млеко), какао, л-глутамин,  згуснувач (ксантин гума), концентрат од црвена репка, вкусови, бои (Е150ц), (Е160а), (Е163), засладувач (сукралоза).

Днавен препорачан внес: Измешајте 2 дози прашок (100г) со 200-300 вода или обезмастено млеко. Испијте една доза 3 пати на ден ( веднаш по тренинг и два пати помеѓу оброците). Во денови кога немате тренинг, испијте 1 порција помеѓу оброци.

Предупредување:  Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес. Не употребувајте го ако сте трудни или доите. Додатокот за исхрана не смее да се користи како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани. Може да има трагови од житарки (глутен), соја, јајца. Држете го вон дофат од деца. Чувајте го на суво и ладнo, подалеку од сончеви зраци.

Рок на употреба: види на на долниот дел од проиводот.

Порција: 100г (2 дози)

Порции во пакувањето  30

Нутритивни вредности              100гр.                        200гр.                      300гр.

Енергија                                       1651кЈ/3891кЈ        3301кЈ/778кцал      4952кЈ/1168кцал
Масти                                            2.8гр.                       5.6г.                        8.4гр.
Од кои заситени                          1.8гр.                       3.6гр.                      5.4гр.
Јаглехидрати                                63гр.                         126гр.                     189гр.
Од кои шеќери                             11гр.                         22гр.                       33гр.
Влакна                                            0г                              0г                           0г
Протеин                                           28г                            56г                         84г
Сол                                                  0,43г                          0,86г                     1.29г
Л-глутамин                                      1500мг                      3000мг                   4500мг
БЦАА                                     8500 мг              17000 мг           22500 мг