,

Glutamine Xtreme 500g – FA

Екстрим Глутамин
Ултра моќен глутамин
Л-глутамин Таурин Витамин Б6
Екстрим Глутамин. Додаток во исхраната. Ја снабдува исхраната со глутамин, таурин и витамин Б6, препорачливо за спортисти.
Состав:Л-глутамин, таурин, витамин Б6 ( пиродоксин хидрохлорид).
Начин на употреба:Измешајте 1 доза прашок (5г) со 250мл вода. Испијте една порција веднаш после тренинг.
Предупредување:Не го конзумирајте производот доколку сте алергични на било која од продуктите во составот.

Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна и балансирана храна. Не го користите доколку сте трудни или доите.

Чувајте го надвор од дофат на деца. Да се чува на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

Порција: 1 доза
Порции во пакувањето: 100
Содржина во 5г
Витамин Б6 1мг
Л-глутамин 4,5г
Таурин 0,5г
Нето тежина 500г

Залиха:

Има на залиха

990 ден

Има на залиха