GOLD WHEY PROTEIN 2 kg. KEVIN LEVRONE

72% Протеин     66 Порции         Без глутен          Без соја

  •         Гради чиста мускулна маса
  •         Го убрзува мускулниот опоравок
  •         100% чист протеин од сурутка

Во една доза добивате неверојатни:

  • Протеин 22г ВПЦ 
  • 5г БЦАА          
  • 4,6г Глутамин  
  • Јаглени хидрати 1,1г шеќери 
  • Енергија 118кцал
  • Тестирано за спортисти

Нето тежина 2кг

Препорачлива доза

Измешајте една мерица прав (30г) со 200-250мл ладна вода или млеко. Испијте една порција пред или веднаш после вашиот тренинг.

3.290 ден

Нутритивни информации

Порција 1 мерица (30г)

Порции во пакувањето 66

Енергија                                                                      1642кЈ/388кцал                        499кЈ/118кцал

Масти                                                                                       6,7г                                    2г

Од кои заситени                                                                  4,2г                                    1,3г

Јагленохидрати                                                                   10г                                     3г

Од кои шеќери                                                                    3,8г                                    1,1г

Протеин                                                                                   72г                                     22г

Сол                                                                                           0,69г                                   0,21г

Профил на амино киселини во                                  100г

Л-Леуцин                                                                         10,75г

Л-Исолеуцин                                                                   5,56г

Л-валин                                                                             5,46г

Вкупно Бцаа                                                                    21,77г

Л-Аспартамска киселина                                           12,76г

Л-глутамична киселина                                              18,57г

Л-серин                                                                             5,82г

Глицин                                                                               1,89г

Л-Хистидин                                                                      1,65г

Л-Аргинин                                                                        2,12г

Л-Треонин                                                                        8,02г

Л-Аланин                                                                          5,90г

Л-Пролин                                                                          6,51г

Л-Тирозин                                                                        3,31г

Л-Метионин                                                                    2,69г

Л-Фенилаланин                                                              3,38г

Л-Лизин                                                                            10,07г

Л-Триптофан                                                                   2,18г

 

Направено во ЕВРОПСКА УнИЈА за:

Levrone Global LLC. PO BOX 637, Hanover MD. 21076 U.S.A

Дистрибуирано од:

Fitness Authority Sp. Z o.o. ul Konna 40, 80-174 Otomin, Poland