GOLD WHEY PROTEIN 908 gr.

66 Порции
Без глутен
Без соја
Гради чиста мускулна маса
Го убрзува мускулниот опоравок
100% чист протеин од сурутка

Во една доза добивате неверојатни:

Протеин 22г ВПЦ
5г БЦАА
4,6г Глутамин
Јаглени хидрати 1,1г шеќери
Енергија 118кцал
Тестирано за спортисти

Нето тежина 908 гр.

Залиха:

Нема на залиха!

1.890 ден

Нема на залиха!

Нутритивни информации

Порција 1 мерица (30г)

Порции во пакувањето 66

Енергија 1642кЈ/388кцал 499кЈ/118кцал

Масти 6,7г 2г

Од кои заситени 4,2г 1,3г

Јагленохидрати 10г 3г

Од кои шеќери 3,8г 1,1г

Протеин 72г 22г

Сол 0,69г 0,21г

Профил на амино киселини во 100г

Л-Леуцин 10,75г

Л-Исолеуцин 5,56г

Л-валин 5,46г

Вкупно Бцаа 21,77г

Л-Аспартамска киселина 12,76г

Л-глутамична киселина 18,57г

Л-серин 5,82г

Глицин 1,89г

Л-Хистидин 1,65г

Л-Аргинин 2,12г

Л-Треонин 8,02г

Л-Аланин 5,90г

Л-Пролин 6,51г

Л-Тирозин 3,31г

Л-Метионин 2,69г

Л-Фенилаланин 3,38г

Л-Лизин 10,07г

Л-Триптофан 2,18г

Category: